• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaproszenie na Wigilię Miejską

 Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Kańczuga na Wigilię Miejską....

Czytaj dalej →

WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU NA SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ

     V Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

MIKOŁAJKI 2018

    W dniu 5 grudnia w Hali Sportowej w Kańczudze odbyły się Mikołajki ......

Czytaj dalej →

Zapraszamy dzieci na Mikołajki!

   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z całego terenu Miasta i Gminy Kańczuga w środę 5 grudnia 2018r.  do Hali Sportowej w Kańczudze, gdzie  wspólnie przywitamy Św. Mikołaja....

Czytaj dalej →

Zabawa Andrzejkowa

   29 listopada w OKMiG w Kańczudze odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla seniorów ......

Czytaj dalej →

Przekazanie samochodu dla OSP w Kańczudze

W dniu 03.06.2012 r. odbyło się przekazanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kańczudze specjalnego samochodu pożarniczego marki FORD - TRANSIT o pojemności 2400 nr operacyjny 529R33.

Zakupiony samochód ze środków Miasta i Gminy wpłynie nie tylko na poprawę komfortu działań ratowniczo - gaśniczych prowadzonych przez strażaków, ale przede wszystkim na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Kańczuga

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą św. w kościele św. Michała Archanioła  koncelebrowaną przez księdza  Wojciecha Pac - Dziekana Kańczuckiego i proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Kańczudze oraz księdza Pawła Pernal - wikariusza kańczuckiej parafii. Na wstępie ksiądz proboszcz powitał gości obecnych na mszy św.:                                       

Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, inż. Jacka Sołka                                                

Radnych Miasta i Gminy w osobach Emil Drąg, Alicja Kozłowska, Adam Kądziołka                                     Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku bryg. mgr inż. Janusza Flak                  Dowódcę Jednostki  R – G  w PSP w Przeworsku Kapitana Krzysztofa   Kukulskiego                               Z-cę Dowódcy Jednostki młodszego bryg. Pawła Janas  oraz poczet  sztandarowy i Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Kańczugi.      W mszy św. czynny udział wzięła Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Kańczudze.                                                                                                  

Podczas Mszy Św. Ks. Wojciech Pac dokonał poświęcenia samochodu
Po zakończeniu mszy św. orkiestra, poczet sztandarowy, strażacy, zaproszeni goście i mieszkańcy Kańczugi przeszli na parking przy Remizie OSP, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.                                                            

 Po powitaniu zaproszonych gości przez Prezesa Dh. Rafała Świtalskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga odczytał „Akt przekazania” samochodu oraz złożył życzenia pomyślności w realizacji zadań w środowisku działania, satysfakcji i uznania oraz zdrowia i szczęścia osobistego dla Druhów strażaków. Następnie Burmistrz przekazał dokumenty samochodu i kluczyki Naczelnikowi Dh. Pawłowi Cieleń oraz kierowcy Dh. Adamowi Rybackiemu.                         

Po przekazaniu kluczyków nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz prezentacja nowego samochodu. Na zakończenie uroczystości Orkiestra Dęta wykonała krótki koncert.

GALERIA FOTOGRAFII----------------->KLIKNIJ


Dodano 10:41 05-06-2012 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl