• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

   19 listopada 2017r.w niezwykle uroczystej oprawie cztery pary małżeńskie z Łopuszki Wielkiej świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego....

Czytaj dalej →

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Przekazanie samochodu dla OSP w Kańczudze

W dniu 03.06.2012 r. odbyło się przekazanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kańczudze specjalnego samochodu pożarniczego marki FORD - TRANSIT o pojemności 2400 nr operacyjny 529R33.

Zakupiony samochód ze środków Miasta i Gminy wpłynie nie tylko na poprawę komfortu działań ratowniczo - gaśniczych prowadzonych przez strażaków, ale przede wszystkim na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Kańczuga

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą św. w kościele św. Michała Archanioła  koncelebrowaną przez księdza  Wojciecha Pac - Dziekana Kańczuckiego i proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Kańczudze oraz księdza Pawła Pernal - wikariusza kańczuckiej parafii. Na wstępie ksiądz proboszcz powitał gości obecnych na mszy św.:                                       

Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, inż. Jacka Sołka                                                

Radnych Miasta i Gminy w osobach Emil Drąg, Alicja Kozłowska, Adam Kądziołka                                     Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku bryg. mgr inż. Janusza Flak                  Dowódcę Jednostki  R – G  w PSP w Przeworsku Kapitana Krzysztofa   Kukulskiego                               Z-cę Dowódcy Jednostki młodszego bryg. Pawła Janas  oraz poczet  sztandarowy i Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Kańczugi.      W mszy św. czynny udział wzięła Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Kańczudze.                                                                                                  

Podczas Mszy Św. Ks. Wojciech Pac dokonał poświęcenia samochodu
Po zakończeniu mszy św. orkiestra, poczet sztandarowy, strażacy, zaproszeni goście i mieszkańcy Kańczugi przeszli na parking przy Remizie OSP, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.                                                            

 Po powitaniu zaproszonych gości przez Prezesa Dh. Rafała Świtalskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga odczytał „Akt przekazania” samochodu oraz złożył życzenia pomyślności w realizacji zadań w środowisku działania, satysfakcji i uznania oraz zdrowia i szczęścia osobistego dla Druhów strażaków. Następnie Burmistrz przekazał dokumenty samochodu i kluczyki Naczelnikowi Dh. Pawłowi Cieleń oraz kierowcy Dh. Adamowi Rybackiemu.                         

Po przekazaniu kluczyków nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz prezentacja nowego samochodu. Na zakończenie uroczystości Orkiestra Dęta wykonała krótki koncert.

GALERIA FOTOGRAFII----------------->KLIKNIJ


Dodano 10:41 05-06-2012 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl