• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

   19 listopada 2017r.w niezwykle uroczystej oprawie cztery pary małżeńskie z Łopuszki Wielkiej świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego....

Czytaj dalej →

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

XII Dożynki Wojewódzkie i Diecezjalne

        Wieś jest nie tylko spiżarnią chleba, ale i wartości duchowych są to słowa skierowane przez Duszpasterza Rolników biskupa Edwarda Białogłowskiego  w rzeszowskiej Katedrze  podczas Wojewódzkich i Diecezjalnych dożynek , które odbyły się 26 sierpnia 2012r.

Podziękował on rolnikom za ich trud przy pracy, ale także za pielęgnowanie uniwersalnych wartości, które coraz bardziej zanikają w polskim społeczeństwie.

Zgromadzeni rolnicy dziękowali Bogu za dobre plony i za Opatrzność dzięki której nasz region uniknął klęski, gradobicia i ulew.
 Na uroczystość dziękczynną do rzeszowskiej Katedry przybyły delegacje z parafii Diecezji Rzeszowskiej,  które tradycyjnie na znak wdzięczności ofiarowały Bogu kilkadziesiąt wieńców dożynkowych misternie wykonanych z tegorocznych plonów ziemi.

 

       Miasto i Gminę Kańczuga oraz Dekanat Kańczuga  reprezentowali przedstawiciele parafii   Nawiedzenia NMP w Rączynie i  św. Andrzeja Boboli w Krzeczowicach.

Galeria Fotografii------------->Kliknij


Dodano 14:29 27-08-2012 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl