• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dni Kańczugi - program

  Program Dni Kańczugi...

Czytaj dalej →

Dzień Dziecka 2018

  W dniu 4 czerwca 2018 r. na placu obok budynku OKMiG w Kańczudze zorganizowaliśmy "Dzień Dziecka"......

Czytaj dalej →

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

    Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

XII Dożynki Wojewódzkie i Diecezjalne

        Wieś jest nie tylko spiżarnią chleba, ale i wartości duchowych są to słowa skierowane przez Duszpasterza Rolników biskupa Edwarda Białogłowskiego  w rzeszowskiej Katedrze  podczas Wojewódzkich i Diecezjalnych dożynek , które odbyły się 26 sierpnia 2012r.

Podziękował on rolnikom za ich trud przy pracy, ale także za pielęgnowanie uniwersalnych wartości, które coraz bardziej zanikają w polskim społeczeństwie.

Zgromadzeni rolnicy dziękowali Bogu za dobre plony i za Opatrzność dzięki której nasz region uniknął klęski, gradobicia i ulew.
 Na uroczystość dziękczynną do rzeszowskiej Katedry przybyły delegacje z parafii Diecezji Rzeszowskiej,  które tradycyjnie na znak wdzięczności ofiarowały Bogu kilkadziesiąt wieńców dożynkowych misternie wykonanych z tegorocznych plonów ziemi.

 

       Miasto i Gminę Kańczuga oraz Dekanat Kańczuga  reprezentowali przedstawiciele parafii   Nawiedzenia NMP w Rączynie i  św. Andrzeja Boboli w Krzeczowicach.

Galeria Fotografii------------->Kliknij


Dodano 14:29 27-08-2012 przez OKMiG