• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dni Kańczugi - program

  Program Dni Kańczugi...

Czytaj dalej →

Dzień Dziecka 2018

  W dniu 4 czerwca 2018 r. na placu obok budynku OKMiG w Kańczudze zorganizowaliśmy "Dzień Dziecka"......

Czytaj dalej →

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

    Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

MIEJSKO-GMINNE DOŻYNKI W SIEDLECZCE

W dniu 2 września 2012 r. w Siedleczce odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki. Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek oraz Rada Sołecka Wsi Siedleczka na czele z Sołtys Wsi Panią Haliną Rączka.  W Eucharystii dziękczynnej za zebrane plony wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa, powiatu i gminy, zaproszeni goście, wieńczarze oraz licznie przybyli rolnicy z rodzinami.                                                                                                                                                                                          Po uroczystej Mszy św. poświęcone tradycyjne wieńce dożynkowe z sołectw Rączyny, Pantalowic, Siedleczki, Sieteszy, Łopuszki Wielkiej, Żuklina, Niżatyc, Krzeczowic, Bóbrki Kańczuckiej i Kańczugi w  korowodzie  prowadzonym  przez Orkiestrę Dętą OSP z Kańczugi przemaszerował na plac obok domu Ludowego w Siedleczce.    Wśród zaproszonych gosci byli:  

Ks. dr Wojciech Pac Dziekan - Proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kańczudze, Pan Lucjan Kużniar członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Pan Zbigniew Kiszka Starosta Powiatu Przeworskiego, Pan Leszek Kisiel Wicestarosta Powiatu Przeworskiego, Pan Andrzej Żygadło Wiceprzewodniczący Powiatu Przeworskiego, Komendant Komisariatu Policji w Kańczudze, Pani Krystyna Sowa Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego, Pan Tomasza Bury Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przeworsku, Pani Teresa Hamulecka Kierownik Oddziału Doradców Rolniczych w Przeworsk, Radni Rady Miejskiej, Dyrektorzy Szkół i Sołtysiz terenu Miasta i Gminy Kańczuga, członkowie Rady Sołeckiej w Siedleczce.

 Oficjalnego otwarcia imprezy i powitania licznie przybyłych gości dokonała   Sołtys Wsi Siedleczka Pani Halina Rączka, następnie odbyła się cześć obrzędowa dożynek przygotowana przez wieńczarzy z Siedleczki.                                                                                                                     W trakcie obrzędu dożynkowego starostowie dożynek  Pani  Bernadeta Szczygieł i  Pan Wacław  Ilasz  przekazali gospodarzowi dożynek bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż. Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga podziękował rolnikom za ich trud i zaangażowanie w pracę na roli.

Obrzęd dożynkowy zakończyło wspólne dzielenie się chlebem.                                                                                                                            

Miejsko - Gminne dożynki uświetniły także występy  muzyczne m.in. Orkiestry  Dętej OSP z Kańczugi,  Zespołu  Biesiadnego  „Baldoria” z Radymna  a na koniec zagrała Kapela Kańczucka działająca przy OKMiG w Kańczudze.  

Nie zabrakło również suto zastawionych stołów z tradycyjnymi - regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z  Rączyny, Pantalowic, Łopuszki Wielkiej i  Sieteszy.  Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna pod „grzybkiem”,  którą obsługiwał zespół muzyczny „Mars”.


 Galeria  Fotografii---------------->kliknij


Dodano 14:49 03-09-2012 przez OKMiG