• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Anita Włodarczyk w Kańczudze

  W dniu 7 maja 2018 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga w Hali Sportowej w Kańczudze lekcje WF prowadziła wielokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk...

Czytaj dalej →

Święto Konstytucji 3-go Maja 2018

   W dniu 3 -go Maja 2018 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Konstytucji......

Czytaj dalej →

Obchody "Dnia Inwalidy"

W czwartek 19 kwietnia 2018 r. w sali OKMiG w Kańczudze odbyły się Obchody Światowego Dnia Inwalidy......

Czytaj dalej →

Miejsko -Gminne Eliminacje Turniejów BRD oraz OTWP - 2018

W dniu 17.04.2018 r. w OKMiG w Kańczudze odbyły się miejsko - gminne eliminacje Turniejów BRD i OTWP.......

Czytaj dalej →

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w KAŃCZUDZE

Mija 95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

Tego samego dnia Niemcy  podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

Święto Niepodległości  uroczyście obchodzono w całym kraju.

       W Kańczudze oficjalne uroczystości  rozpoczęły się w Kościele Parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła  od Mszy Św. za Ojczyznę  celebrowanej przez Księdza Dziekana Wojciecha Pac i Księży Kańczuckiej Parafii. Po Mszy Świętej Poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta w asyście Orkiestry Dętej przeszli pod pomnik Grunwaldu w Rynku, gdzie odbyła się część patriotyczna oraz  złożenie wieńców pod pomnikiem. Wieńce w imieniu władz samorządowych i kościelnych złożyli: Ks. Dziekan Wojciech Pac, Burmistrz Miasta i Gminy Pan Jacek Sołek, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Emil Drąg i Członek Zarządu  Powiatu Przeworskiego Pani Krystyna Sowa . Następnie odbyła się  część artystyczna przygotowana  przez uczniów  Zespołu Szkół  w Kańczudze. Po części patriotycznej głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga   inż. Jacek Sołek . W swojej wypowiedzi podkreślił jak ważnym świętem jest obchodzone Święto Niepodległości i podziękował za udział wszystkim uczestnikom uroczystości. Na zakończenie odbył się krótki koncert Orkiestry Dętej z Kańczugi.

       Organizatorami uroczystych obchodów 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości byli:  Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Galeria Fotgrafii--------------------------->kliknij


Dodano 11:01 13-11-2013 przez OKMiG