• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Miejsko - Gminne Dożynki 2018

   15 sierpnia 2018 r. na Stadionie MKS w Kańczudze odbyły się Miejsko - Gminne Dożynki......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Miejsko - Gminne Dożynki

   15 sierpnia 2017 r. na Stadionie MKS w Kańczudze odbędą się Miejsko - Gminne Dożynki...

Czytaj dalej →

II Miejsce dla "Ala Babki Ala Dziadki "

      W niedzielę, 15 lipca 2018r w Tryńczy po raz kolejny odbyły się Spotkania Biesiadne, czyli XII Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy zorganizowany przez Trynieckie Centrum Kultury oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu, patronat honorowy nad imprezą objął wójt Gminy Tryńcza....

Czytaj dalej →

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych...

Czytaj dalej →

II miejsce Zespołu "Krzeczowiczanki" w Kazimierzu n. Wisłą

   Po tegorocznych eliminacjach w Kańczudze do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n. Wisłą Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" działający pod naszym patronatem otrzymał nominację do Kazimierza , skąd powrócił z II Nagrodą, jest to dowód uznania ich talentu oraz osiągnięć artystycznych jak również podziękowanie za ochronę, zachowanie i kontynuowanie dziedzictwa kulturowego.......

Czytaj dalej →

22 Finał WOŚP - relacja

 

         Jak co roku w drugą Niedzielę Stycznia odbył się w Kańczudze  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXII edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała czternasty raz. Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Podczas finału zebrano kwotę 16 800,17 zł oraz 23,77 € , tradycyjnie jak co roku Zakład Mięsny Pani Zofii Ilasz z Siedleczki ofiarował wyroby wędliniarskie, a  Piekarnia  GSSCH Jawornik  Polski ufundowała Pieczywo i wyroby cukiernicze z przeznaczeniem na poczęstunek dla występujących i członków zespołów biorących udział  w XXII Finale WOŚP w Kańczudze.

Od samego rana wolontariusze zbierali pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w Sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Występy taneczno – wokalne dzieci z Miejsko - Gminnego Przedszkola w Kańczudze rozpoczęły tegoroczny Finał, następnie występowali: młodzież z Z S-G z Siedleczki , Łopuszki Wielkiej, Krzeczowic, Rączyny i Pantalowic. Wielką atrakcją był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Sieteszanie". Zespół w dwóch wejściach zaprezentował Poloneza i Wiązankę tańców rzeszowskich. W dalszej kolejności wystąpiła "Kapela Kańczucka" , Zospół rockowy "Pani-K" z Łańcuta. O godz. 18:30 na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba ( pokaz sztucznych ogni). Po kolorowych wrażeniach na scenie odbył się koncert Orkiestry Detej z Kańczugi, następnie zagrała Kapela Podwórkowa "Czy się wali, czy się pali" z Przemyśla. Końcówka koncertu to występy zespołów instrumentalno - wokalnych  "Mars", "Znaki" i na koniec wspaniały koncert zespołu "The - eFF" i przyjaciele:-)

Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszego finału  była niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze,  jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

Dziękujemy ciepło i serdecznie za Wielki Finał w małym mieście !!!

 

galeria fotografii------------------->kliknij


Dodano 09:06 13-01-2014 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl