• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ DO UDZIAŁU W KONKURSIE....

Czytaj dalej →

III TURNIEJ SOŁECTW O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

  Śmiechu, rywalizacji i dobrej zabawy nie brakowało w III Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Andrzeja Żygadło...

Czytaj dalej →

SPIS POWSZECHNY TYLKO DO 30 WRZEŚNIA!

Przypominamy o Narodowym Spisie Powszechnym!...

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Turniej Sołectw

Zapraszamy wszystkich do wspólnej sportowej zabawy a mieszkańców sołectw i osiedli do kibicowania swoim druzynom!...

Czytaj dalej →

ZAJĘCIA GITARY - ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do nauki gry na gitarze akustycznej, klasycznej....

Czytaj dalej →

22 Finał WOŚP - relacja

 

         Jak co roku w drugą Niedzielę Stycznia odbył się w Kańczudze  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXII edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała czternasty raz. Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Podczas finału zebrano kwotę 16 800,17 zł oraz 23,77 € , tradycyjnie jak co roku Zakład Mięsny Pani Zofii Ilasz z Siedleczki ofiarował wyroby wędliniarskie, a  Piekarnia  GSSCH Jawornik  Polski ufundowała Pieczywo i wyroby cukiernicze z przeznaczeniem na poczęstunek dla występujących i członków zespołów biorących udział  w XXII Finale WOŚP w Kańczudze.

Od samego rana wolontariusze zbierali pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w Sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Występy taneczno – wokalne dzieci z Miejsko - Gminnego Przedszkola w Kańczudze rozpoczęły tegoroczny Finał, następnie występowali: młodzież z Z S-G z Siedleczki , Łopuszki Wielkiej, Krzeczowic, Rączyny i Pantalowic. Wielką atrakcją był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Sieteszanie". Zespół w dwóch wejściach zaprezentował Poloneza i Wiązankę tańców rzeszowskich. W dalszej kolejności wystąpiła "Kapela Kańczucka" , Zospół rockowy "Pani-K" z Łańcuta. O godz. 18:30 na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba ( pokaz sztucznych ogni). Po kolorowych wrażeniach na scenie odbył się koncert Orkiestry Detej z Kańczugi, następnie zagrała Kapela Podwórkowa "Czy się wali, czy się pali" z Przemyśla. Końcówka koncertu to występy zespołów instrumentalno - wokalnych  "Mars", "Znaki" i na koniec wspaniały koncert zespołu "The - eFF" i przyjaciele:-)

Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszego finału  była niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze,  jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

Dziękujemy ciepło i serdecznie za Wielki Finał w małym mieście !!!

 

galeria fotografii------------------->kliknij


Dodano 09:06 13-01-2014 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl