• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

     Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2018 roku......

Czytaj dalej →

DNI MIASTA KAŃCZUGA

Za nami Dni Kańczugi, które w tym roku odbyły się 14 i 15 czerwca, rozpoczęcie miało miejsce na Stadionie MKS w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Patronat Honorowy sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga. Patronatem Medialnym  imprezę objęli: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta codzienna Nowiny, Gazeta Jarosławska i Telewizja Lokalna Twoja TV.

Sobotnie obchody rozpoczął mecz MKS Kańczuga i Oldboje Kamax, który zakończył się wynikiem remisowym 3:3. Jako pierwszy na scenie wystąpił Zespół Marvel, kolejnie koncertował  Zespół Faster i  Zespół SHINE - urocze dziewczyny które zakończyły pierwszy dzień obchodów Dni Miasta Kańczuga a dla  wytrwałych lubiących tańczyć odbyła się Zabawa pod Grzybkiem przy muzyce Zespołu Mirage, która trwała do białego rana.

          Drugi Dzień Dni Miasta rozpoczął się uroczyście przemarszem Orkiestry Dętej z Kańczugi ulicami Miasta i kolejnie  na estradzie wystąpili: Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki Ala Dziadki”, Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie”, wokalistki z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Sieteszy, Zespół  dance MeGustar, przyjaciele Bluesa i piwa Zespół Beer Blues Band z Przemyśla a w klimaty hardrockowe wprowadziła  formacja Steel Velvet  ze Strzyżowa. Tegoroczną Gwiazdą wieczoru był zespół ŁZY , który doskonale  bawił  ponad dwutysięczną publiczność zgromadzoną na stadionie, charyzmatyczna wokalistka Sara Chmiel rozgrzewała uczestników imprezy. Ponadto, podczas imprezy odbyła się degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet (SAK) w gminie Kańczuga. Smakowite stoły wiejskie przygotowały panie z KGW z Siedleczki , Rączyny, Krzeczowic i Pantalowic.  Bractwo Rycerskie Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego z Rzeszowa zaprezentowało średniowieczne walki, tańce, strzelanie z łuku.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, trampoliny, zjeżdżalnie, karuzele i kącik animacji.

Podczas dwudniowej imprezy odbyły się również projekcje filmowe pod Grzybkiem dla dzieci i młodzieży w ramach realizowanego projektu współpracy  „Kino Aktywizujące Działania Regionalne” pod akronimem „KADR” w sobotę film pt. „Uniwersytet Potworny” a w niedzielę „Kapitan Ameryka-Pierwsze Starcie”.

Również w niedzielę swoje stoisko prezentowała KIA MULTITRUCK  największy na Podkarpaciu Dealer Kia Motors Polska, można było skorzystać z darmowej jazdy testowej nowym modelem Kia CEED.

 

       Bardzo dziękujemy wszystkim zespołom  występującym na scenie, Kołom Gospodyń Wiejskich, Bractwu Rycerskiemu, firmie technicznej Echo-Fon System a przede wszystkim dziękujemy tym z Państwa którzy byliście z nami przez  te dwa dni,  mimo iż  deszcz nie padał,  to pogoda nas nie rozpieszczała, ale każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić sobotnie i niedzielne popołudnie.

GALERIA  ZDJĘĆ---------->KLIKNIJ


Dodano 14:28 16-06-2014 przez OKMiG