• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dni Kańczugi - program

  Program Dni Kańczugi...

Czytaj dalej →

Dzień Dziecka 2018

  W dniu 4 czerwca 2018 r. na placu obok budynku OKMiG w Kańczudze zorganizowaliśmy "Dzień Dziecka"......

Czytaj dalej →

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

    Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2014: etap 5

Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) wygrał ostatni etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Kamil Zieliński (Mexller).

Ostatni etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków liczył 144 kilometry i prowadził ze Strzyżowa  przez Kańczugę do Jarosławia. Po drodze kolarze musieli pokonać cztery górskie premie i trzy razy walczyć o punkty do klasyfikacji sprinterskiej. Uprawnionych do startu na etapie: 96 zawodników. Etap ukończyło 90 zawodników.

Lotny finisz w Strzyżowie wygrał Davide Ballerini (Team Idea), a tuż za nim był lider – Kamil Zieliński (Mexller). Po kilku próbach ataków wreszcie na czele mieliśmy 11. zawodników: Paweł Bernas (BDC MarcPol), Łukasz Bodnar (ActiveJet Team), Adrian Honkisz i Maciej Paterski (obaj CCC Polsat Polkowice), Anatoliy Pakhtusov (ISD Continental Team), Mirko Tedeschi i Davide Ballerini (obaj Team Idea), Martin Hunal (Bauknecht – Author), Maros Kovác (Dukla Trencin Trek), Maksym Averin (Synergy Baku Cycling Project) i Volodymyr Gomeniuk (Kolss Cycling Team).

Mocne tempo ucieczki spowodowało, że grupka się podzieliła. Prowadzili Bernas z Honkiszem, a za nimi kręcił Bodnar. 43 kilometry przed metą wszyscy uciekający (oprócz prowadzącej dwójki) zostali wchłonięci przez peleton. Drużyny Mexller i Team Idea prowadziły dużą grupę i skasowały ucieczkę dwójki kolarzy na 6 kilometrów przed metą.                   

Szyki sprinterom chcieli pokrzyżować Adam Stachowiak (BDC MarcPol) i Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice). Stachowiak miał tylko 20 sekund straty do lidera, więc ekipa Mexller nie chciała dać za wygraną.  Dwójka odparła ataki peletonu i między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Lepszy okazał się Jacek Morajko, który pokonał Stachowiaka.

Zwycięzcą generalki został Kamil Zieliński (Mexller).

Wyniki lotnej premii w Kańczudze

 3 premia - Kańczuga na 101 km

1.    Nr   92    BERNAS Paweł             BDC - MARCPOL Team          3 p. 3 s.

2.    Nr   11    HONKISZ Adrian            CCC POLSAT Polkowice        2 p. 2 s.

3.    Nr   42    BALLERINI Davide        TEAM IDEA                            1 p. 1 s.

 

>>>FOTORELACJA>>>


Dodano 19:04 08-07-2014 przez OKMiG