• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Anita Włodarczyk w Kańczudze

  W dniu 7 maja 2018 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga w Hali Sportowej w Kańczudze lekcje WF prowadziła wielokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk...

Czytaj dalej →

Święto Konstytucji 3-go Maja 2018

   W dniu 3 -go Maja 2018 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Konstytucji......

Czytaj dalej →

Obchody "Dnia Inwalidy"

W czwartek 19 kwietnia 2018 r. w sali OKMiG w Kańczudze odbyły się Obchody Światowego Dnia Inwalidy......

Czytaj dalej →

Miejsko -Gminne Eliminacje Turniejów BRD oraz OTWP - 2018

W dniu 17.04.2018 r. w OKMiG w Kańczudze odbyły się miejsko - gminne eliminacje Turniejów BRD i OTWP.......

Czytaj dalej →

III Regionalny Przegląd Chórów

21 września w Konkatedrze w Lubaczowie odbył się III Regionalny Przeglądu Chórów – Pieśni Maryjne.Przegląd Chórów rozpoczął się Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Witolda Batyckiego, który odpowiedzialny jest za muzykę kościelną w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Po Eucharystii rozpoczęły się prezentacje konkursowe, które uwieńczyło wspólne odśpiewanie pieśni „Matko która kochasz”.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: prof. Elżbieta Krzemińska (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), ks. Dr Mieczysław Gniady (Archidiecezjalny Instytut Muzyki Sakralnej w Przemyślu), ks. Witold Batycki (Diecezjalna Szkoła Muzyki Kościelnej w Zamościu), które po wysłuchaniu siedmiu prezentacji chórów postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagrodę w wysokości 1 500 zł ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz statuetkę ufundowaną przez Parafię Konkatedralną w Lubaczowie dla Sanockiego Zespołu Wokalnego „SOUL” pod dyrygenturą pani Moniki Brewczak.

II nagrodę w wysokości 1 000 zł ufundowaną przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz statuetkę ufundowaną przez Parafię Konkatedralną w Lubaczowie dla Chóru Towarzystwa Muzycznego z Przemyśla pod dyrygenturą Andrzeja Gurana.

Dwie równorzędne III nagrody w wysokości po 500 zł każda, dla:
- Chóru „Raxavia” z Rakszawy pod dyrygenturą Anny Pliś, ufundowana przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie oraz statuetkę ufundowaną przez Parafię Konkatedralną w Lubaczowie,
- Chóru „Michael” z Kańczugi pod dyrygenturą Huberta Hadro, ufundowana przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Wyróżnienie pierwszego stopnia otrzymują:
- Chór Mieszany „Canon” z Białobrzegów pod dyrygenturą Sylwii Wojnar w wysokości 250 zł, ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu,
- Chóru Męskiego „Gloria” z Wysokiej Głogowskiej pod dyrygenturą Mirosława Szpyrki w wysokości 250 zł, ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Wyróżnienie drugiego stopnia otrzymuje:
- Chór Parafialny z Muniny pod dyrygenturą Rafała Brudka w wysokości 250 zł, ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

 


Dodano 12:38 23-09-2014 przez OKMiG