• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Anita Włodarczyk w Kańczudze

  W dniu 7 maja 2018 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga w Hali Sportowej w Kańczudze lekcje WF prowadziła wielokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk...

Czytaj dalej →

Święto Konstytucji 3-go Maja 2018

   W dniu 3 -go Maja 2018 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Konstytucji......

Czytaj dalej →

Obchody "Dnia Inwalidy"

W czwartek 19 kwietnia 2018 r. w sali OKMiG w Kańczudze odbyły się Obchody Światowego Dnia Inwalidy......

Czytaj dalej →

Miejsko -Gminne Eliminacje Turniejów BRD oraz OTWP - 2018

W dniu 17.04.2018 r. w OKMiG w Kańczudze odbyły się miejsko - gminne eliminacje Turniejów BRD i OTWP.......

Czytaj dalej →

FINAŁ WOŚP 2015

Jak co roku w drugą Niedzielę Stycznia odbył się w Kańczudze  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXIII  edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała piętnasty  raz. Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Podczas finału zebrano  kwotę 16 204, 59 zł oraz 32,05 euro i 1 dolar, Zakład Mięsny Pan Stanisław Pakla  z Siedleczki ofiarował wyroby wędliniarskie, a  Piekarnia  GSSCH Jawornik  Polski ufundowała  pieczywo z przeznaczeniem na poczęstunek dla występujących i członków zespołów biorących udział   w XXIII Finale WOŚP w Kańczudze.

Od samego rana wolontariusze zbierali pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w Sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Występy taneczno – wokalne dzieci z Miejsko - Gminnego Przedszkola w Kańczudze rozpoczęły tegoroczny Finał, następnie występowali: uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kańczudze, młodzież z Z S-G z Siedleczki, Krzeczowic, Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum z Kańczugi. Wielką atrakcją był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Sieteszanie". W dalszej kolejności wystąpił  Zespół wokalno-kabaretowy „Ala babki, Ala dziadki” . O godz. 18:30 na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba  ( pokaz sztucznych ogni). Po kolorowych wrażeniach na scenie odbył się występ Zespołu  rockowego  „Barykada” z Przeworska a następnie koncert  w innych klimatach Rzeszowskiej Kapeli Podwórkowej „Cianto” , końcówka koncertu to występ „Kapeli Kańczuckiej”

                    Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszego finału  była niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze  - jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

Dziękujemy ciepło i serdecznie za Wielki Finał w małym mieście !!!

>>>FOTOGALERIA>>>

 

 


Dodano 09:34 12-01-2015 przez OKMiG