• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaproszenie na Wigilię Miejską

 Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Kańczuga na Wigilię Miejską....

Czytaj dalej →

WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU NA SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ

     V Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

MIKOŁAJKI 2018

    W dniu 5 grudnia w Hali Sportowej w Kańczudze odbyły się Mikołajki ......

Czytaj dalej →

Zapraszamy dzieci na Mikołajki!

   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z całego terenu Miasta i Gminy Kańczuga w środę 5 grudnia 2018r.  do Hali Sportowej w Kańczudze, gdzie  wspólnie przywitamy Św. Mikołaja....

Czytaj dalej →

Zabawa Andrzejkowa

   29 listopada w OKMiG w Kańczudze odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla seniorów ......

Czytaj dalej →

FINAŁ WOŚP 2015

Jak co roku w drugą Niedzielę Stycznia odbył się w Kańczudze  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXIII  edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała piętnasty  raz. Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Podczas finału zebrano  kwotę 16 204, 59 zł oraz 32,05 euro i 1 dolar, Zakład Mięsny Pan Stanisław Pakla  z Siedleczki ofiarował wyroby wędliniarskie, a  Piekarnia  GSSCH Jawornik  Polski ufundowała  pieczywo z przeznaczeniem na poczęstunek dla występujących i członków zespołów biorących udział   w XXIII Finale WOŚP w Kańczudze.

Od samego rana wolontariusze zbierali pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w Sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Występy taneczno – wokalne dzieci z Miejsko - Gminnego Przedszkola w Kańczudze rozpoczęły tegoroczny Finał, następnie występowali: uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Kańczudze, młodzież z Z S-G z Siedleczki, Krzeczowic, Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum z Kańczugi. Wielką atrakcją był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Sieteszanie". W dalszej kolejności wystąpił  Zespół wokalno-kabaretowy „Ala babki, Ala dziadki” . O godz. 18:30 na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba  ( pokaz sztucznych ogni). Po kolorowych wrażeniach na scenie odbył się występ Zespołu  rockowego  „Barykada” z Przeworska a następnie koncert  w innych klimatach Rzeszowskiej Kapeli Podwórkowej „Cianto” , końcówka koncertu to występ „Kapeli Kańczuckiej”

                    Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszego finału  była niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze  - jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

Dziękujemy ciepło i serdecznie za Wielki Finał w małym mieście !!!

>>>FOTOGALERIA>>>

 

 


Dodano 09:34 12-01-2015 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl