• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaproszenie na Wigilię Miejską

   Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Kańczuga na Wigilię Miejską....

Czytaj dalej →

WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU NA SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ

     V Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

MIKOŁAJKI 2018

    W dniu 5 grudnia w Hali Sportowej w Kańczudze odbyły się Mikołajki ......

Czytaj dalej →

Zapraszamy dzieci na Mikołajki!

   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z całego terenu Miasta i Gminy Kańczuga w środę 5 grudnia 2018r.  do Hali Sportowej w Kańczudze, gdzie  wspólnie przywitamy Św. Mikołaja....

Czytaj dalej →

Zabawa Andrzejkowa

   29 listopada w OKMiG w Kańczudze odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla seniorów ......

Czytaj dalej →

ZAKOŃCZENIE FERII ZIMOWYCH 2014

              Tegoroczne ferie zimowe to pierwsze dwa tygodnie lutego, niestety nie było śniegu a co za tym idzie zabaw zimowych i lodowiska, ale w  programie ferii w naszym Ośrodku Kultury znalazło się wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży . Dzieciaki jednogłośnie stwierdziły, że spędzone z nami ferie - „Były super”!

Zajęcia trwały codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 14 00  a w godzinach popołudniowych i wieczornych Ośrodek Kultury był dostępny dla starszej młodzieży i dorosłych. Na zajęcia dzieci przychodziły często przed czasem i z niecierpliwością czekały na ich rozpoczęcie. Na warsztatach  techniką  Quillingu uczestnicy wykonali Kartki Wielkanocne, Kartki Walentynkowe oraz Okazjonalne( dla Babci – bo ma urodziny, dla cioci Agnieszki, z okazji Imienin i dla kochanego Taty) , na warsztatach metodą  Decoupage  ozdobili drewniane serduszka motywami kuchennymi i kwiatami oraz szklane kieliszki, które mogą służyć jako lampion, jednak  najbardziej cieszyły zajęcia kulinarne gdzie uczestnicy ferii upiekli pyszne ciasteczka przekładane nutellą i marmoladą, muffinki czekoladowe i jabłkowe, w tłusty czwartek oponki oraz zapiekanki, zajęcia były wspaniałe ale jedzenie tych pyszności jeszcze lepsze.  

       Oprócz zajęć artystycznych i kulinarnych odbyły się warsztaty edukacyjne  z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej które poprowadził  Pan Tomasz Huc  Ratownik Medyczny Falck Medycyna.  Oprócz ciekawej prelekcji uczestnicy mieli okazję poćwiczyć na fantomach  oraz pozwiedzać  Karetkę Pogotowia. W trakcie warsztatów nasi feriowicze nauczyli się co robić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, jak wezwać pomoc i sprawdzić przytomność, jak udzielić pierwszej pomocy a także nauczyli się wybierać numer alarmowy oraz rozmawiać               z dyspozytorem -  na pamiątkę i dla bezpieczeństwa otrzymali firmowe opaski odblaskowe.  Ruch podczas Ferii jest niezbędny, co prawda nie biegaliśmy,  ale rozgrywaliśmy pasjonujące i pełne emocji mecze w Tenisa Stołowego, Piłkarzyki, Cymbergaya  i Bilard.  Podczas Ferii z nami nasi goście mieli okazję rozwijać się kulinarnie, artystycznie,  edukacyjnie a spędzony z nami czas był oderwaniem od komputera i nudy w domu!

 

    BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU TOMASZOWI Z FALCK MEDYCYNA ZA PRZEPROWADZONE WARSZTATY, WSZYSTKIM UCZESTNIKOM NASZYCH ZAJĘĆ ZA RADOŚNIE SPĘDZONE FERIE I DO ZOBACZENIA ZA ROK.

Galeria  ------------------->kliknij


Dodano 12:54 16-02-2015 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl