• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Miejsko - Gminne Dożynki 2018

   15 sierpnia 2018 r. na Stadionie MKS w Kańczudze odbyły się Miejsko - Gminne Dożynki......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Miejsko - Gminne Dożynki

   15 sierpnia 2017 r. na Stadionie MKS w Kańczudze odbędą się Miejsko - Gminne Dożynki...

Czytaj dalej →

II Miejsce dla "Ala Babki Ala Dziadki "

      W niedzielę, 15 lipca 2018r w Tryńczy po raz kolejny odbyły się Spotkania Biesiadne, czyli XII Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy zorganizowany przez Trynieckie Centrum Kultury oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu, patronat honorowy nad imprezą objął wójt Gminy Tryńcza....

Czytaj dalej →

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych...

Czytaj dalej →

II miejsce Zespołu "Krzeczowiczanki" w Kazimierzu n. Wisłą

   Po tegorocznych eliminacjach w Kańczudze do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n. Wisłą Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" działający pod naszym patronatem otrzymał nominację do Kazimierza , skąd powrócił z II Nagrodą, jest to dowód uznania ich talentu oraz osiągnięć artystycznych jak również podziękowanie za ochronę, zachowanie i kontynuowanie dziedzictwa kulturowego.......

Czytaj dalej →

III MIEJSCE DLA KGW RĄCZYNA

Zgodnie z wieloletnią tradycją w ostatni weekend czerwca w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się doroczna impreza promocyjno-handlowa Dni Otwartych Drzwi połączona z XVII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych  i podsumowaniem plebiscytu „Koło Gospodyń Roku 2015”                               Wydarzenie to jest wielkim świętem rolników, hodowców, doradców i całego środowiska rolniczego.                                                                                                                              Głównymi organizatorami byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl i Dyrektor PODR – Jerzy Jakubiec.
Patronat honorowy nad wystawą sprawowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, Wojewoda Podkarpacki – Małgorzata Chomycz-Śmigielska oraz Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej – Stanisław Bartman.

80 najlepszych hodowców z województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego, prezentowało swoje zwierzęta.   Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, zakłady przetwórcze i indywidualni producenci prezentowali tradycyjną żywność w konkursie „Najlepszy produkt regionalny i lokalny”.

   Podsumowano również plebiscyt organizowany przez Gazetę Codzienną Nowiny oraz PODR” pt.  „Koło Gospodyń Roku 2015” z licznego grona KGW nominacje otrzymało 36 Kół Gospodyń Wiejskich, które kultywują najlepsze tradycje kulturalne i kulinarne podkarpackich wsi i każde z nich jest na medal a  nasze Koło Gospodyń Wiejskich    z Rączyny zdobyło zaszczytne III Miejsce.

 


Dodano 15:16 15-07-2015 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl