• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości

...

Czytaj dalej →

III MIEJSCE DLA KGW RĄCZYNA

Zgodnie z wieloletnią tradycją w ostatni weekend czerwca w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się doroczna impreza promocyjno-handlowa Dni Otwartych Drzwi połączona z XVII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych  i podsumowaniem plebiscytu „Koło Gospodyń Roku 2015”                               Wydarzenie to jest wielkim świętem rolników, hodowców, doradców i całego środowiska rolniczego.                                                                                                                              Głównymi organizatorami byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl i Dyrektor PODR – Jerzy Jakubiec.
Patronat honorowy nad wystawą sprawowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, Wojewoda Podkarpacki – Małgorzata Chomycz-Śmigielska oraz Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej – Stanisław Bartman.

80 najlepszych hodowców z województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego, prezentowało swoje zwierzęta.   Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, zakłady przetwórcze i indywidualni producenci prezentowali tradycyjną żywność w konkursie „Najlepszy produkt regionalny i lokalny”.

   Podsumowano również plebiscyt organizowany przez Gazetę Codzienną Nowiny oraz PODR” pt.  „Koło Gospodyń Roku 2015” z licznego grona KGW nominacje otrzymało 36 Kół Gospodyń Wiejskich, które kultywują najlepsze tradycje kulturalne i kulinarne podkarpackich wsi i każde z nich jest na medal a  nasze Koło Gospodyń Wiejskich    z Rączyny zdobyło zaszczytne III Miejsce.

 


Dodano 15:16 15-07-2015 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl