• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

I TURNUS PÓŁKOLONII

PÓŁKOLONIA LETNIA 2022 ‼️ ➡️ W dniach 04-08.07.2022 r. 45 dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Kańczuga uczestniczyło w I turnusie półkolonii letniej...

Czytaj dalej →

DNI KAŃCZUGI

      Za nami kolejne Dni Kańczugi, które w tym roku odbyły się 25-26 czerwca na Stadionie KOSiR w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło a współorganizatorem Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kańczudze....

Czytaj dalej →

WARSZTATY Z OKAZJI DNIA MAMY

Z okazji Dnia Mamy Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci i młodzieży otwarte, bezpłatne warsztaty rękodzielnicze....

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Dzień Dziecka....

Czytaj dalej →

ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W KAŃCZUDZE....

Czytaj dalej →

Koncert muzyczno – poetycki „Świętemu Janowi Pawłowi II – muzyczna modlitwa”

Koncert „Świętemu Janowi Pawłowi II muzyczna modlitwa” zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, wspaniale wpisał się w obchody pierwszej rocznicy Kanonizacji Świętego Jana Pawła II. A decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2015 został ustanowiony Rokiem Świętego Jana Pawła II. W podjętej uchwale podkreślono ogromne zaangażowanie papieża Polaka w proces odradzania się polskiej niepodległości oraz w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka. Jan Paweł II nawoływał w swoim przesłaniu do modlitwy – nie tylko w sensie duchowym, ale i artystycznym. Na program koncertu złożyły się muzyczne modlitwy z różnych krajów świata: pieśni polskie, włoskie i francuskie , tworząc szlak nowej pielgrzymki, której patronować będzie osoba św. Jana Pawła II – usłyszeliśmy jego głos, jego wiersze i fragmenty encyklik.

Utwory muzyczne wykonali artyści scen polskich: Magdalena Tunkiewicz – sopran, Anna Maria Adamiak – mezzosopran, Wojciech Bardowski – baryton , Mieczysław Pernach – tenor oraz Chór „Michael” z Kańczugi , pod dyrekcją Pana Huberta Hadro .

Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga inż. Jacek Sołek w słowie zakończenia uroczystości wyraził serdeczne gratulacje, artystom wspaniałego koncertu, zaangażowania do przywoływania w sposób artystyczny wielkiego człowieka, będącego autorytetem dla pokoleń Polaków oraz szerzenia tym samym wartości takich jak mądrość, wiara, patriotyzm.

Publiczność zachwycona, pełna wzruszeń pożegnała artystów owacją „na stojąco”.

Sylwetki artystów:

Anna Maria Adamiak – mezzosopran. Solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą (Niemcy, Hiszpania, Norwegia, Irlandia, Ukraina Litwa, Włochy, Węgry). Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, stale poszerzająca swój repertuar, poruszająca się doskonale w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych, interpretacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami w kraju i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności. Jej sylwetka została ujęta w książce „Polscy śpiewacy” Jacka Chodorowskiego, „Bel canto w Krakowie” tego samego autora. Reprezentowała Polskę na Światowym Dniu Rycerza w Fornovo di Taro, we Włoszech, gdzie została zaproszona do prawykonania i nagrania Hymnu Światowego Dnia Rycerza. Została uhonorowana odznaką „Przyjaciel Dziecka” przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Dyplomem „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka” przyznawaną przez Fundację Anny Dymnej – „Mimo Wszystko”. W marcu 2015 roku otrzymała Medal Zasług Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc. Ponadto zajmuje się pedagogiką wokalną, od 7 lat prowadzi oparte na własnym programie studio wokalne oraz jest asystentką Grażyny Barszczewskiej w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie w przedmiocie kultura słowa – emisja głosu.

Magdalena Tunkiewicz – sopran Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała w klasie wieloletniej solistki Teatru Wielkiego Krystyny Pakulskiej. Uczestniczy w kursach wokalnych kształcąc i doskonaląc swój głos. Współpracuje jako solistka z Capellą Zamku Rydzyńskiego, koncertując w kraju i za granicą. W roku 2003 po raz pierwszy zaśpiewała w Filharmonii Poznańskiej, a w roku 2004 miała swój debiut na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze W. A. Mozarta „Czarodziejski flet”. Współpracuje z dyrygentami operowymi: José Marii Florencio Juniorem, prof. Mieczysławem Dondajewskim, czy Bohdanem Jarmołowiczem. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę operową, operetkową jak i musical. W swoim repertuarze posiada także muzykę kantatowo – oratoryjną. Poza działalnością koncertową jest również pedagogiem śpiewu solowego.

Wojciech Bardowski – wokalista, baryton Pierwsze szlify jako baryton zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. Swoje umiejętności wokalne doskonalił u Primadonny Operetki Warszawskiej Elżbiety Ryl – Górskiej. Zdobywca wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej ,,Grand Prix Edith Piaf” w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Laureat III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobywca ,,Grand Prix” IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011.. W 2013 roku został wyróżniony Złotym Liściem Retro – za upowszechnianie w swojej działalności artystycznej dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego. W roku 2014 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał medal – Zasłużony dla Kultury Polskiej. W swoim dorobku posiada trzy płyty CD;

Mieczysław Pernach – wokalista, gitarzysta, aktor. Pochodzi z Lubina, z umuzykalnionej rodziny i od najmłodszych lat, jego pasją jest muzyka . Szczególnie upodobał sobie takie nurty muzyczne, jak : Pop, Rock, Soul, Funky, Smooth Jazz. Wielokrotnie brał udział w festiwalach piosenkarskich o zasięgu ogólnopolskim, takich między innymi, jak : Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej w Lubinie, Ogólnopolski Festiwal Zespołów Estradowych w Łodzi, Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej w Olsztynie, itp. Zdobywając czołowe nagrody i wyróżnienia. Koncertuje w kraju i za granicą. Współpracuje ze znakomitymi artystami sceny muzycznej, takimi, jak Lidia Stanisławska, Anna Osmakowicz, Wojciech Bardowski, Eugeniusz Majchrzak, Robert Kuśmierski, Marcin Kania i innymi.

>>>FOTORELACJA>>>

>>>VIDEO>>>


Dodano 11:20 19-10-2015 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl