• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SPIS POWSZECHNY TYLKO DO 30 WRZEŚNIA!

Przypominamy o Narodowym Spisie Powszechnym!...

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Turniej Sołectw

Zapraszamy wszystkich do wspólnej sportowej zabawy a mieszkańców sołectw i osiedli do kibicowania swoim druzynom!...

Czytaj dalej →

ZAJĘCIA GITARY - ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do nauki gry na gitarze akustycznej, klasycznej....

Czytaj dalej →

Pożegnanie Lata nad Zalewem w Łopuszce Małej

Pożegnanie Lata nad Zalewem w Łopuszce Małej....

Czytaj dalej →

MIEJSKO-GMINNE DOŻYNKI KRZECZOWICE 2021

  W dniu 29 sierpnia 2021 r. w Krzeczowicach odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki....

Czytaj dalej →

Koncert Noworoczny

          Koncert Noworoczny częściowo miał charakter Gali operetkowo-musicalowej tak z pewnością można określić wydarzenie, które odbyło się w Niedzielne popołudnie 17 stycznia w Hali Sportowej w Kańczudze świadczy o tym poziom artystyczny wykonywanych utworów godny gwiazd, które zechciały wziąć udział w tym wydarzeniu.

Wojciech Bardowski baryton, bard a może piosenkarz, był solistą zespołu ,,VitroBand” Krośnieńskich Hut Szkła, gdzie koncertował wspólnie z Lorą Szafran znaną wokalistką jazzową. Jako baryton pierwsze szlify, zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, z którym wielokrotnie koncertował w kraju i zagranicą. Zdobywca wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej ,,Grand Prix Edith Piaf” w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Jest Laureatem III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobył ,,Grand Prix” IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011. Wyróżniony m in. przez Ministra Kultury Złotym Liściem Retro 2013 za upowszechnianie dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego.

Magdalena Tunkiewicz (mieszkanka Radzymina) sopran Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała w klasie wieloletniej solistki Teatru Wielkiego Krystyny Pakulskiej. Współpracująca na stałe jako solistka z Capellą Zamku Rydzyńskiego, koncertując w kraju i za granicą. W roku 2003 po raz pierwszy zaśpiewała w Filharmonii Poznańskiej, a w roku 2004 miała swój debiut na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze W. A. Mozarta „Czarodziejski flet”. Współpracuje z dyrygentami operowymi: José Marii Florencio Juniorem, prof. Mieczysławem Dondajewskim, czy Bohdanem Jarmołowiczem. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę operową, operetkową jak i musical. W swoim repertuarze posiada także muzykę kantatowo oratoryjną. Poza działalnością koncertową jest również pedagogiem śpiewu solowego. Pani Magda tworzy wraz z Panem Wojtkiem wspaniały duet specjalizujący się w szerokim repertuarze począwszy od musicalu czy operetki poprzez piosenki 20 -lecia międzywojennego ale znakomicie odnajdują się również w repertuarze kolędowym oraz pieśniach patriotycznych.

Liza Wesołowska sopran, Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na wydziale Historyczno- Pedagogicznym oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracowała z Operą Wrocławską biorąc udział w spektaklach zarówno w kraju jak i zagranicą, na Letnich Festiwalach Operowych w Xanten. Koncertuje w kraju i zagranicą jako solistka i kameralistka. Wykonuje repertuar zarówno operowy, operetkowy jak i oratoryjny. Obecnie związana z Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetką im. Jana Kiepury.

Gościnnie również wystąpiła Dagmara Moskwa mieszkanka Cząstkowic studentka Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, chórzystka chóru „MICHAEL” Z Kańczugi, laureatka wielu przeglądów, konkursów i festiwali na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. W swoim repertuarze posiada piosenki lwowskie i kresowe które można usłyszeć w jej wykonaniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej oraz 54 Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Miała przyjemność koncertować jako chórzystka Wydziału Muzyki z wieloma znanymi gwiazdami sceny polskiej.

Artystom akompaniowali Krzysztof Jaszczak – piano, Robert Kuśmierski – akordeon i Przemysław Skałuba- saksofony, klarnet.

Oprócz Gwiazd sceny światowej bardzo piękny koncert dała Orkiestra Dęta OSP z Łopuszki Wielkiej pod batutą kapelmistrza Andrzeja Osmyka, młodzi muzycy zagrali kolędy oraz utwory klasyczne i rozrywkowe. Chór „Michael” z Kańczugi zaśpiewał przepiękne polskie kolędy i pastorałki, wrócił słuchaczy w mijający już okres Bożonarodzeniowy.

Wypełniona Hala Sportowa fantastycznie dobrany repertuar, w którym nie zabrakło najpiękniejszych arii i najpiękniejszych duetów miłosnych ze światowego repertuaru muzyki musicalowo-operetkowej, klasycznej i rozrywkowej spędzony w takiej atmosferze niedzielny wieczór to strzał w dziesiątkę. Pikanterii dodawały piosenki francuskie wykonywane z niezwykłym kunsztem przez Wojciecha Bardowskiego znanego interpretatora tego gatunku muzyki. Koncert Noworoczny to była wspaniała duchowa rozrywka a licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała wykonawców.

Słowem ubogacił koncert Krzysztof Szczepaniak główny Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej na województwo Podkarpackie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nasz rodak, który z przyjemnością przyjął zaproszenie i poprowadził to wielkie wydarzenie kulturalne.

Organizatorem Koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Dziękujemy serdecznie Mieszkańcom Miasta i Gminy Kańczuga, okolicznych miejscowości, przybyłym gościom za przyjęcie zaproszenia i spędzenie w tak doborowym towarzystwie niedzielnego popołudnia. Również dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego koncertu. Mamy nadzieję , że takie Koncerty na stałe wpiszą się w kalendarz imprez kulturalnych organizowanych w naszym mieście.

 

Galeria

Video - Chór Michael

Video - Orkiestra Dęta z Łopuszki Wielkiej

Video - M. Tunkiewicz W. Bardowski

Video - Dagmara Moskwa

Video - L. Wesołowska, D. Moskwa, M. Tunkiewicz, W. Bardowski


Dodano 12:43 19-01-2016 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl