• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zapraszamy na Ferie z Ośrodkiem Kultury:-)

    Serdecznie Zapraszamy Dzieci i młodzież na spędzenie czasu wolnego podczas Ferii Zimowych z naszym Ośrodkiem Kultury:-)...

Czytaj dalej →

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

Koncert Noworoczny

          Koncert Noworoczny częściowo miał charakter Gali operetkowo-musicalowej tak z pewnością można określić wydarzenie, które odbyło się w Niedzielne popołudnie 17 stycznia w Hali Sportowej w Kańczudze świadczy o tym poziom artystyczny wykonywanych utworów godny gwiazd, które zechciały wziąć udział w tym wydarzeniu.

Wojciech Bardowski baryton, bard a może piosenkarz, był solistą zespołu ,,VitroBand” Krośnieńskich Hut Szkła, gdzie koncertował wspólnie z Lorą Szafran znaną wokalistką jazzową. Jako baryton pierwsze szlify, zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, z którym wielokrotnie koncertował w kraju i zagranicą. Zdobywca wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej ,,Grand Prix Edith Piaf” w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Jest Laureatem III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobył ,,Grand Prix” IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011. Wyróżniony m in. przez Ministra Kultury Złotym Liściem Retro 2013 za upowszechnianie dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego.

Magdalena Tunkiewicz (mieszkanka Radzymina) sopran Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała w klasie wieloletniej solistki Teatru Wielkiego Krystyny Pakulskiej. Współpracująca na stałe jako solistka z Capellą Zamku Rydzyńskiego, koncertując w kraju i za granicą. W roku 2003 po raz pierwszy zaśpiewała w Filharmonii Poznańskiej, a w roku 2004 miała swój debiut na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze W. A. Mozarta „Czarodziejski flet”. Współpracuje z dyrygentami operowymi: José Marii Florencio Juniorem, prof. Mieczysławem Dondajewskim, czy Bohdanem Jarmołowiczem. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę operową, operetkową jak i musical. W swoim repertuarze posiada także muzykę kantatowo oratoryjną. Poza działalnością koncertową jest również pedagogiem śpiewu solowego. Pani Magda tworzy wraz z Panem Wojtkiem wspaniały duet specjalizujący się w szerokim repertuarze począwszy od musicalu czy operetki poprzez piosenki 20 -lecia międzywojennego ale znakomicie odnajdują się również w repertuarze kolędowym oraz pieśniach patriotycznych.

Liza Wesołowska sopran, Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na wydziale Historyczno- Pedagogicznym oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracowała z Operą Wrocławską biorąc udział w spektaklach zarówno w kraju jak i zagranicą, na Letnich Festiwalach Operowych w Xanten. Koncertuje w kraju i zagranicą jako solistka i kameralistka. Wykonuje repertuar zarówno operowy, operetkowy jak i oratoryjny. Obecnie związana z Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetką im. Jana Kiepury.

Gościnnie również wystąpiła Dagmara Moskwa mieszkanka Cząstkowic studentka Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, chórzystka chóru „MICHAEL” Z Kańczugi, laureatka wielu przeglądów, konkursów i festiwali na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. W swoim repertuarze posiada piosenki lwowskie i kresowe które można usłyszeć w jej wykonaniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej oraz 54 Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Miała przyjemność koncertować jako chórzystka Wydziału Muzyki z wieloma znanymi gwiazdami sceny polskiej.

Artystom akompaniowali Krzysztof Jaszczak – piano, Robert Kuśmierski – akordeon i Przemysław Skałuba- saksofony, klarnet.

Oprócz Gwiazd sceny światowej bardzo piękny koncert dała Orkiestra Dęta OSP z Łopuszki Wielkiej pod batutą kapelmistrza Andrzeja Osmyka, młodzi muzycy zagrali kolędy oraz utwory klasyczne i rozrywkowe. Chór „Michael” z Kańczugi zaśpiewał przepiękne polskie kolędy i pastorałki, wrócił słuchaczy w mijający już okres Bożonarodzeniowy.

Wypełniona Hala Sportowa fantastycznie dobrany repertuar, w którym nie zabrakło najpiękniejszych arii i najpiękniejszych duetów miłosnych ze światowego repertuaru muzyki musicalowo-operetkowej, klasycznej i rozrywkowej spędzony w takiej atmosferze niedzielny wieczór to strzał w dziesiątkę. Pikanterii dodawały piosenki francuskie wykonywane z niezwykłym kunsztem przez Wojciecha Bardowskiego znanego interpretatora tego gatunku muzyki. Koncert Noworoczny to była wspaniała duchowa rozrywka a licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała wykonawców.

Słowem ubogacił koncert Krzysztof Szczepaniak główny Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej na województwo Podkarpackie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nasz rodak, który z przyjemnością przyjął zaproszenie i poprowadził to wielkie wydarzenie kulturalne.

Organizatorem Koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Dziękujemy serdecznie Mieszkańcom Miasta i Gminy Kańczuga, okolicznych miejscowości, przybyłym gościom za przyjęcie zaproszenia i spędzenie w tak doborowym towarzystwie niedzielnego popołudnia. Również dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego koncertu. Mamy nadzieję , że takie Koncerty na stałe wpiszą się w kalendarz imprez kulturalnych organizowanych w naszym mieście.

 

Galeria

Video - Chór Michael

Video - Orkiestra Dęta z Łopuszki Wielkiej

Video - M. Tunkiewicz W. Bardowski

Video - Dagmara Moskwa

Video - L. Wesołowska, D. Moskwa, M. Tunkiewicz, W. Bardowski


Dodano 12:43 19-01-2016 przez OKMiG