• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

   19 listopada 2017r.w niezwykle uroczystej oprawie cztery pary małżeńskie z Łopuszki Wielkiej świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego....

Czytaj dalej →

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

X Podkarpacki Przegląd Chórów w Radymnie

12 marca w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie odbył się X Jubileuszowy Przegląd Chórów, którego tematyką przewodnią były pieśni pasyjne. Udział w przeglądzie wzieło 8 chórów działających na terenie województwa podkarpackiego. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: prof. Elżbieta Krzemińska (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), ks. dr Mieczysław Gniady (Archidiecezjalny Instytut Muzyki Sakralnej w Przemyślu), prof. Grzegorz Oliwa (PZChiO w Rzeszowie). Chór „Michael” z Kańczugi zaprezentował program 5 utworów i po raz kolejny stanął na podium zdobywając III nagrodę.

Protokół z obrad jury „X Podkarpackiego Przeglądu Chórów – Pieśni Pasyjne” 12. 03. 2016 r. w Radymnie

Jury w składzie: prof. Elżbieta Krzemińska, Wykładowca UMCS Lublin dr Mieczysław Gniady, Dyrektor Archidiecezjalnego Instytutu Muzyki Sakralnej w Przemyślu prof. Grzegorz Oliwa, Prezes Polskiego Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie

po wysłuchaniu ośmiu chórów kierując się postanowieniami regulaminu przyznało następujące nagrody:

GRAND PRIX Przeglądu wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000, 00 zł (słownie: dwa tysiące złotych 00/100) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla Sanockiego Zespołu Wokalnego „SOUL” z Sanoka pod dyr. Moniki Brewczak.

I NAGRODĘ w wysokości 1 500, 00 (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych 00/100) ufundowaną przez Burmistrza Miasta Radymno dla Przemyskiego Chóru Kameralnego Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu pod dyr. Andrzeja Gurana

Jury uznało także, że właśnie ten chór najlepiej wykonał utwór obowiązkowy „Panie Ty widzisz” w opr. Tomasza Flaszy.

II NAGRODĘ w wysokości 1 000, 00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100) dla Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego „MELODIA” z Mielca pod dyr. Antoniego Stańczyka.

III NAGRODĘ ex aequo w wysokości po 500 zł (słownie: pięćset złotych 00/100) każda otrzymuje: - Chór „Chorus Familiaris” z Baranowa Sandomierskiego pod dyr. Agaty Nino Chwałek, nagroda ufundowana przez prof. Grzegorza Oliwę - prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie.

- Chóru „MICHAEL” z Kańczugi pod dyr. Huberta Hadro, ufundowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie.

Pragniemy jeszcze wyróżnić dyrygenta Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” z Mielca w osobie Antoniego Stańczyka.

Jury pragnie złożyć gratulacje wszystkim uczestnikom Przeglądu. Zauważamy ciągły rozwój wokalny zespołów, coraz ciekawsze są propozycje repertuarowe, a interpretacje wciąż nowe i twórcze.

Ten czas Wielkiego Postu, to chwila dla nas, aby wciąż na nowo przyjrzeć się największej Tajemnicy naszej wiary. Nic nie prowadzi nas ku temu lepiej niż muzyka.

Dziękujemy za piękne przybliżenie tej wielkiej Prawdy i przygotowanie nas do przezywania Triduum Paschalnego.

Jury pragnie pięknie podziękować organizatorom Przeglądu, którzy zawsze w sposób perfekcyjny koordynują organizację.

Źródło : CK Przemyśl


Dodano 08:47 16-03-2016 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl