• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

     Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2018 roku......

Czytaj dalej →

Wizyta studyjno-szkoleniowa

Wiedząc, że człowiek ma znaczny wpływ na to, co się wokół niego dzieje i powinien aktywnie kreować swoje otoczenie, przedstawicielki Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Kańczuga uczestniczyły w dniach 06-07 maja br. w wizycie studyjnej do miejscowości Lanckorona w woj. Małopolskim, gdzie nasze panie spotkały się z członkiniami Stowarzyszenia „Lanckoronianki” i prezesem Panią Katarzyną Łukasiewicz.

Naszą miejscowość reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Pani Teresa Argasińska, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Pan Jan Krupiński, Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Kańczuga Pani Halina Rączka oraz członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w gminie Kańczuga.

Program wizyty obejmował prezentację działalności Stowarzyszenia dyskusję na temat pozyskiwania środków zewnętrznych oraz sposobów pobudzania społeczeństwa a przede wszystkim kobiet do aktywnego udziału w życiu i rozwoju gminy. Swoim dorobkiem w zakresie działalności i pozyskiwania środków pochwalili się przedstawiciele Stowarzyszenia „Lanckoronianki”.

Wizyta okazała się dla naszych uczestników bardzo pożyteczna, przekazała nam dużo nowej wiedzy, zainspirowała do aktywnej działalności społecznej na terenie naszej gminy. To, co warte podkreślenia – urzekła nas niezwykła gościnność, otwartość, chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami i niesienia pomocy. Wymiana tych doświadczeń - jest nieocenioną wartością tej wizyty.

Wracając z gminy Lanckorona odwiedziliśmy Klasztor z cudownym Obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej, park OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestniczyliśmy w Mszy Św. sprawowanej w naszej intencji odwiedziliśmy również miasto papieskie – Wadowice, Kraków, Centrum i Sanktuarium Św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

Wizyta ta była niezwykle ciekawa, wzbogaciła uczestników nie tylko w interesującą i pożyteczną wiedzę, ale też przysporzyła wiele radości, zadowolenia, pozwoliła się zrelaksować i odpocząć od codziennych spraw.

>>>FOTOGALERIA>>>


Dodano 11:18 09-05-2016 przez OKMiG