• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

Wizyta studyjno-szkoleniowa

Wiedząc, że człowiek ma znaczny wpływ na to, co się wokół niego dzieje i powinien aktywnie kreować swoje otoczenie, przedstawicielki Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Kańczuga uczestniczyły w dniach 06-07 maja br. w wizycie studyjnej do miejscowości Lanckorona w woj. Małopolskim, gdzie nasze panie spotkały się z członkiniami Stowarzyszenia „Lanckoronianki” i prezesem Panią Katarzyną Łukasiewicz.

Naszą miejscowość reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Pani Teresa Argasińska, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Pan Jan Krupiński, Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Kańczuga Pani Halina Rączka oraz członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w gminie Kańczuga.

Program wizyty obejmował prezentację działalności Stowarzyszenia dyskusję na temat pozyskiwania środków zewnętrznych oraz sposobów pobudzania społeczeństwa a przede wszystkim kobiet do aktywnego udziału w życiu i rozwoju gminy. Swoim dorobkiem w zakresie działalności i pozyskiwania środków pochwalili się przedstawiciele Stowarzyszenia „Lanckoronianki”.

Wizyta okazała się dla naszych uczestników bardzo pożyteczna, przekazała nam dużo nowej wiedzy, zainspirowała do aktywnej działalności społecznej na terenie naszej gminy. To, co warte podkreślenia – urzekła nas niezwykła gościnność, otwartość, chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami i niesienia pomocy. Wymiana tych doświadczeń - jest nieocenioną wartością tej wizyty.

Wracając z gminy Lanckorona odwiedziliśmy Klasztor z cudownym Obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej, park OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestniczyliśmy w Mszy Św. sprawowanej w naszej intencji odwiedziliśmy również miasto papieskie – Wadowice, Kraków, Centrum i Sanktuarium Św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

Wizyta ta była niezwykle ciekawa, wzbogaciła uczestników nie tylko w interesującą i pożyteczną wiedzę, ale też przysporzyła wiele radości, zadowolenia, pozwoliła się zrelaksować i odpocząć od codziennych spraw.

>>>FOTOGALERIA>>>


Dodano 11:18 09-05-2016 przez OKMiG