• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości

...

Czytaj dalej →

Wizyta studyjno-szkoleniowa

Wiedząc, że człowiek ma znaczny wpływ na to, co się wokół niego dzieje i powinien aktywnie kreować swoje otoczenie, przedstawicielki Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Kańczuga uczestniczyły w dniach 06-07 maja br. w wizycie studyjnej do miejscowości Lanckorona w woj. Małopolskim, gdzie nasze panie spotkały się z członkiniami Stowarzyszenia „Lanckoronianki” i prezesem Panią Katarzyną Łukasiewicz.

Naszą miejscowość reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Pani Teresa Argasińska, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Pan Jan Krupiński, Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Kańczuga Pani Halina Rączka oraz członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w gminie Kańczuga.

Program wizyty obejmował prezentację działalności Stowarzyszenia dyskusję na temat pozyskiwania środków zewnętrznych oraz sposobów pobudzania społeczeństwa a przede wszystkim kobiet do aktywnego udziału w życiu i rozwoju gminy. Swoim dorobkiem w zakresie działalności i pozyskiwania środków pochwalili się przedstawiciele Stowarzyszenia „Lanckoronianki”.

Wizyta okazała się dla naszych uczestników bardzo pożyteczna, przekazała nam dużo nowej wiedzy, zainspirowała do aktywnej działalności społecznej na terenie naszej gminy. To, co warte podkreślenia – urzekła nas niezwykła gościnność, otwartość, chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami i niesienia pomocy. Wymiana tych doświadczeń - jest nieocenioną wartością tej wizyty.

Wracając z gminy Lanckorona odwiedziliśmy Klasztor z cudownym Obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej, park OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestniczyliśmy w Mszy Św. sprawowanej w naszej intencji odwiedziliśmy również miasto papieskie – Wadowice, Kraków, Centrum i Sanktuarium Św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

Wizyta ta była niezwykle ciekawa, wzbogaciła uczestników nie tylko w interesującą i pożyteczną wiedzę, ale też przysporzyła wiele radości, zadowolenia, pozwoliła się zrelaksować i odpocząć od codziennych spraw.

>>>FOTOGALERIA>>>


Dodano 11:18 09-05-2016 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl