• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Anita Włodarczyk w Kańczudze

  W dniu 7 maja 2018 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga w Hali Sportowej w Kańczudze lekcje WF prowadziła wielokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk...

Czytaj dalej →

Święto Konstytucji 3-go Maja 2018

   W dniu 3 -go Maja 2018 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Konstytucji......

Czytaj dalej →

Wizyta studyjno-szkoleniowa

Wiedząc, że człowiek ma znaczny wpływ na to, co się wokół niego dzieje i powinien aktywnie kreować swoje otoczenie, przedstawicielki Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Kańczuga uczestniczyły w dniach 06-07 maja br. w wizycie studyjnej do miejscowości Lanckorona w woj. Małopolskim, gdzie nasze panie spotkały się z członkiniami Stowarzyszenia „Lanckoronianki” i prezesem Panią Katarzyną Łukasiewicz.

Naszą miejscowość reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Pani Teresa Argasińska, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Pan Jan Krupiński, Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Kańczuga Pani Halina Rączka oraz członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w gminie Kańczuga.

Program wizyty obejmował prezentację działalności Stowarzyszenia dyskusję na temat pozyskiwania środków zewnętrznych oraz sposobów pobudzania społeczeństwa a przede wszystkim kobiet do aktywnego udziału w życiu i rozwoju gminy. Swoim dorobkiem w zakresie działalności i pozyskiwania środków pochwalili się przedstawiciele Stowarzyszenia „Lanckoronianki”.

Wizyta okazała się dla naszych uczestników bardzo pożyteczna, przekazała nam dużo nowej wiedzy, zainspirowała do aktywnej działalności społecznej na terenie naszej gminy. To, co warte podkreślenia – urzekła nas niezwykła gościnność, otwartość, chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami i niesienia pomocy. Wymiana tych doświadczeń - jest nieocenioną wartością tej wizyty.

Wracając z gminy Lanckorona odwiedziliśmy Klasztor z cudownym Obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej, park OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestniczyliśmy w Mszy Św. sprawowanej w naszej intencji odwiedziliśmy również miasto papieskie – Wadowice, Kraków, Centrum i Sanktuarium Św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

Wizyta ta była niezwykle ciekawa, wzbogaciła uczestników nie tylko w interesującą i pożyteczną wiedzę, ale też przysporzyła wiele radości, zadowolenia, pozwoliła się zrelaksować i odpocząć od codziennych spraw.

>>>FOTOGALERIA>>>


Dodano 11:18 09-05-2016 przez OKMiG