• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

JUBILEUSZ 60-LECIA KGW W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

Koło Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Wielkiej obchodziło Jubileusz 60-lecia swojego istnienia. 12 czerwca 2016r. w Domu Strażaka w swojej miejscowości panie przyjmowały kwiaty, gratulacje i życzenia. Były zabawne skecze, śpiewy i tańce.

Organizatorem uroczystości był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze oraz Jubilatki KGW z Łopuszki Wielkiej.

Uroczystość 60-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Jubilatek w Kościele Parafialnym w Łopuszce Wielkiej, następnie barwnym korowodem zaproszeni goście udali się do Domu Strażaka, gdzie powitania gości dokonała przewodnicząca KGW Pani Jolanta Liszka.

W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział zaproszeni goście, którzy dziękując za dotychczasową działalność życzyli dalszej owocnej pracy ,byli wśród nich: Pan Jacek Sołek - Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Pan Janusz Owsiak – Wicestarosta Przeworski oraz Pani Krystyna Sowa członek Zarządu Powiatu Przeworskiego, Pani Teresa Argasińska– Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze, Pan Jan Krupiński - Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, Pan Józef Bochnak - Sołtys wsi Łopuszka Wielka oraz delegacje ośmiu KGW z terenu całej gminy.

Na początku wszyscy wysłuchali historii działalności koła gospodyń , którą przedstawiła pani Jolanta Liszka– przewodnicząca KGW w Łopuszce Wielkiej, podczas swojej 60-letniej działalności Koło podejmowało wiele inicjatyw, mających na celu integrację środowiska wiejskiego, pielęgnowanie tradycji, a także pomoc rolnikom i ułatwienie życia sobie samym – gospodyniom wiejskim. Szczególnie w pierwszych latach działalności koła, biorąc pod uwagę ówczesne warunki życia, pomoc ta była istotna. Takie wtedy były realia, czas i energię pochłaniało „zdobywanie” niezbędnych artykułów gospodarstwa wiejskiego. Ważnym elementem działalności Koła Gospodyń Wiejskich było organizowanie szkoleń i kursów, które kształciły i wypełniały kobietom wolny czas. Były to kursy gotowania, wypieków i krawieckie. Panie uczestniczyły także w wystawach, targach i prezentacjach. Tego rodzaju działalność kontynuowana jest także obecnie. Koło Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Wielkiej, tak samo jak wszystkie pozostałe koła w gminie należy do Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w gminie Kańczuga , biorąc udział w wielu uroczystościach w gminie i poza nią. Uroczystość jubileuszu stała się pretekstem do uhonorowania i podziękowania wszystkim zasłużonym osobom.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego i Przedszkola z Łopuszki Wielkiej, Orkiestry Dętej OSP z Łopuszki Wielkiej jak również przyśpiewki biesiadne i skecze w wykonaniu jubilatek, które wykazały się pomysłowością i inwencją. OSP w Łopuszka Wielka zorganizowało dla dzieci i młodzieży pokaz ratowniczo – gaśniczy. Po części oficjalnej i artystycznej rozpoczęła się wspólna biesiada, do której przygrywał zespół Akant.

GALERIA


Dodano 14:12 13-06-2016 przez OKMiG