• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zapraszamy na Ferie z Ośrodkiem Kultury:-)

    Serdecznie Zapraszamy Dzieci i młodzież na spędzenie czasu wolnego podczas Ferii Zimowych z naszym Ośrodkiem Kultury:-)...

Czytaj dalej →

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

JUBILEUSZ 60-LECIA KGW W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

Koło Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Wielkiej obchodziło Jubileusz 60-lecia swojego istnienia. 12 czerwca 2016r. w Domu Strażaka w swojej miejscowości panie przyjmowały kwiaty, gratulacje i życzenia. Były zabawne skecze, śpiewy i tańce.

Organizatorem uroczystości był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze oraz Jubilatki KGW z Łopuszki Wielkiej.

Uroczystość 60-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Jubilatek w Kościele Parafialnym w Łopuszce Wielkiej, następnie barwnym korowodem zaproszeni goście udali się do Domu Strażaka, gdzie powitania gości dokonała przewodnicząca KGW Pani Jolanta Liszka.

W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział zaproszeni goście, którzy dziękując za dotychczasową działalność życzyli dalszej owocnej pracy ,byli wśród nich: Pan Jacek Sołek - Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Pan Janusz Owsiak – Wicestarosta Przeworski oraz Pani Krystyna Sowa członek Zarządu Powiatu Przeworskiego, Pani Teresa Argasińska– Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze, Pan Jan Krupiński - Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, Pan Józef Bochnak - Sołtys wsi Łopuszka Wielka oraz delegacje ośmiu KGW z terenu całej gminy.

Na początku wszyscy wysłuchali historii działalności koła gospodyń , którą przedstawiła pani Jolanta Liszka– przewodnicząca KGW w Łopuszce Wielkiej, podczas swojej 60-letniej działalności Koło podejmowało wiele inicjatyw, mających na celu integrację środowiska wiejskiego, pielęgnowanie tradycji, a także pomoc rolnikom i ułatwienie życia sobie samym – gospodyniom wiejskim. Szczególnie w pierwszych latach działalności koła, biorąc pod uwagę ówczesne warunki życia, pomoc ta była istotna. Takie wtedy były realia, czas i energię pochłaniało „zdobywanie” niezbędnych artykułów gospodarstwa wiejskiego. Ważnym elementem działalności Koła Gospodyń Wiejskich było organizowanie szkoleń i kursów, które kształciły i wypełniały kobietom wolny czas. Były to kursy gotowania, wypieków i krawieckie. Panie uczestniczyły także w wystawach, targach i prezentacjach. Tego rodzaju działalność kontynuowana jest także obecnie. Koło Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Wielkiej, tak samo jak wszystkie pozostałe koła w gminie należy do Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w gminie Kańczuga , biorąc udział w wielu uroczystościach w gminie i poza nią. Uroczystość jubileuszu stała się pretekstem do uhonorowania i podziękowania wszystkim zasłużonym osobom.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego i Przedszkola z Łopuszki Wielkiej, Orkiestry Dętej OSP z Łopuszki Wielkiej jak również przyśpiewki biesiadne i skecze w wykonaniu jubilatek, które wykazały się pomysłowością i inwencją. OSP w Łopuszka Wielka zorganizowało dla dzieci i młodzieży pokaz ratowniczo – gaśniczy. Po części oficjalnej i artystycznej rozpoczęła się wspólna biesiada, do której przygrywał zespół Akant.

GALERIA


Dodano 14:12 13-06-2016 przez OKMiG