• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości

...

Czytaj dalej →

JUBILEUSZ 60-LECIA KGW W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

Koło Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Wielkiej obchodziło Jubileusz 60-lecia swojego istnienia. 12 czerwca 2016r. w Domu Strażaka w swojej miejscowości panie przyjmowały kwiaty, gratulacje i życzenia. Były zabawne skecze, śpiewy i tańce.

Organizatorem uroczystości był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze oraz Jubilatki KGW z Łopuszki Wielkiej.

Uroczystość 60-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Jubilatek w Kościele Parafialnym w Łopuszce Wielkiej, następnie barwnym korowodem zaproszeni goście udali się do Domu Strażaka, gdzie powitania gości dokonała przewodnicząca KGW Pani Jolanta Liszka.

W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział zaproszeni goście, którzy dziękując za dotychczasową działalność życzyli dalszej owocnej pracy ,byli wśród nich: Pan Jacek Sołek - Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Pan Janusz Owsiak – Wicestarosta Przeworski oraz Pani Krystyna Sowa członek Zarządu Powiatu Przeworskiego, Pani Teresa Argasińska– Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze, Pan Jan Krupiński - Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, Pan Józef Bochnak - Sołtys wsi Łopuszka Wielka oraz delegacje ośmiu KGW z terenu całej gminy.

Na początku wszyscy wysłuchali historii działalności koła gospodyń , którą przedstawiła pani Jolanta Liszka– przewodnicząca KGW w Łopuszce Wielkiej, podczas swojej 60-letniej działalności Koło podejmowało wiele inicjatyw, mających na celu integrację środowiska wiejskiego, pielęgnowanie tradycji, a także pomoc rolnikom i ułatwienie życia sobie samym – gospodyniom wiejskim. Szczególnie w pierwszych latach działalności koła, biorąc pod uwagę ówczesne warunki życia, pomoc ta była istotna. Takie wtedy były realia, czas i energię pochłaniało „zdobywanie” niezbędnych artykułów gospodarstwa wiejskiego. Ważnym elementem działalności Koła Gospodyń Wiejskich było organizowanie szkoleń i kursów, które kształciły i wypełniały kobietom wolny czas. Były to kursy gotowania, wypieków i krawieckie. Panie uczestniczyły także w wystawach, targach i prezentacjach. Tego rodzaju działalność kontynuowana jest także obecnie. Koło Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Wielkiej, tak samo jak wszystkie pozostałe koła w gminie należy do Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w gminie Kańczuga , biorąc udział w wielu uroczystościach w gminie i poza nią. Uroczystość jubileuszu stała się pretekstem do uhonorowania i podziękowania wszystkim zasłużonym osobom.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego i Przedszkola z Łopuszki Wielkiej, Orkiestry Dętej OSP z Łopuszki Wielkiej jak również przyśpiewki biesiadne i skecze w wykonaniu jubilatek, które wykazały się pomysłowością i inwencją. OSP w Łopuszka Wielka zorganizowało dla dzieci i młodzieży pokaz ratowniczo – gaśniczy. Po części oficjalnej i artystycznej rozpoczęła się wspólna biesiada, do której przygrywał zespół Akant.

GALERIA


Dodano 14:12 13-06-2016 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl