• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

Folkowo-rockowo na Dniach Kańczugi

          Za nami kolejne Dni Kańczugi, które w tym roku odbyły się 26 czerwca na Stadionie MKS w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Patronat Honorowy sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga. Patronat medialny TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Gazeta Jarosławska, Super Nowości, Extra Podkarpacie, Media Rzeszów.

Podczas imprezy odbyła się degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet (SAK) w gminie Kańczuga, smakowite stoły wiejskie przygotowały panie z KGW z Pantalowic i Lipnika. Ciepłe posiłki, napoje chłodzące, lody i inne usługi cateringowe zapewniła Firma Drozd Marketing. Laboratorium DILAB rozłożyło plenerowy punkt pobrań, gdzie każdy chętny mógł bezpłatnie zrobić badanie cholesterolu i próby wątrobowe.

          Imprezę rozpoczął Zespół Wokalno-Instrumentalny„ Muzyczny Świat” z Przeworska w którym zagrali i zaśpiewali uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej o tej samej nazwie, w następnej kolejności wystąpił Zespół Wokalno-Kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” składający się z członków Koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów działającego przy naszym Ośrodku Kultury, dzieci pomimo upału doskonale bawiły się w Pirackie Przygody, na dmuchanym wesołym miasteczku, na symulatorze zderzeń w Klinice Małego Misia z Firmą Res-Max oraz z Firmą EZ-bit z Przeworska, gdzie mali i duzi mogli spróbować pograć i potańczyć przy konsolach gier, dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z internetu i jakie gry dostosować do swojego wieku. Firma prowadziła edukacyjne konkursy i zabawy w których główną nagrodę Tablet wygrał Bartosz Chmura. Po występie Stacji P na scenie pojawili się Karczmarze którzy wykonują szeroko pojętą muzykę pogranicza, w ich wykonaniu można było usłyszeć melodie polskie, ukraińskie, słowackie, węgierskie, bałkańskie oraz żydowskie. Finalistka Fabryki Gwiazd, uczestniczka X-FACTOR oraz The Voice of Poland Żaneta Łabudzka z zespołem poruszyła publiczność.

„10 w skali Beafourta”, „Kwiaty we włosach”, „Baw się razem z nami” niezapomniane kawałki w wykonaniu Zespołu TRZY KORONY starszemu pokoleniu przypomniały lata młodości a dzieci i młodzież poznała melodie przy których bawili się ich rodzice. Zwycięzca 7 edycji „Must Be The Music” Zespół Sachiel popisowym utworem ‘Po prostu walcz” bawił zgromadzoną publiczność.

Przed oczekiwanym koncertem Gwiazdy odbył się bardzo ciekawy pokaz tresury psów cywilnych rasy Owczarek niemiecki. Tę właśnie rasę wykorzystuje się w służbach ratowniczych (np. ratownictwie górskim), policji, wojsku, służbie granicznej i celnej, doskonale spisuje się również jako przewodnik ociemniałych. Owczarek niemiecki jest doskonałym stróżem dobytku, przewodnikiem i towarzyszem życia. Owczarka Niemieckiego jako psa rasowego stworzył człowiek, kształtując jego cechy fizyczne i psychikę, tak aby spełniał określone funkcje i wykonywał nadane mu zadania. Tresurę psów cywilnych prowadzi Pan Andrzej Wilk z Jarosławia.

          Gwiazdą wieczoru była Folkowo –rockowa grupa BRAThANKI, która doskonale bawiła około trzytysięczną publiczność zgromadzoną na stadionie, nie zabrakło rzęsistych oklasków, bisów oraz refrenów śpiewanych wspólnie z publicznością. Fani żywiołowo reagowali na kolejne utwory śpiewane przez wokalistkę Agnieszkę Dyk.

            Bardzo dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji Dni Kańczugi, zespołom występującym na scenie, Kołom Gospodyń Wiejskich, Firmie Ez-bit, Res-Max, laboratorium DILAB firmie technicznej VAP-System Andrzej Horoszko, za zapewnienie bezpieczeństwa dziękujemy ratownikom Falck Medycyna z Przeworska oraz pracownikom Agencji Ochrony Humenny a przede wszystkim dziękujemy tym z Państwa którzy byliście z nami, bawiliście się i radośnie spędziliście niedzielne popołudnie.

GALERIA


Dodano 13:27 27-06-2016 przez OKMiG