• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

Sukces Orkiestry Dętej OSP z Łopuszki Wielkiej

                      Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopuszce Wielkiej pod batutą dyrygenta Orkiestry Andrzeja Osmyk miała zaszczyt prowadzić oprawę muzyczną Mszy św. która odbyła się 28 sierpnia 2016r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, gdzie w sposób szczególny świętowano Jubileusz 25-lecia Rekoronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pocieszenia.

Dokonał jej św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w dniu 2 czerwca 1991 roku.

Metropolita krakowski Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy św. na ołtarzu polowym w asyście abp.-seniora Józefa Michalika z Przemyśla i bp. Edwarda Białogłowskiego – sufragana rzeszowskiego, który pochodzi z pobliskiego Rzeplina oraz proboszcza parafii ks. Jerzego Jakubca i wielu kapłanów.

Na uroczystości przybyło kilka tysięcy pielgrzymów indywidualnych, a także w grupach pieszych, rowerowych oraz autokarami.

                            Tego samego dnia Orkiestra wzięła udział w III Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Tryńczy. Przegląd ten miał charakter konkursowy.

Umiejętności muzyków oceniało dwuosobowe jury w składzie:

płk Tadeusz Dobrowolski i

ks. prof. Mieczysław Gniady.

      Pierwszym etapem przeglądu był przemarsz orkiestr z placu szkolnego na plac obok Urzędu Gminy, podczas którego jury opiniowało grę w marszu oraz musztrę paradną. Publiczność zgromadzona w niedzielne gorące popołudnie mogła wysłuchać wspólnego wykonania marszy oraz utworów muzyki rozrywkowej wykonywanych przez poszczególne orkiestry. Dodatkową atrakcją były pokazy mażoretek z Gaci oraz Tryńczy, które przy akompaniamencie orkiestry oczarowywały przybyłych gości. Po etapie konkursowym zaprezentowała się również nowo powstała grupa mażoretek z Tryńczy, wokalistka Sylwia Krówka oraz Zespół Piosenki Biesiadnej „Zośki”.

Poziom prezentowanych utworów przez wszystkich muzyków był wysoki. Jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

Wyróżnienia:

1. Za najlepszą musztrę paradną w wykonaniu orkiestry – Orkiestra Dęta OSP Gać

2. Za najlepszy pokaz mażoretek przy akompaniamencie orkiestry - Orkiestra Dęta OSP Tryńcza

Nagrody za ogólny wyraz artystyczny:

Nagroda GRAND PRIX – Orkiestra Dęta OSP Tryńcza

I miejsce – Orkiestra Dęta OSP Gać

II miejsce – Orkiestra Dęta OSP Łopuszka Wielka

III miejsce – Orkiestra Dęta OSP Medyka

Do udziału w przeglądzie na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się orkiestry dęte:

1. Orkiestra Dęta OSP Tryńcza

2. Orkiestra Dęta OSP Gać

3. Orkiestra Dęta OSP Łopuszka Wielka

4. Orkiestra Dęta OSP Medyka

Organizatorami przeglądu byli: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rzeszowie Janusz Konieczny i Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, przy współpracy Trynieckiego Centrum Kultury w Tryńczy i Biura Terenowego Związku OSP RP w Przemyślu.

 GALERIA


Dodano 10:55 30-08-2016 przez OKMiG