• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zapraszamy na Ferie z Ośrodkiem Kultury:-)

    Serdecznie Zapraszamy Dzieci i młodzież na spędzenie czasu wolnego podczas Ferii Zimowych z naszym Ośrodkiem Kultury:-)...

Czytaj dalej →

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

Sukces Orkiestry Dętej OSP z Łopuszki Wielkiej

                      Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopuszce Wielkiej pod batutą dyrygenta Orkiestry Andrzeja Osmyk miała zaszczyt prowadzić oprawę muzyczną Mszy św. która odbyła się 28 sierpnia 2016r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, gdzie w sposób szczególny świętowano Jubileusz 25-lecia Rekoronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pocieszenia.

Dokonał jej św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w dniu 2 czerwca 1991 roku.

Metropolita krakowski Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy św. na ołtarzu polowym w asyście abp.-seniora Józefa Michalika z Przemyśla i bp. Edwarda Białogłowskiego – sufragana rzeszowskiego, który pochodzi z pobliskiego Rzeplina oraz proboszcza parafii ks. Jerzego Jakubca i wielu kapłanów.

Na uroczystości przybyło kilka tysięcy pielgrzymów indywidualnych, a także w grupach pieszych, rowerowych oraz autokarami.

                            Tego samego dnia Orkiestra wzięła udział w III Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Tryńczy. Przegląd ten miał charakter konkursowy.

Umiejętności muzyków oceniało dwuosobowe jury w składzie:

płk Tadeusz Dobrowolski i

ks. prof. Mieczysław Gniady.

      Pierwszym etapem przeglądu był przemarsz orkiestr z placu szkolnego na plac obok Urzędu Gminy, podczas którego jury opiniowało grę w marszu oraz musztrę paradną. Publiczność zgromadzona w niedzielne gorące popołudnie mogła wysłuchać wspólnego wykonania marszy oraz utworów muzyki rozrywkowej wykonywanych przez poszczególne orkiestry. Dodatkową atrakcją były pokazy mażoretek z Gaci oraz Tryńczy, które przy akompaniamencie orkiestry oczarowywały przybyłych gości. Po etapie konkursowym zaprezentowała się również nowo powstała grupa mażoretek z Tryńczy, wokalistka Sylwia Krówka oraz Zespół Piosenki Biesiadnej „Zośki”.

Poziom prezentowanych utworów przez wszystkich muzyków był wysoki. Jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

Wyróżnienia:

1. Za najlepszą musztrę paradną w wykonaniu orkiestry – Orkiestra Dęta OSP Gać

2. Za najlepszy pokaz mażoretek przy akompaniamencie orkiestry - Orkiestra Dęta OSP Tryńcza

Nagrody za ogólny wyraz artystyczny:

Nagroda GRAND PRIX – Orkiestra Dęta OSP Tryńcza

I miejsce – Orkiestra Dęta OSP Gać

II miejsce – Orkiestra Dęta OSP Łopuszka Wielka

III miejsce – Orkiestra Dęta OSP Medyka

Do udziału w przeglądzie na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się orkiestry dęte:

1. Orkiestra Dęta OSP Tryńcza

2. Orkiestra Dęta OSP Gać

3. Orkiestra Dęta OSP Łopuszka Wielka

4. Orkiestra Dęta OSP Medyka

Organizatorami przeglądu byli: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rzeszowie Janusz Konieczny i Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, przy współpracy Trynieckiego Centrum Kultury w Tryńczy i Biura Terenowego Związku OSP RP w Przemyślu.

 GALERIA


Dodano 10:55 30-08-2016 przez OKMiG