• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Anita Włodarczyk w Kańczudze

  W dniu 7 maja 2018 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga w Hali Sportowej w Kańczudze lekcje WF prowadziła wielokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk...

Czytaj dalej →

Święto Konstytucji 3-go Maja 2018

   W dniu 3 -go Maja 2018 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Konstytucji......

Czytaj dalej →

Obchody "Dnia Inwalidy"

W czwartek 19 kwietnia 2018 r. w sali OKMiG w Kańczudze odbyły się Obchody Światowego Dnia Inwalidy......

Czytaj dalej →

Sukces Orkiestry Dętej OSP z Łopuszki Wielkiej

                      Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopuszce Wielkiej pod batutą dyrygenta Orkiestry Andrzeja Osmyk miała zaszczyt prowadzić oprawę muzyczną Mszy św. która odbyła się 28 sierpnia 2016r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, gdzie w sposób szczególny świętowano Jubileusz 25-lecia Rekoronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Pocieszenia.

Dokonał jej św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w dniu 2 czerwca 1991 roku.

Metropolita krakowski Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy św. na ołtarzu polowym w asyście abp.-seniora Józefa Michalika z Przemyśla i bp. Edwarda Białogłowskiego – sufragana rzeszowskiego, który pochodzi z pobliskiego Rzeplina oraz proboszcza parafii ks. Jerzego Jakubca i wielu kapłanów.

Na uroczystości przybyło kilka tysięcy pielgrzymów indywidualnych, a także w grupach pieszych, rowerowych oraz autokarami.

                            Tego samego dnia Orkiestra wzięła udział w III Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Tryńczy. Przegląd ten miał charakter konkursowy.

Umiejętności muzyków oceniało dwuosobowe jury w składzie:

płk Tadeusz Dobrowolski i

ks. prof. Mieczysław Gniady.

      Pierwszym etapem przeglądu był przemarsz orkiestr z placu szkolnego na plac obok Urzędu Gminy, podczas którego jury opiniowało grę w marszu oraz musztrę paradną. Publiczność zgromadzona w niedzielne gorące popołudnie mogła wysłuchać wspólnego wykonania marszy oraz utworów muzyki rozrywkowej wykonywanych przez poszczególne orkiestry. Dodatkową atrakcją były pokazy mażoretek z Gaci oraz Tryńczy, które przy akompaniamencie orkiestry oczarowywały przybyłych gości. Po etapie konkursowym zaprezentowała się również nowo powstała grupa mażoretek z Tryńczy, wokalistka Sylwia Krówka oraz Zespół Piosenki Biesiadnej „Zośki”.

Poziom prezentowanych utworów przez wszystkich muzyków był wysoki. Jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

Wyróżnienia:

1. Za najlepszą musztrę paradną w wykonaniu orkiestry – Orkiestra Dęta OSP Gać

2. Za najlepszy pokaz mażoretek przy akompaniamencie orkiestry - Orkiestra Dęta OSP Tryńcza

Nagrody za ogólny wyraz artystyczny:

Nagroda GRAND PRIX – Orkiestra Dęta OSP Tryńcza

I miejsce – Orkiestra Dęta OSP Gać

II miejsce – Orkiestra Dęta OSP Łopuszka Wielka

III miejsce – Orkiestra Dęta OSP Medyka

Do udziału w przeglądzie na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się orkiestry dęte:

1. Orkiestra Dęta OSP Tryńcza

2. Orkiestra Dęta OSP Gać

3. Orkiestra Dęta OSP Łopuszka Wielka

4. Orkiestra Dęta OSP Medyka

Organizatorami przeglądu byli: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rzeszowie Janusz Konieczny i Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, przy współpracy Trynieckiego Centrum Kultury w Tryńczy i Biura Terenowego Związku OSP RP w Przemyślu.

 GALERIA


Dodano 10:55 30-08-2016 przez OKMiG