• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

Dożynki Miejsko-Gminne w Krzeczowicach

                   W dniu 04 września 2016 r. w Krzeczowicach odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki. Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Rada Sołecka i Zarząd KGW Wsi Krzeczowice oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

W Eucharystii dziękczynnej za zebrane plony wzięli udział przedstawiciele kościoła, samorządu, województwa, powiatu i gminy, zaproszeni goście, wieńczarze z terenu miasta i gminy oraz licznie przybyli rolnicy z rodzinami.

Po uroczystej Mszy św. pięknie ozdobione, poświęcone wieńce dożynkowe niesione przez wieńczarzy z sołectw: Rączyny, Pantalowic, Siedleczki, Łopuszki Wielkiej, Łopuszki Małej, Żuklina, Niżatyc, Krzeczowic, Bóbrki Kańczuckiej i Sieteszy w korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP z Łopuszki Wielkiej przemaszerowali na plac obok Domu Strażaka w Krzeczowicach.

Oficjalnego otwarcia imprezy i powitania licznie przybyłych gości dokonał  Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek, następnie odbyła się cześć obrzędowa dożynek przygotowana przez wieńczarzy z Krzeczowic. W trakcie obrzędu dożynkowego starostowie dożynek Pani Ryszarda Cieślińska i Pan Marcin Nosek przekazali gospodarzowi dożynek bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż. Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga podziękował rolnikom za ich trud i zaangażowanie w pracę na roli. Podziękowania złożyli również Pan Lucjan Kuźniar członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Pan Tomasz Bury Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Pan Janusz Owsiak Wicestarosta Powiatu Przeworskiego.

Obrzęd dożynkowy zakończyło wspólne dzielenie się chlebem.

        W drugiej części dożynek zaprezentowali się wieńczarze z Łopuszki Wielkiej, Niżatyc i Rączyny. Miejsko - Gminne Dożynki uświetniły także występy muzyczne. W części artystycznej wystąpili: Orkiestra Dęta OSP z Łopuszki Wielkiej, Zespół Śpiewaczy „Krzeczowiczanki", Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły oraz Kapela Kańczucka. Nie zabrakło również suto zastawionych stołów z tradycyjnymi - regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Siedleczki i Pantalowic. Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna pod „grzybkiem”, którą obsługiwał zespół muzyczny „Irys”.

>>>FOTOGALERIA 1 >>>

>>>FOTOGALERIA  2 >>>


Dodano 10:15 05-09-2016 przez OKMiG