• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

   19 listopada 2017r.w niezwykle uroczystej oprawie cztery pary małżeńskie z Łopuszki Wielkiej świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego....

Czytaj dalej →

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Dożynki Miejsko-Gminne w Krzeczowicach

                   W dniu 04 września 2016 r. w Krzeczowicach odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki. Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Rada Sołecka i Zarząd KGW Wsi Krzeczowice oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

W Eucharystii dziękczynnej za zebrane plony wzięli udział przedstawiciele kościoła, samorządu, województwa, powiatu i gminy, zaproszeni goście, wieńczarze z terenu miasta i gminy oraz licznie przybyli rolnicy z rodzinami.

Po uroczystej Mszy św. pięknie ozdobione, poświęcone wieńce dożynkowe niesione przez wieńczarzy z sołectw: Rączyny, Pantalowic, Siedleczki, Łopuszki Wielkiej, Łopuszki Małej, Żuklina, Niżatyc, Krzeczowic, Bóbrki Kańczuckiej i Sieteszy w korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP z Łopuszki Wielkiej przemaszerowali na plac obok Domu Strażaka w Krzeczowicach.

Oficjalnego otwarcia imprezy i powitania licznie przybyłych gości dokonał  Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek, następnie odbyła się cześć obrzędowa dożynek przygotowana przez wieńczarzy z Krzeczowic. W trakcie obrzędu dożynkowego starostowie dożynek Pani Ryszarda Cieślińska i Pan Marcin Nosek przekazali gospodarzowi dożynek bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż. Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga podziękował rolnikom za ich trud i zaangażowanie w pracę na roli. Podziękowania złożyli również Pan Lucjan Kuźniar członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Pan Tomasz Bury Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Pan Janusz Owsiak Wicestarosta Powiatu Przeworskiego.

Obrzęd dożynkowy zakończyło wspólne dzielenie się chlebem.

        W drugiej części dożynek zaprezentowali się wieńczarze z Łopuszki Wielkiej, Niżatyc i Rączyny. Miejsko - Gminne Dożynki uświetniły także występy muzyczne. W części artystycznej wystąpili: Orkiestra Dęta OSP z Łopuszki Wielkiej, Zespół Śpiewaczy „Krzeczowiczanki", Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły oraz Kapela Kańczucka. Nie zabrakło również suto zastawionych stołów z tradycyjnymi - regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Siedleczki i Pantalowic. Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna pod „grzybkiem”, którą obsługiwał zespół muzyczny „Irys”.

>>>FOTOGALERIA 1 >>>

>>>FOTOGALERIA  2 >>>


Dodano 10:15 05-09-2016 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl