• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zapraszamy na Ferie z Ośrodkiem Kultury:-)

    Serdecznie Zapraszamy Dzieci i młodzież na spędzenie czasu wolnego podczas Ferii Zimowych z naszym Ośrodkiem Kultury:-)...

Czytaj dalej →

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

JUBILEUSZ KGW Z PANTALOWIC

                Chciały się uczyć, pomagać innym, ale i wspólnie bawić - to je integrowało. W tym roku mają już 90 lat. Koło Gospodyń Wiejskich z Pantalowic świętowało swój jubileusz.

8 października 2016r. w Domu Ludowym w swojej miejscowości panie przyjmowały kwiaty, gratulacje i życzenia. Były zabawne skecze, śpiewy i tańce.

Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Pani Urszula Gładysz od przywitania gości, którzy licznie przybyli świętować Jubileusz.

Byli wśród nich: Pan Tomasz Bury radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pan Janusz Owsiak– Wicestarosta Powiatu Przeworskiego, miejscowe władze Pan Jacek Sołek - Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Pani Teresa Argasińska – Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze, Pan Fujarowicz Marcin radny Rady Powiatu Przeworskiego, Pan Jan Krupiński Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze oraz Pani Barbara Kalińska, Pani Halina Rączka Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Kańczuga i delegacje ośmiu KGW z terenu całej gminy. Na początku wszyscy odśpiewali Hymn Koła Gospodyń Wiejskich oraz wysłuchali historię działalności koła, którą przedstawiła pani Urszula Gładysz– przewodnicząca KGW w Pantalowicach.

Koło Gospodyń Wiejskich jest organizacją kobiecą, prowadzącą działania na rzecz poprawy sytuacji kobiet na wsi. Niegdyś kobietom wchodzącym w dorosłość, zakładającym rodziny brakowało podstawowych umiejętności prowadzenia domu, dlatego w Kole mogły zdobywać wiedzę począwszy od prostych spraw po fachowe doradztwo. Nie zabrakło także szkoleń rolniczych z zakresu gospodarstwa domowego. Podczas swojej 90-letniej działalności Koło podejmowało wiele inicjatyw, mających na celu integrację środowiska wiejskiego, pielęgnowanie tradycji, a także pomoc rolnikom i ułatwienie życia sobie samym – gospodyniom wiejskim. Ważnym elementem działalności Koła Gospodyń Wiejskich było organizowanie szkoleń i kursów, które kształciły i wypełniały kobietom wolny czas. Były to kursy gotowania, wypieków i krawieckie. Panie uczestniczyły także w wystawach, targach i prezentacjach. Tego rodzaju działalność kontynuowana jest także obecnie. Koło Gospodyń Wiejskich z Pantalowic, tak samo jak wszystkie pozostałe koła w gminie należy do Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w gminie Kańczuga , biorąc udział w wielu uroczystościach w gminie i poza nią, m.in. dożynkach wiejskich i gminnych, konkursach potraw, biesiadach, kiermaszach, szkoleniach , prelekcjach i wycieczkach.

         Uroczystość jubileuszu stała się pretekstem do uhonorowania i podziękowania wszystkim zasłużonym osobom. Na przestrzeni kilkudziesięciu minionych lat zmieniały się czasy i formy działalności Koła Gospodyń Wiejskich, ale jedno pozostaje niezmienne – Panie wciąż wkładają całe serce w to, co robią i dlatego wyrazem podziękowań stały się upieczone przez panie piernikowe serduszka.

W sobotnią uroczystość wprowadził programem artystycznym Zespół „Pantalowiczanie”. Potem była już tylko zabawa i integracja o którą zadbały gospodynie na czele z przewodniczącą Urszulą Gładysz. Stoły pełne wiejskich pyszności na miarę KGW i wspaniała atmosfera pozwoliły wszystkim uczestnikom bawić się znakomicie.

ZAPRASZAMY DO GALERII


Dodano 10:04 11-10-2016 przez OKMiG