• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

   19 listopada 2017r.w niezwykle uroczystej oprawie cztery pary małżeńskie z Łopuszki Wielkiej świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego....

Czytaj dalej →

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

V Międzywojewódzki Przegląd Chórów - Pieśni Maryjne w Lubaczowie

9 października w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie odbył się V Regionalny Przegląd Chórów - Pieśni Maryjne. Przegląd miał charakter konkursu i skierowany był do chórów działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. Zwycięzcą Przeglądu został Chór Łańcuckiej Fary. W konkursie uczestniczył chór "Michael" działający pod patronatem Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zdobywając wyróżnienie. Poniżej zamieszczamy protokół Jury z Przeglądu.

P r o t o k ó ł

z posiedzenia komisji oceniającej występy chórów w ramach V Regionalnego Przeglądu Chórów „Pieśni Maryjne” w Lubaczowie dn. 9. 10. 2016 r.

Komisja w składzie: - prof. Elżbieta Krzemińska, UMCS Lublin - dr Anna Marek-Kamińska, Uniwersytet Rzeszowski - ks. Witold Batycki, Diecezjalna Szkoła Muzyki Kościelnej, Zamość po wysłuchaniu ośmiu prezentacji chórów postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

I Miejsce wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 600, 00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Lubaczów otrzymuje: Chór Łańcuckiej Fary - dyr. Michał Horodecki. Dodatkowym wyróżnieniem jest zaproszenie do udziału w koncercie „Regina Caeli V Lubelskiego Festiwalu Chórów Parafialnych „Matko Boża Różańcowa”, który odbędzie się 28 października 2016 r. w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie

II Miejsce wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 200, 00 zł (słownie: jeden tysiąc dwieście złotych) ufundowaną przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Lubaczów otrzymuje: Chór „Solamen” z Jodłówki - dyr. Krzysztof Pupka.

III Miejsce wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 750 zł (słownie: siedemset pięćdziesiąt złotych) ufundowaną przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie oraz statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Lubaczów otrzymuje: Chór „Harmonia” Szkoły Podstawowej z Łukowej – dyr. Sławomir Kuczek.

Wyróżnienie I-ego stopnia pieniężne w wysokości 400 zł (słownie: czterysta złotych) ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje: Chór „Angelus” Diakoni Muzycznej Parafii Ojców Franciszkanów w Horyńcu-Zdroju – dyr. Anna Maria Faszczowa.

Wyróżnienia II stopnia pieniężne w wysokości po 250 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt zł) każde otrzymują:

- Chór „Michael” z Kańczugi – dyr. Hubert Hadro, ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu

- Chór „Veritas” z Nowosielec – dyr. Tadeusz Kałamarz, ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów

- Chór Parafii Św. Józefa z Muniny – dyr. Rafał Brudek, ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu

- Kameralny Chór „Konsonans” z Łabuń – dyr. Agnieszka Brylewicz, ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Ksiądz Biskup Mariusz Leszczyński mówił dziś w homilii „że modlitwy trzeba się uczyć, trzeba dziękować” – nasze spotkanie z pieśnią maryjną jest formą ciągłego doskonalenia się w modlitwie. Dzięki organizatorom: Centrum Kulturalnemu w Przemyślu z panią Agatą Hemon, Parafii Konkatedralnej w Lubaczowie z ks. proboszczem Andrzejem Stopyrą, Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie z panem Mariuszem Frantem możemy co roku być posłańcami dobrej nowiny i zamknąć w dźwiękach nasze dziękczynne modlitwy. W przeglądzie wszyscy są wygrani, zaprezentowało się 8 chórów, których poziom artystyczny wzrasta, doskonalą się umiejętności wokalne i prezentowany jest coraz ciekawszy program artystyczny. Gratulujemy zatem uczestnikom przeglądu.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Źródło : C K Przemyśl


Dodano 09:31 10-10-2016 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl