• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

Miłość i kompromis – to recepta na długoletnie życie małżeńskie. Warto wziąć sobie ją do serca, bo to sposób na wspólne życie.

6 listopada 2016r.w niezwykle uroczystej oprawie siedem par małżeńskich z Łopuszki Wielkiej świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Małżonkowie oraz zaproszeni goście zebrali się w sali Domu Strażaka w Łopuszce Wielkiej gdzie nastąpiła chwila dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek .

Burmistrz złożył parom gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia, będącej wzorem dla młodych pokoleń i życzył im jeszcze długich, pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, a także zrealizowania wszystkich zamierzeń. Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Teresa Argasińska, Kierownik USC Pani Alicja Głowacz oraz Sołtys Wsi Łopuszka Wielka Pan Józef Bochnak Szanownym Jubilatom wręczyli listy gratulacyjne od władz samorządowych oraz kwiaty.

Zaproszeni goście ks. Proboszcz Tadeusz Drzymota oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Pani Lucyna Zięba również dołączyli się do życzeń.

Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana i odśpiewano gromkie sto lat! Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek. Nie zabrakło również programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Łopuszki Wielkiej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda Odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwa:

Adela i Eugeniusz Czepiel

Janina i Tadeusz Dziaduś

Józefa i Adolf Klepacz

Krystyna i Tadeusz Liszka

Helena i Eugeniusz Pilch

Aniela i Józef Skóra

Zofia i Jan Zys

                            Zapraszamy do Galerii


Dodano 14:23 08-11-2016 przez OKMiG