• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości

...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

Miłość i kompromis – to recepta na długoletnie życie małżeńskie. Warto wziąć sobie ją do serca, bo to sposób na wspólne życie.

6 listopada 2016r.w niezwykle uroczystej oprawie siedem par małżeńskich z Łopuszki Wielkiej świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Małżonkowie oraz zaproszeni goście zebrali się w sali Domu Strażaka w Łopuszce Wielkiej gdzie nastąpiła chwila dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek .

Burmistrz złożył parom gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia, będącej wzorem dla młodych pokoleń i życzył im jeszcze długich, pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, a także zrealizowania wszystkich zamierzeń. Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Teresa Argasińska, Kierownik USC Pani Alicja Głowacz oraz Sołtys Wsi Łopuszka Wielka Pan Józef Bochnak Szanownym Jubilatom wręczyli listy gratulacyjne od władz samorządowych oraz kwiaty.

Zaproszeni goście ks. Proboszcz Tadeusz Drzymota oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Pani Lucyna Zięba również dołączyli się do życzeń.

Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana i odśpiewano gromkie sto lat! Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek. Nie zabrakło również programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Łopuszki Wielkiej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda Odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwa:

Adela i Eugeniusz Czepiel

Janina i Tadeusz Dziaduś

Józefa i Adolf Klepacz

Krystyna i Tadeusz Liszka

Helena i Eugeniusz Pilch

Aniela i Józef Skóra

Zofia i Jan Zys

                            Zapraszamy do Galerii


Dodano 14:23 08-11-2016 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl