• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Anita Włodarczyk w Kańczudze

  W dniu 7 maja 2018 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga w Hali Sportowej w Kańczudze lekcje WF prowadziła wielokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk...

Czytaj dalej →

Święto Konstytucji 3-go Maja 2018

   W dniu 3 -go Maja 2018 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Konstytucji......

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

Miłość i kompromis – to recepta na długoletnie życie małżeńskie. Warto wziąć sobie ją do serca, bo to sposób na wspólne życie.

6 listopada 2016r.w niezwykle uroczystej oprawie siedem par małżeńskich z Łopuszki Wielkiej świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Małżonkowie oraz zaproszeni goście zebrali się w sali Domu Strażaka w Łopuszce Wielkiej gdzie nastąpiła chwila dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek .

Burmistrz złożył parom gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia, będącej wzorem dla młodych pokoleń i życzył im jeszcze długich, pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, a także zrealizowania wszystkich zamierzeń. Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Teresa Argasińska, Kierownik USC Pani Alicja Głowacz oraz Sołtys Wsi Łopuszka Wielka Pan Józef Bochnak Szanownym Jubilatom wręczyli listy gratulacyjne od władz samorządowych oraz kwiaty.

Zaproszeni goście ks. Proboszcz Tadeusz Drzymota oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Pani Lucyna Zięba również dołączyli się do życzeń.

Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana i odśpiewano gromkie sto lat! Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek. Nie zabrakło również programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Łopuszki Wielkiej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda Odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwa:

Adela i Eugeniusz Czepiel

Janina i Tadeusz Dziaduś

Józefa i Adolf Klepacz

Krystyna i Tadeusz Liszka

Helena i Eugeniusz Pilch

Aniela i Józef Skóra

Zofia i Jan Zys

                            Zapraszamy do Galerii


Dodano 14:23 08-11-2016 przez OKMiG