• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

     Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2018 roku......

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

Miłość i kompromis – to recepta na długoletnie życie małżeńskie. Warto wziąć sobie ją do serca, bo to sposób na wspólne życie.

6 listopada 2016r.w niezwykle uroczystej oprawie siedem par małżeńskich z Łopuszki Wielkiej świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Małżonkowie oraz zaproszeni goście zebrali się w sali Domu Strażaka w Łopuszce Wielkiej gdzie nastąpiła chwila dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek .

Burmistrz złożył parom gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia, będącej wzorem dla młodych pokoleń i życzył im jeszcze długich, pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, a także zrealizowania wszystkich zamierzeń. Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Teresa Argasińska, Kierownik USC Pani Alicja Głowacz oraz Sołtys Wsi Łopuszka Wielka Pan Józef Bochnak Szanownym Jubilatom wręczyli listy gratulacyjne od władz samorządowych oraz kwiaty.

Zaproszeni goście ks. Proboszcz Tadeusz Drzymota oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Pani Lucyna Zięba również dołączyli się do życzeń.

Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana i odśpiewano gromkie sto lat! Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek. Nie zabrakło również programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Łopuszki Wielkiej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda Odznaczył Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwa:

Adela i Eugeniusz Czepiel

Janina i Tadeusz Dziaduś

Józefa i Adolf Klepacz

Krystyna i Tadeusz Liszka

Helena i Eugeniusz Pilch

Aniela i Józef Skóra

Zofia i Jan Zys

                            Zapraszamy do Galerii


Dodano 14:23 08-11-2016 przez OKMiG