• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

   19 listopada 2017r.w niezwykle uroczystej oprawie cztery pary małżeńskie z Łopuszki Wielkiej świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego....

Czytaj dalej →

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

CHARYTATYWNY MARATON ZUMBA FITNESS

          12 listopada na Hali Sportowej w Kańczudze odbył się Charytatywny Maraton Zumba Fitness dedykowany 15-letniemu Natanielowi z Kańczugi, który zmaga się ze złośliwym nowotworem kości oraz tkanki łacznej tzw. Mięsakiem Ewinga , choroba postępuje szybko i daje odległe przerzuty , dlatego konieczne jest szybkie leczenie.

Taniec jest dobry na wszystko – to wiadomo nie od dziś. A jeśli tańcem można nieść komuś pomoc, to dlaczego nie zatańczyć? Organizatorzy Maratonu Zumba Fitness wyszli z założenia, że taką właśnie formę obiorą dla akcji charytatywnej, dedykowanej dla Nataniela Pawełek a zebrane podczas maratonu pieniądze, trafią właśnie na ten cel.

Inicjatorką Maratonu była instruktorka Zumby Jola Ilasz z Kańczugi wraz z grupą życzliwych osób zorganizowała charytatywny maraton zumby fitness a do poprowadzenia zaprosiła profesjonalnych instruktorów: Anetę Kicuł i Agnieszkę Wypijacz z Zamościa, Annę Wójcik i Beatę Kulczyńską z Tomaszowa Lubelskiego, Basię Sowińską i Paulinę Laskę z Przeworska, Alicję Bieniasz z Jarosławia oraz Agnieszkę Korman z Kańczugi.

W sobotnie popołudnie, zumbę tańczyło ponad 100 osób. Wszyscy znakomicie się bawili i jednocześnie pomagali Natanielowi, wrzucając do puszek datki. Był kącik z łakociami, malowanie twarzy dla dzieci i inne atrakcje.

Za zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację chłopca odpowiedzialne było Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Wypoczynku i Sportu w Gminie Kańczuga którego prezesem jest Pani Teresa Łuczyk. Do akcji bardzo chętnie włączyli się również inni, dobre serce okazali Jednostka Wojska Polskiego z Rzeszowa, Straży Pożarnej z Kańczugi, Policji oraz Pogotowia Ratunkowego Falck, wszystkie drużyny rozegrały towarzyskie mecze piłki nożnej, pierwsze zaszczytne miejsce przypadło drużynie Policji, kolejne Jednostce Straży, Wojska i Pogotowia Ratunkowego. Dla Nataniela odbył się również Pokaz Sztuk Walki Jiu-Jitsu i Krav-Maga zorganizowany przez Klub z Kańczugi i Przeworska, którego sensejem jest Pan Sylwester Potoczny, pokaz sprzętu wojskowego oraz Turniej Piłki Halowej chłopców rocznika 2007

             Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, organizatorami imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Wypoczynku i Sportu w Gminie Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Patronatem Medialnym przedsięwzięcie objęła TVP3 Rzeszów oraz Gazeta Jarosławska.  

Słowa podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Pana Jacka Sołka, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Wypoczynku i Sportu w Gminie Kańczuga Pani Teresy Łuczyk,  Dyrektora Ośrodka Kultury Miasta i Gminy Kańczuga Pana Jana Krupińskiego, Dyrektora Gimnazjum do którego uczęszcza Nataniel Pana Andrzeja Zięby, Dyrektora Zespołu Szkół w Kańczudze Pani Doroty Koniecznej.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Jawornik Polski Panu Stanisławowi Petyni za bezpłatne wypożyczenie sceny, Pogotowiu Ratunkowemu Falck za zabezpieczenie medyczne oraz za zapewnienie bezpieczeństwa służbom porządkowym Komisariatu Policji i Jednostce Straży Pożarnej z Kańczugi.

Podziękowania należą się inicjatorkom przedsięwzięcia Joli Ilasz i Patrycji Bielec, Agnieszce Korman, Panu Adamowi Skrabalak, paniom malującym roześmiane bużki dzieci, wszystkim sponsorom, którzy tak chętnie włączyli się w akcję i wsparli finansowo, wszystkim instruktorkom i uczestnikom Maratonu Zumby, uczestnikom towarzyskich meczy wojska vs policji vs straży pożarnej vs Falck oraz wszystkim którzy włożyli cząstkę siebie w to charytatywne wydarzenie.

Dzięki wsparciu finansowemu w/w osób udało się w sobotę zebrać w gotówce kwotę 8 058,45zł, jednak na konto Stowarzyszenia wpływają jeszcze kolejne wpłaty.

Natanielowi można pomóc poprzez wpłatę na konto bankowe Stowarzyszenia EWiS: BS o/Jarosław 61 9096 0004 2004 0046 1218 0001 –  z dopiskiem dla NATANIELA.

Zapraszamy do  Galerii

VIDEO

VIDEO II

VIDEO III


Dodano 13:42 14-11-2016 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl