• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

   19 listopada 2017r.w niezwykle uroczystej oprawie cztery pary małżeńskie z Łopuszki Wielkiej świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego....

Czytaj dalej →

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

XXV FINAŁ WOŚP za nami

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXV edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała osiemnasty raz.

Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Podczas finału zebrano kwotę 19404,20 zł , ponadto nauczyciele i uczennice Zespołu Szkół w Kańczudze zorganizowały catering dla osób biorących udział w imprezie, Piekarnia GSSCH Jawornik Polski ufundowała pieczywo i wyroby cukiernicze z przeznaczeniem na poczęstunek dla występujących i członków zespołów biorących udział w XXV Finale WOŚP w Kańczudze.

Od samego rana wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kańczudze  ( Aleksandra Chmura, Patrycja Bielec, Martyna Kiebała, Małgorzata Majewska ) zbierały pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Występy dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze rozpoczęły tegoroczny Finał, następnie dzieci i młodzież z Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych z Kańczugi, Krzeczowic, i Siedleczki zaprezentowali swój program taneczno-wokalny, odbyło się również ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, dyplomów laureatom III Gminnego konkursu „Stroik Bożonarodzeniowy” i „Szopka Betlejemska” następnie na scenie zaprezentował się Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” , Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie ” i zumba.

O godz. 18:00 na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba - pokaz sztucznych ogni. Po kolorowych wrażeniach na scenie odbył się koncert Kapeli Kańczuckiej, a tegoroczny XXV Finał WOŚP zakończył Zespół „Mister Band”” z OKMiG Kańczuga.

Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszych finałów była niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze i w tym roku pobiliśmy ubiegłoroczny rekord zbiórki - jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

 

>>>GALERIA>>>


Dodano 10:00 16-01-2017 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl