• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dni Kańczugi - program

  Program Dni Kańczugi...

Czytaj dalej →

Dzień Dziecka 2018

  W dniu 4 czerwca 2018 r. na placu obok budynku OKMiG w Kańczudze zorganizowaliśmy "Dzień Dziecka"......

Czytaj dalej →

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

    Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

XXV FINAŁ WOŚP za nami

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXV edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała osiemnasty raz.

Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Podczas finału zebrano kwotę 19404,20 zł , ponadto nauczyciele i uczennice Zespołu Szkół w Kańczudze zorganizowały catering dla osób biorących udział w imprezie, Piekarnia GSSCH Jawornik Polski ufundowała pieczywo i wyroby cukiernicze z przeznaczeniem na poczęstunek dla występujących i członków zespołów biorących udział w XXV Finale WOŚP w Kańczudze.

Od samego rana wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kańczudze  ( Aleksandra Chmura, Patrycja Bielec, Martyna Kiebała, Małgorzata Majewska ) zbierały pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Występy dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze rozpoczęły tegoroczny Finał, następnie dzieci i młodzież z Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych z Kańczugi, Krzeczowic, i Siedleczki zaprezentowali swój program taneczno-wokalny, odbyło się również ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, dyplomów laureatom III Gminnego konkursu „Stroik Bożonarodzeniowy” i „Szopka Betlejemska” następnie na scenie zaprezentował się Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” , Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie ” i zumba.

O godz. 18:00 na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba - pokaz sztucznych ogni. Po kolorowych wrażeniach na scenie odbył się koncert Kapeli Kańczuckiej, a tegoroczny XXV Finał WOŚP zakończył Zespół „Mister Band”” z OKMiG Kańczuga.

Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszych finałów była niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze i w tym roku pobiliśmy ubiegłoroczny rekord zbiórki - jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

 

>>>GALERIA>>>


Dodano 10:00 16-01-2017 przez OKMiG