• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

XXV FINAŁ WOŚP za nami

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXV edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała osiemnasty raz.

Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Podczas finału zebrano kwotę 19404,20 zł , ponadto nauczyciele i uczennice Zespołu Szkół w Kańczudze zorganizowały catering dla osób biorących udział w imprezie, Piekarnia GSSCH Jawornik Polski ufundowała pieczywo i wyroby cukiernicze z przeznaczeniem na poczęstunek dla występujących i członków zespołów biorących udział w XXV Finale WOŚP w Kańczudze.

Od samego rana wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kańczudze  ( Aleksandra Chmura, Patrycja Bielec, Martyna Kiebała, Małgorzata Majewska ) zbierały pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Występy dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze rozpoczęły tegoroczny Finał, następnie dzieci i młodzież z Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych z Kańczugi, Krzeczowic, i Siedleczki zaprezentowali swój program taneczno-wokalny, odbyło się również ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, dyplomów laureatom III Gminnego konkursu „Stroik Bożonarodzeniowy” i „Szopka Betlejemska” następnie na scenie zaprezentował się Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” , Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie ” i zumba.

O godz. 18:00 na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba - pokaz sztucznych ogni. Po kolorowych wrażeniach na scenie odbył się koncert Kapeli Kańczuckiej, a tegoroczny XXV Finał WOŚP zakończył Zespół „Mister Band”” z OKMiG Kańczuga.

Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszych finałów była niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze i w tym roku pobiliśmy ubiegłoroczny rekord zbiórki - jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

 

>>>GALERIA>>>


Dodano 10:00 16-01-2017 przez OKMiG