• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dni Kańczugi - program

  Program Dni Kańczugi...

Czytaj dalej →

Dzień Dziecka 2018

  W dniu 4 czerwca 2018 r. na placu obok budynku OKMiG w Kańczudze zorganizowaliśmy "Dzień Dziecka"......

Czytaj dalej →

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

    Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Ferie Zimowe 2017 za nami

Tegoroczne ferie zimowe to ostatnie dwa tygodnie stycznia, w programie ferii w naszym Ośrodku Kultury znalazło się wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia trwały zgodnie z harmonogramem w godzinach przedpołudniowych zajęcia szachowe, warsztaty plastyczno-artystyczne, rozgrywki w bilard tenis, a w godzinach wieczornych zajęcia zumba. Na zajęcia dzieci przychodziły często przed czasem i z niecierpliwością czekały na ich rozpoczęcie.

Podczas Ferii z naszym Ośrodkiem Kultury dzieci na zajęciach plastyczno-artystycznych wykonały ozdoby z masy solnej, różyczkowe serduszka z papieru i wstążeczki oraz obraz i kalendarz metodą decoupage. Decoupage to zajęcie, które relaksuje oraz wydobywa z każdego pokłady kreatywności, inspiruje do nowych pomysłów, odpręża a przede wszystkim wprawia w dobry nastrój, pozwalając przy tym w przyjemny sposób spożytkować czas. Sztuka decoupage pozwala własnoręcznie stworzyć piękne i oryginalne dekoracje poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych oraz naklejanie ich na wybraną powierzchnię drewnianą, metalową, ceramiczną tekturową, plastikową lub skórę czy tkaninę, na której uzyskuje się efektowne i niepowtarzalne zdobienia.

Na warsztatach artystycznych w dniu 17 i 26 stycznia metodą Decoupage uczestnicy wykonali ciekawe i twórcze obrazki ze swoim zdjęciem lub zdjęciem z babcią, dziadkiem przeznaczone na prezent z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadzia a na kolejnych zajęciach własnoręcznie ozdobione np. postaciami z bajek zegary ścienne do swojego pokoju. Zajęcia te poprowadziły zaproszone panie z Firmy „Grafix” z Jarosławia.

Dla dzieci lubiących logiczne myślenie i sportową rywalizację zorganizowaliśmy zajęcia szachowe, ruch podczas Ferii jest niezbędny dlatego wieczorne zajęcia zumba również dały dzieciom i młodzieży wiele radości. Oprócz zajęć i warsztatów rozgrywaliśmy pasjonujące i pełne emocji mecze w Tenisa Stołowego, Piłkarzyki, Cymbergaya i Bilard.         

Na zakończenie Ferii Zimowych w nagrodę wybraliśmy się do Muzeum i do Kina w Przeworsku. Wyjazd ten zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Kańczudze. W Muzeum w Przeworsku dzieci zwiedziły wnętrza Pałacu Książąt Lubomirskich, poznały historię Pałacu i Przeworska niejednokrotnie związaną również z Kańczugą. Film 3D Królowa Śniegu- Ogień i Lód sprawił dzieciom największą frajdę i pełen relaks. Podczas Ferii z nami nasi goście mieli okazję rozwijać swoje talenty artystyczne, taneczne a spędzony z nami i ze swoimi rówieśnikami czas był alternatywą na samotność, komputer i nudę w domu!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spędzonych z nami Ferii Zimowych, życzymy ciekawych pomysłów i sposobów na nudę w domu i zapraszamy do obejrzenia w Galerii.


Dodano 10:06 30-01-2017 przez OKMiG