• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości

...

Czytaj dalej →

II Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Protokół z posiedzenia Jury II Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek przeprowadzonego w dniu 29 stycznia 2017 r. na Kalwarii Pacławskiej.

Jury w składzie: - ks. dr hab. Tadeusz Bratkowski - przewodniczący, - Remi Gousseau, - o. Tomasz Trawiński OFMConv

po wysłuchaniu 31 wykonawców w kategorii solistów, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

SOLIŚCI / KATEGORIA PROFESJONALNA

1. Małgorzata Świetlicka (Drohojów)

2. Monika Czarny (Pawłosiów)

3. Oliwia Skóra (Rzeszów)

WYRÓŻNIENIA

- Maja Radochońska (Buszkowice) - Katarzyna Czarny (Pawłosiów) - Anna Dąbrowska (Rzeszów) - Anna Socha (Jarosław) - Żaneta Chełminiak (Rzeszów)

SOLIŚCI / KATEGORIA AMATORSKA

1. Mateusz Wolwowicz (Jarosław)

2. Anna Motylewicz (Przemyśl)

3. Klaudia Opoka (Koroczowa)

WYRÓŻNIENIA -

Karolina Chwastarz (Przemyśl) - Nina Majczak (Przeworsk)

Po wysłuchaniu 11 prezentacji muzycznych w kategorii zespoły, postanowiło przyznać:

- w kategorii profesjonalnej:

1. Zespół wokalno-instrumentalny KODO (Przemyśl)

2. Duet Monika Czarny – Katarzyna Czarny (Pawłosiów)

3. Zespół AGLET (Przemyśl)

WYRÓŻNIENIE

- Zespół wokalno-instrumentalny „Muzyczny Świat” (Przeworsk)

- w kategorii amatorskiej:

1. Zespół wokalny NAAJ (Przeworsk)

2. Zespół wokalny „Supełek” (Krasiczyn)

3. Zespół wokalno-instrumentalny „Bracia Skrzydlaci” (Kalwaria Pacławska)

WYRÓŻNIENIA - Zespół wokalno-instrumentalny Rabbit Family (Przemyśl) -

Zespół kabaretowo-wokalny ALA BABKI – ALA BABKI (Kańczuga)

Po wysłuchaniu 2 prezentacji muzycznych w kategorii chóry, postanowiło przyznać:

1. Chór Kameralny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka (Sanok)

WYRÓŻNIENIE

- Sanocki Chór Kameralny

Po wysłuchaniu 3 prezentacji muzycznych w kategorii zespoły folklorystyczne:

1. Chór POKOLENIE

2. Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa

WYRÓŻNIENIE - Zespół Śpiewaczy z Kisielowa

Grand Prix – Mateusz Wolwowicz (Jarosław)

Nagrody rzeczowe ufundowali: Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski; Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Robert Choma, Prezydent Miasta Przemyśla, Mariusz Śnieżek, wójt Gminy Fredropol; Klasztor Franciszkanów z Kalwarii Pacławskiej; Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu.

Źródło : C K Przemyśl

VIDEO - Joanna Najsarek

VIDEO I

VIDEO II


Dodano 12:05 01-02-2017 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl