• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zapraszamy na Ferie z Ośrodkiem Kultury:-)

    Serdecznie Zapraszamy Dzieci i młodzież na spędzenie czasu wolnego podczas Ferii Zimowych z naszym Ośrodkiem Kultury:-)...

Czytaj dalej →

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

Światowy Dzień Inwalidy 2017

Wzorem ubiegłych lat kańczucki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zorganizowali obchody Światowego Dnia Inwalidy.

Uroczystości odbyły się 27 kwietnia 2017 r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze z udziałem blisko 70 osób. Rozpoczęły się wprowadzeniem Sztandaru Związku i odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. Przewodniczący Zarządu Okręgu PZERiI w Rzeszowie Pan Alfred Maczuga, Dyrektor PCPR w Przeworsku Pani Ewa Rybczak,Dyrektor Szkoły Podst. w Kańczudze Pani Teresa Łuczyk, Dyrektor OKMiG w Kańczudze Pan Jan Krupiński, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Anna Bachnacka.

W przemówieniach zaproszonych gości nie brakowało ciepłych słów i podziękowań. Głównym celem ustanowionego 1956 r. "Dnia Inwalidy" jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. To również doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli, jako pełnosprawnych członków społeczeństwa.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie ZŁOTYCH HONOROWYCH ODZNAK dla osób, które przyczyniają się do rozwoju i pomagają funkcjonować Oddziałowi Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kańczudze. W tym roku Odznaki takie otrzymali: Pani Józefa Urban, Elżbieta Mroczka, Eugenia Walat, Elżbieta Tarczydło i Pan Henryk Pilch.

Dla seniorów spotkanie było znakomitym pretekstem do nawiązania i pogłębienia kontaktów ze swoimi rówieśnikami, którzy przy wspólnym poczęstunku, śpiewie i integracyjnej zabawie mogli wymienić się wrażeniami i doświadczeniami. Uroczystość uświetnił występ Zespołu „Ala Babki, Ala Dziadki” oraz Kapeli Kańczuckiej.

>>>FOTORELACJA>>>

>>>VIDEO I >>>

>>>VIDEO II>>>


Dodano 12:23 28-04-2017 przez OKMiG