• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości

...

Czytaj dalej →

Światowy Dzień Inwalidy 2017

Wzorem ubiegłych lat kańczucki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zorganizowali obchody Światowego Dnia Inwalidy.

Uroczystości odbyły się 27 kwietnia 2017 r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze z udziałem blisko 70 osób. Rozpoczęły się wprowadzeniem Sztandaru Związku i odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. Przewodniczący Zarządu Okręgu PZERiI w Rzeszowie Pan Alfred Maczuga, Dyrektor PCPR w Przeworsku Pani Ewa Rybczak,Dyrektor Szkoły Podst. w Kańczudze Pani Teresa Łuczyk, Dyrektor OKMiG w Kańczudze Pan Jan Krupiński, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Anna Bachnacka.

W przemówieniach zaproszonych gości nie brakowało ciepłych słów i podziękowań. Głównym celem ustanowionego 1956 r. "Dnia Inwalidy" jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. To również doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli, jako pełnosprawnych członków społeczeństwa.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie ZŁOTYCH HONOROWYCH ODZNAK dla osób, które przyczyniają się do rozwoju i pomagają funkcjonować Oddziałowi Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kańczudze. W tym roku Odznaki takie otrzymali: Pani Józefa Urban, Elżbieta Mroczka, Eugenia Walat, Elżbieta Tarczydło i Pan Henryk Pilch.

Dla seniorów spotkanie było znakomitym pretekstem do nawiązania i pogłębienia kontaktów ze swoimi rówieśnikami, którzy przy wspólnym poczęstunku, śpiewie i integracyjnej zabawie mogli wymienić się wrażeniami i doświadczeniami. Uroczystość uświetnił występ Zespołu „Ala Babki, Ala Dziadki” oraz Kapeli Kańczuckiej.

>>>FOTORELACJA>>>

>>>VIDEO I >>>

>>>VIDEO II>>>


Dodano 12:23 28-04-2017 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl