• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Anita Włodarczyk w Kańczudze

  W dniu 7 maja 2018 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga w Hali Sportowej w Kańczudze lekcje WF prowadziła wielokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk...

Czytaj dalej →

Święto Konstytucji 3-go Maja 2018

   W dniu 3 -go Maja 2018 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Konstytucji......

Czytaj dalej →

Światowy Dzień Inwalidy 2017

Wzorem ubiegłych lat kańczucki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zorganizowali obchody Światowego Dnia Inwalidy.

Uroczystości odbyły się 27 kwietnia 2017 r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze z udziałem blisko 70 osób. Rozpoczęły się wprowadzeniem Sztandaru Związku i odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. Przewodniczący Zarządu Okręgu PZERiI w Rzeszowie Pan Alfred Maczuga, Dyrektor PCPR w Przeworsku Pani Ewa Rybczak,Dyrektor Szkoły Podst. w Kańczudze Pani Teresa Łuczyk, Dyrektor OKMiG w Kańczudze Pan Jan Krupiński, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Anna Bachnacka.

W przemówieniach zaproszonych gości nie brakowało ciepłych słów i podziękowań. Głównym celem ustanowionego 1956 r. "Dnia Inwalidy" jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. To również doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli, jako pełnosprawnych członków społeczeństwa.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie ZŁOTYCH HONOROWYCH ODZNAK dla osób, które przyczyniają się do rozwoju i pomagają funkcjonować Oddziałowi Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kańczudze. W tym roku Odznaki takie otrzymali: Pani Józefa Urban, Elżbieta Mroczka, Eugenia Walat, Elżbieta Tarczydło i Pan Henryk Pilch.

Dla seniorów spotkanie było znakomitym pretekstem do nawiązania i pogłębienia kontaktów ze swoimi rówieśnikami, którzy przy wspólnym poczęstunku, śpiewie i integracyjnej zabawie mogli wymienić się wrażeniami i doświadczeniami. Uroczystość uświetnił występ Zespołu „Ala Babki, Ala Dziadki” oraz Kapeli Kańczuckiej.

>>>FOTORELACJA>>>

>>>VIDEO I >>>

>>>VIDEO II>>>


Dodano 12:23 28-04-2017 przez OKMiG