• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

Światowy Dzień Inwalidy 2017

Wzorem ubiegłych lat kańczucki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zorganizowali obchody Światowego Dnia Inwalidy.

Uroczystości odbyły się 27 kwietnia 2017 r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze z udziałem blisko 70 osób. Rozpoczęły się wprowadzeniem Sztandaru Związku i odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. Przewodniczący Zarządu Okręgu PZERiI w Rzeszowie Pan Alfred Maczuga, Dyrektor PCPR w Przeworsku Pani Ewa Rybczak,Dyrektor Szkoły Podst. w Kańczudze Pani Teresa Łuczyk, Dyrektor OKMiG w Kańczudze Pan Jan Krupiński, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Anna Bachnacka.

W przemówieniach zaproszonych gości nie brakowało ciepłych słów i podziękowań. Głównym celem ustanowionego 1956 r. "Dnia Inwalidy" jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. To również doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli, jako pełnosprawnych członków społeczeństwa.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie ZŁOTYCH HONOROWYCH ODZNAK dla osób, które przyczyniają się do rozwoju i pomagają funkcjonować Oddziałowi Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kańczudze. W tym roku Odznaki takie otrzymali: Pani Józefa Urban, Elżbieta Mroczka, Eugenia Walat, Elżbieta Tarczydło i Pan Henryk Pilch.

Dla seniorów spotkanie było znakomitym pretekstem do nawiązania i pogłębienia kontaktów ze swoimi rówieśnikami, którzy przy wspólnym poczęstunku, śpiewie i integracyjnej zabawie mogli wymienić się wrażeniami i doświadczeniami. Uroczystość uświetnił występ Zespołu „Ala Babki, Ala Dziadki” oraz Kapeli Kańczuckiej.

>>>FOTORELACJA>>>

>>>VIDEO I >>>

>>>VIDEO II>>>


Dodano 12:23 28-04-2017 przez OKMiG