• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "POLSKA NIEPODLEGŁA"

        Rozdanie nagród nastapi 10 Listopada 2018r. w o godz 18:00 sali Widowiskowej Osrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.      Komisja konkursowa przy wyborze najlepszych prac brała pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu oraz walory artystyczne, oryginalność i pomysłowość, dobór kolorystyki, inwencję twórczą, technikę wykonania oraz samodzielność – stosownie do wieku....

Czytaj dalej →

Koncert DLA NIEPODLEGŁEJ w Kańczudze

     Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza mieszkańców miasta i gminy Kańczuga na KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ ,  który odbędzie się w dniu 10.11.2018 r.  początek o godz. 18.00 w sali widowiskowej OKMiG , ul. Parkowa 1 .......

Czytaj dalej →

KONCERT DZIĘKCZYNNY 25.11.2018 r.

    Proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zapraszają na KONCERT DZIĘKCZYNNY, który odbędzie się w dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 15.00  w Kościele Św. Michała Archanioła w Kańczudze...

Czytaj dalej →

Dzień Seniora 2018

                Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy w Kańczudze zorganizował „Dzień seniora”. Uroczystości odbyły się w dniu 18 października 2018 r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze z udziałem blisko 80 osób....

Czytaj dalej →

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "Polska Niepodległa"

  Setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę obchodzić będziemy w listopadzie bieżącego roku. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych....

Czytaj dalej →

XI Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy - 23.07.2017r. w Tryńczy

Protokół z obrad komisji oceniającej uczestników „Spotkań Biesiadnych” XI Regionalnego Przeglądu Piosenki Biesiadnej i Gawędy – Tryńcza, 23 lipca 2017 r.

Komisja w składzie: Jolanta Danak-Gajda - etnomuzykolog, Stanisław Baryła - muzyk, Andrzej Osmyk - muzyk, po wysłuchaniu 32 prezentacji konkursowych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii kapel:

I nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł (czterysta) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje Kapela Biesiadna z Gniewczyny Łańcuckiej.

II nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł (trzysta) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje Kapela „Gacoki” z Gaci.

III nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł (dwieście) ufundowaną przez Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy otrzymuje Kapela „Znad Sanu” z Gorzyc.

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych: I nagrodę w wysokości po 400 zł (czterysta) ufundowaną przez Starostę Powiatu Przeworskiego otrzymuje Zespoły Piosenki Biesiadnej „Śpiewające Zośki” z Gniewczyny Łańcuckiej.

II nagrodę w wysokości 300 zł (trzysta) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuję Zespół „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa.

Dwie równorzędne III nagrody pieniężne w wysokości po 200 zł (dwieście) każda ufundowane przez Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy otrzymują: Zespół „Woliczanki” z Wolicy i Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły.

W tej kategorii jury przyznało też sześć wyróżnień pieniężnych w wysokości po 100 zł (sto) każde które otrzymują:

- Zespół „Wierzawianie” z Wierzawic, fundator Starosta Powiatu Przeworskiego,

- Zespół „Ala babki Ala Dziadki” z Kańczugi, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy,

- Zespół „Cantus” z Gorliczyny, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy,

- Zespół „Hadlanie” z Hadli Szklarskich, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy,

- Zespół „Wiola” z Chodaczowa, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy,

- Zespół „Jarzębinki” z Łapajówki, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy.

W kategorii zespołów wokalnych I nagrodę w wysokości 400 zł (czterysta) ufundowaną przez Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy otrzymuje Zespół „Wyszatyczanie” z Wyszatyc.

Pozostałych nagród w tej kategorii nie przyznano.

W kategorii gawęd I nagrodę rzeczową w postaci karnetu upominkowego dla dwóch osób na kolację w Pałacu w Sieniawie otrzymuje Wacław Januszkiewicz z Szówska.

Ponadto wszyscy gawędziarze otrzymują książki ufundowane przez Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy.

Komisja z satysfakcją zauważa wysoki poziom prezentacji. Zespoły coraz piękniej prezentują się na scenie, maja starannie dobrane stroje i rekwizyty. Jednocześnie jury zauważa drobne niedociągnięcia np.: za głośny akompaniament w stosunku do wokalu, niedopracowane utwory, co się uwidacznia później w nierównych wejściach, starać się więcej śpiewać, a mniej krzyczeć, zwracać uwagę na dykcję i znajomość tekstu. Ponadto jury apeluje o przestrzeganie limitu czasowego przeznaczonego na prezentację. W przyszłości nieprzestrzeganie regulaminowego czasu prezentacji będzie skutkowało dyskwalifikacją. Dziękujemy organizatorom za sprawne przeprowadzenie imprezy.

Źródło : C K Przemyśl

Video   "Ala Babki Ala Dziadki"

Video "Krzeczowiczanki"

Video - Jan Żelisko


Dodano 10:05 25-07-2017 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl