• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

     Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2018 roku......

Czytaj dalej →

XI Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy - 23.07.2017r. w Tryńczy

Protokół z obrad komisji oceniającej uczestników „Spotkań Biesiadnych” XI Regionalnego Przeglądu Piosenki Biesiadnej i Gawędy – Tryńcza, 23 lipca 2017 r.

Komisja w składzie: Jolanta Danak-Gajda - etnomuzykolog, Stanisław Baryła - muzyk, Andrzej Osmyk - muzyk, po wysłuchaniu 32 prezentacji konkursowych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii kapel:

I nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł (czterysta) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje Kapela Biesiadna z Gniewczyny Łańcuckiej.

II nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł (trzysta) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje Kapela „Gacoki” z Gaci.

III nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł (dwieście) ufundowaną przez Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy otrzymuje Kapela „Znad Sanu” z Gorzyc.

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych: I nagrodę w wysokości po 400 zł (czterysta) ufundowaną przez Starostę Powiatu Przeworskiego otrzymuje Zespoły Piosenki Biesiadnej „Śpiewające Zośki” z Gniewczyny Łańcuckiej.

II nagrodę w wysokości 300 zł (trzysta) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuję Zespół „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa.

Dwie równorzędne III nagrody pieniężne w wysokości po 200 zł (dwieście) każda ufundowane przez Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy otrzymują: Zespół „Woliczanki” z Wolicy i Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły.

W tej kategorii jury przyznało też sześć wyróżnień pieniężnych w wysokości po 100 zł (sto) każde które otrzymują:

- Zespół „Wierzawianie” z Wierzawic, fundator Starosta Powiatu Przeworskiego,

- Zespół „Ala babki Ala Dziadki” z Kańczugi, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy,

- Zespół „Cantus” z Gorliczyny, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy,

- Zespół „Hadlanie” z Hadli Szklarskich, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy,

- Zespół „Wiola” z Chodaczowa, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy,

- Zespół „Jarzębinki” z Łapajówki, fundator Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy.

W kategorii zespołów wokalnych I nagrodę w wysokości 400 zł (czterysta) ufundowaną przez Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy otrzymuje Zespół „Wyszatyczanie” z Wyszatyc.

Pozostałych nagród w tej kategorii nie przyznano.

W kategorii gawęd I nagrodę rzeczową w postaci karnetu upominkowego dla dwóch osób na kolację w Pałacu w Sieniawie otrzymuje Wacław Januszkiewicz z Szówska.

Ponadto wszyscy gawędziarze otrzymują książki ufundowane przez Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy.

Komisja z satysfakcją zauważa wysoki poziom prezentacji. Zespoły coraz piękniej prezentują się na scenie, maja starannie dobrane stroje i rekwizyty. Jednocześnie jury zauważa drobne niedociągnięcia np.: za głośny akompaniament w stosunku do wokalu, niedopracowane utwory, co się uwidacznia później w nierównych wejściach, starać się więcej śpiewać, a mniej krzyczeć, zwracać uwagę na dykcję i znajomość tekstu. Ponadto jury apeluje o przestrzeganie limitu czasowego przeznaczonego na prezentację. W przyszłości nieprzestrzeganie regulaminowego czasu prezentacji będzie skutkowało dyskwalifikacją. Dziękujemy organizatorom za sprawne przeprowadzenie imprezy.

Źródło : C K Przemyśl

Video   "Ala Babki Ala Dziadki"

Video "Krzeczowiczanki"

Video - Jan Żelisko


Dodano 10:05 25-07-2017 przez OKMiG