• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

Nabór do Szkółki Muzycznej 2018/2019

  12 września 2018 r. zapraszamy osoby zainteresowane na spotkanie organizacyjne w sprawie nauki gry w Szkółce Muzycznej działającej przy OKMiG w Kańczudze...

Czytaj dalej →

Podziękowanie za plony i trud - Miejsko - Gminne Dożynki

W dniu 03 września 2017 r. w Łopuszce Małej odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki.

Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Rada Sołecka Wsi Łopuszka Mała oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

W Eucharystii dziękczynnej za zebrane plony wzięli udział przedstawiciele Kościoła, Samorządu powiatu i gminy, zaproszeni goście, wieńczarze z terenu miasta i gminy oraz rolnicy z rodzinami. Po uroczystej Mszy św. pięknie ozdobione, poświęcone wieńce dożynkowe z sołectw: Rączyny, Pantalowic, Siedleczki, Łopuszki Wielkiej, Łopuszki Małej, Żuklina, Niżatyc, Lipnika i Sieteszy w korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP z Kańczugi przemaszerowały na plac obok Kościoła Parafialnego.

Oficjalnego otwarcia imprezy i powitania  przybyłych gości dokonał Sołtys Wsi Pan Mieczysław Żyła. Następnie odbyła się cześć obrzędowa dożynek przygotowana przez wieńczarzy z Łopuszki Małej. W trakcie obrzędu dożynkowego starostowie dożynek Pani Bożena Kubicka i Pan Marek Wojtowicz przekazali gospodarzowi dożynek bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż.

Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga dziękując za dar chleba, podziękował rolnikom za całoroczny trud i zaangażowanie w pracę na roli. Podziękowania rolnikom złożył również Pan Janusz Owsiak Wicestarosta Powiatu Przeworskiego.

Obrzęd dożynkowy zakończyło wspólne dzielenie się chlebem.

Nie zabrakło również suto zastawionych stołów z tradycyjnymi - regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnika i Pantalowic.

W drugiej części dożynek zaprezentowali się wieńczarze z Łopuszki Małej ,  Łopuszki Wielkiej i Rączyny. Miejsko - Gminne Dożynki uświetniły także występy zespołów artystycznych. Z krótkim koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta  z Kańczugi pod batutą Pana Wiesława Solarza, Zespół Śpiewaczy „Krzeczowiczanki" , wiązanką tańców przeworskich publiczność powitał Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie”, nie zabrakło muzyki biesiadnej w wykonaniu Kapeli Kańczuckiej a gwiazdą niedzielnego wieczoru był Zespół Disco Polo Show. Artysta najbardziej znanymi coverami gatunku muzyki Disco Polo porwał publiczność do zabawy a towarzyszące mu tancerki oraz widowisko fireshow zachwycały uczestników koncertu.

Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna pod „grzybkiem”, którą obsługiwał zespół muzyczny „Libero Band”.

GALERIA UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWYCH


Dodano 11:05 04-09-2017 przez OKMiG