• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

   19 listopada 2017r.w niezwykle uroczystej oprawie cztery pary małżeńskie z Łopuszki Wielkiej świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego....

Czytaj dalej →

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Podziękowanie za plony i trud - Miejsko - Gminne Dożynki

W dniu 03 września 2017 r. w Łopuszce Małej odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki.

Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Rada Sołecka Wsi Łopuszka Mała oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

W Eucharystii dziękczynnej za zebrane plony wzięli udział przedstawiciele Kościoła, Samorządu powiatu i gminy, zaproszeni goście, wieńczarze z terenu miasta i gminy oraz rolnicy z rodzinami. Po uroczystej Mszy św. pięknie ozdobione, poświęcone wieńce dożynkowe z sołectw: Rączyny, Pantalowic, Siedleczki, Łopuszki Wielkiej, Łopuszki Małej, Żuklina, Niżatyc, Lipnika i Sieteszy w korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP z Kańczugi przemaszerowały na plac obok Kościoła Parafialnego.

Oficjalnego otwarcia imprezy i powitania  przybyłych gości dokonał Sołtys Wsi Pan Mieczysław Żyła. Następnie odbyła się cześć obrzędowa dożynek przygotowana przez wieńczarzy z Łopuszki Małej. W trakcie obrzędu dożynkowego starostowie dożynek Pani Bożena Kubicka i Pan Marek Wojtowicz przekazali gospodarzowi dożynek bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż.

Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga dziękując za dar chleba, podziękował rolnikom za całoroczny trud i zaangażowanie w pracę na roli. Podziękowania rolnikom złożył również Pan Janusz Owsiak Wicestarosta Powiatu Przeworskiego.

Obrzęd dożynkowy zakończyło wspólne dzielenie się chlebem.

Nie zabrakło również suto zastawionych stołów z tradycyjnymi - regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnika i Pantalowic.

W drugiej części dożynek zaprezentowali się wieńczarze z Łopuszki Małej ,  Łopuszki Wielkiej i Rączyny. Miejsko - Gminne Dożynki uświetniły także występy zespołów artystycznych. Z krótkim koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta  z Kańczugi pod batutą Pana Wiesława Solarza, Zespół Śpiewaczy „Krzeczowiczanki" , wiązanką tańców przeworskich publiczność powitał Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie”, nie zabrakło muzyki biesiadnej w wykonaniu Kapeli Kańczuckiej a gwiazdą niedzielnego wieczoru był Zespół Disco Polo Show. Artysta najbardziej znanymi coverami gatunku muzyki Disco Polo porwał publiczność do zabawy a towarzyszące mu tancerki oraz widowisko fireshow zachwycały uczestników koncertu.

Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna pod „grzybkiem”, którą obsługiwał zespół muzyczny „Libero Band”.

GALERIA UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWYCH


Dodano 11:05 04-09-2017 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl