• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zapraszamy na Ferie z Ośrodkiem Kultury:-)

    Serdecznie Zapraszamy Dzieci i młodzież na spędzenie czasu wolnego podczas Ferii Zimowych z naszym Ośrodkiem Kultury:-)...

Czytaj dalej →

"Stała nam się dziś nowina..." - relacja z Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pawłosiowie

      14.01.2018 r Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic reprezentował miasto i gminę Kańczuga na XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych "Kolędy i Pastorałki" w Pawłosiowie......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na WOŚP

                     ZAPRASZAMY CIEPŁO  I SERDECZNIE  NA WIELKI FINAŁ W MAŁYM MIEŚCIE!!!...

Czytaj dalej →

Finał Konkursu "Szopka Betlejemska"

   IV Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

Podziękowanie za plony i trud - Miejsko - Gminne Dożynki

W dniu 03 września 2017 r. w Łopuszce Małej odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki.

Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Rada Sołecka Wsi Łopuszka Mała oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

W Eucharystii dziękczynnej za zebrane plony wzięli udział przedstawiciele Kościoła, Samorządu powiatu i gminy, zaproszeni goście, wieńczarze z terenu miasta i gminy oraz rolnicy z rodzinami. Po uroczystej Mszy św. pięknie ozdobione, poświęcone wieńce dożynkowe z sołectw: Rączyny, Pantalowic, Siedleczki, Łopuszki Wielkiej, Łopuszki Małej, Żuklina, Niżatyc, Lipnika i Sieteszy w korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP z Kańczugi przemaszerowały na plac obok Kościoła Parafialnego.

Oficjalnego otwarcia imprezy i powitania  przybyłych gości dokonał Sołtys Wsi Pan Mieczysław Żyła. Następnie odbyła się cześć obrzędowa dożynek przygotowana przez wieńczarzy z Łopuszki Małej. W trakcie obrzędu dożynkowego starostowie dożynek Pani Bożena Kubicka i Pan Marek Wojtowicz przekazali gospodarzowi dożynek bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż.

Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga dziękując za dar chleba, podziękował rolnikom za całoroczny trud i zaangażowanie w pracę na roli. Podziękowania rolnikom złożył również Pan Janusz Owsiak Wicestarosta Powiatu Przeworskiego.

Obrzęd dożynkowy zakończyło wspólne dzielenie się chlebem.

Nie zabrakło również suto zastawionych stołów z tradycyjnymi - regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnika i Pantalowic.

W drugiej części dożynek zaprezentowali się wieńczarze z Łopuszki Małej ,  Łopuszki Wielkiej i Rączyny. Miejsko - Gminne Dożynki uświetniły także występy zespołów artystycznych. Z krótkim koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta  z Kańczugi pod batutą Pana Wiesława Solarza, Zespół Śpiewaczy „Krzeczowiczanki" , wiązanką tańców przeworskich publiczność powitał Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie”, nie zabrakło muzyki biesiadnej w wykonaniu Kapeli Kańczuckiej a gwiazdą niedzielnego wieczoru był Zespół Disco Polo Show. Artysta najbardziej znanymi coverami gatunku muzyki Disco Polo porwał publiczność do zabawy a towarzyszące mu tancerki oraz widowisko fireshow zachwycały uczestników koncertu.

Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna pod „grzybkiem”, którą obsługiwał zespół muzyczny „Libero Band”.

GALERIA UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWYCH


Dodano 11:05 04-09-2017 przez OKMiG