• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

XIX Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych "Festyn pod Platanem"

10 września w Zarzeczu odbył się FESTYN POD PLATANEM XIX Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych – pieśni zwyczajowe i obrzędowe. Jego organizatorami byli: Centrum Kultury w Zarzeczu i Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Przegląd miał formę konkursu. W tegorocznym przeglądzie wysłuchaliśmy piętnaście grup śpiewaczych z powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego, leżajskiego. Zaprezentowały one pieśni starostów weselnych, sieroce i ballady. Odbywał się on w dwóch kategoriach: dorosłych oraz dzieci i młodzież.

Protokół

z obrad komisji oceniającej uczestników „Festynu pod Platanem” XIX Regionalnego Przeglądu Grup Śpiewaczych – pieśni zwyczajowe i obrzędowe

(tematyka: pieśni tematem których były pieśni starostów weselnych, sieroce i ballady) w Zarzeczu 10 września 2017 r.

Komisja w składzie:

- Jolanta Danak-Gajda, etnomuzykolog

- Katarzyna Ignas, etnograf

- dr Andrzej Karczmarzewski, etnograf

po wysłuchaniu i obejrzeniu 15 prezentacji postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii dziecięcej i młodzieżowej:

Nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł (dwieście zł) ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla Zespołu Śpiewaczego przy Zespole Szkół w Zarzeczu.

w kategorii dorosłych:

Dwa równorzędne I Miejsca wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 450 zł (czterysta pięćdziesiąt złotych) każda, ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymuje:

- Zespół Folklorystyczny „Pawłosiowianie” z Pawłosiowa,

- Zespół Śpiewaczy „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa.

Dwa równorzędne II Miejsca wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 350 zł (trzysta pięćdziesiąt złotych) każda dla:

- Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej nagroda ufundowana przez Centrum Kulturalne w Przemyślu,

- Zespołu Śpiewaczego z Rożniatowa, nagroda ufundowana przez Centrum Kulturalne w Przemyślu w wysokości 50 zł i Centrum Kultury w Zarzeczu w wysokości 300 zł.

Dwa równorzędne III Miejsca wraz z nagrodami pieniężnymi w wysokości po 250 zł (dwieście pięćdziesiąt złotych), każda ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla:

- Zespołu Śpiewaczego „Grzęszczanie” z Grzęski,

- Zespołu Śpiewaczego KGW z Ułazowa.

Osiem wyróżnień pieniężnych w wysokości po 150 zł (sto pięćdziesiąt złotych), każde ufundowanych przez Centrum Kultury w Zarzeczu otrzymują w kolejności alfabetycznej:

- Zespół Śpiewaczy „Jagoda” z Dąbrowicy,

- Zespół Śpiewaczy „Gacanki”z Gaci,

- Zespół Śpiewaczy „Cantus” z Gorliczyny,

- Zespół Śpiewaczy „Dębowianie” z Dębowa,

- Zespół Śpiewaczy z Kisielowa,

- Zespół Śpiewaczy „Krzeczowiczanki” z Krzeczowic,

- Zespół Śpiewaczy „Pantalowiczanie” z Pantalowic,

- Zespół Śpiewaczy „Wierzbianie” z Wierzbnej.

Komisja gratuluje wszystkim uczestnikom nagrodzonym i wyróżnionym w XIX Regionalnym Przeglądzie Grup Śpiewaczych w Zarzeczu. Doceniamy dobór repertuaru – usłyszeliśmy pieśni sieroce w ciekawych regionalnych wariantach, jak również interesujące archaiczne ballady. Zwracamy uwagę, iż różnicowanie repertuaru, prezentowanie pieśni o różnej tematyce i nastroju, ukazuje umiejętności artystyczne zespołu śpiewaczego.

Dziękujemy i doceniamy kompletny i prawidłowy strój ludowy kobiecy i męski prezentowany podczas przeglądu. Komisja apeluje o melodyjny śpiew, zachowanie czystości brzmienia, wyraźne wyśpiewywanie słów pieśni i przyśpiewek, dobre opanowanie pamięciowe tekstu oraz emocjonalne wykonanie.

Dziękujemy Organizatorom za sprawne przeprowadzenie przeglądu.

Źródło : C K Przemyśl

>>>GALERIA>>>

VIDEO


Dodano 12:12 20-09-2017 przez OKMiG