• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Niepodległościowy w Rączynie

     23.09.2018 r w Kościele Parafialnym p.w. Nawiedzenia NMP w Rączynie odbył się Koncert Niepodległościowy ........

Czytaj dalej →

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

Sukces zespołu "Ala Babki Ala Dziadki" w Stalowej Woli

Protokół Jury – IV Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „BO RADOŚĆ JEST W NAS”

1 października 2017 w Stalowej Woli odbył się IV Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „BO RADOŚĆ JEST W NAS”.

Tegoroczni wykonawcy prezentowali się w kategoriach: ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE, ZESPOŁY MUZYCZNE, SOLIŚCI I DUETY oraz CHÓRY.

Nagrodę GRAND PRIX zdobył chór „CANON” (Białobrzegi). Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

Jury w składzie:

Jerzy Dynia

Teresa Barbara Myśliwiec

Janina Wań

Wysłuchało 9 podmiotów wykonawczych i przyznało następujące miejsca i wyróżnienia w kategorii ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE:

Wyróżnienia:

„Powiślanie” – Koprzywnica „Grębowianki” – Grębów

„Cyganianki” – Cygany-Chmielów

III miejsce – „Pyszniczanie” – Pysznica

II miejsce – „Ziemia Podkarpacka” – Kolbuszowa

I Miejsce – „Stryki i Stryjenki” – Strzyżów

Jury w składzie:

Tomasz Nowak

Zbigniew Rojek

Bartosz Kanach

Wysłuchało 19 podmiotów wykonawczych i przyznało następujące miejsca i wyróżnienia w kategorii ZESPOŁY MUZYCZNE:

Wyróżnienia:

„Kocudzanki: – Kocudza Trzecia/Dzwola

„Belferki” – Stalowa Wola

III miejsce – „Zespół wokalny UTW” – Opatów

II miejsce – „Ala Babki Ala Dziadki” – Kańczuga

I Miejsce – „Kańczuga” – Jarosław

Jury w składzie:

Jerzy Dynia

Janina Wań

Teresa Barbara Myśliwiec

Wysłuchało 14 podmiotów wykonawczych i przyznało następujące miejsca i wyróżnienia w kategorii SOLIŚCI I DUETY:

Wyróżnienia: Jan Krupiński – Kończuga

Maria i Paweł Żerdeccy – Opatów

Piotruś Chałturnik – Stalowa Wola

III miejsce – „Duet Avi” – Stalowa Wola

II miejsce – Kazimierz Wiśniowski – Strzyżów

I Miejsce – Eugeniusz Pędlowski – Rudnik

Jury w składzie:

dr Elżbieta Przystasz

mgr Katarzyna Pisera

mgr Jerzy Augustyński

Wysłuchało 10 podmiotów wykonawczych i przyznało następujące miejsca i wyróżnienia w kategorii CHÓRY:

Wyróżnienia:

„Rogóźnianki” – Rogóźno Maria i Paweł Żerdeccy – Opatów Piotruś Chałturnik – Stalowa Wola

III miejsce – „Cantabile” – Łańcut

II miejsce – „Gloria” – Zaklików

I Miejsce – „Canon” – Białobrzegi oraz „Gaude Vitae” – Stalowa Wola

Źródło : Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Video - "Ala Babki Ala Dziadki"

Video - Joanna Najsarek

>>>Galeria>>>


Dodano 10:00 03-10-2017 przez OKMiG