• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaproszenie na Wigilię Miejską

   Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Kańczuga na Wigilię Miejską....

Czytaj dalej →

WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU NA SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ

     V Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

MIKOŁAJKI 2018

    W dniu 5 grudnia w Hali Sportowej w Kańczudze odbyły się Mikołajki ......

Czytaj dalej →

Zapraszamy dzieci na Mikołajki!

   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z całego terenu Miasta i Gminy Kańczuga w środę 5 grudnia 2018r.  do Hali Sportowej w Kańczudze, gdzie  wspólnie przywitamy Św. Mikołaja....

Czytaj dalej →

Zabawa Andrzejkowa

   29 listopada w OKMiG w Kańczudze odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla seniorów ......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz.         

          Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać kwotę w wysokości 21.266,68 PLN. Ponadto zostały przekazane artykuły cukiernicze przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Jaworniku Polskim, wyroby wędliniarskie przez Pana Stanisława Paklę, oraz pieczywo i artykuły spożywcze przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze które przeznaczono na poczęstunek dla małych i dużych artystów występujących podczas 26 finału WOŚP.

Została również przygotowana obsługa gastronomiczna połączona z degustacją przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Kańczudze.

           Od samego rana wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kańczudze (Justyna Rzepa, Patrycja Krysa, Aleksandra Mazur i Patrycja Chmielecka) zbierały pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi rozpoczął tegoroczny Finał kolejnie zatańczyły dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze, następnie swój program muzyczno-wokalny zaprezentowała młodzież z Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych z Sieteszy, Pantalowic, Łopuszki Wielkiej oraz Szkoły Muzycznej z Kańczugi, odbyło się również rozdanie nagród, dyplomów laureatom IV Gminnego konkursu „Szopka Betlejemska” a w dalszej części zatańczył i zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie”, Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” 26 Finał zakończył koncert Zespołu „Mister-Band” z Przeworska i tradycyjnie na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba – wspaniały pokaz kolorowych sztucznych ogni.

Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszych finałów jest niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze i w tym roku pobiliśmy ubiegłoroczny rekord zbiórki - jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

                                                                 Zapraszamy do Galerii


Dodano 12:50 15-01-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl