• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zajęcia z karate - kyokushin - zapraszamy

     Zajęcia odbywają sie w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 Prowadzący : Bogdan Jeńć -  3 dan...

Czytaj dalej →

ZŁOTE GODY PAR MAŁŻEŃSKICH Z MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

     „… i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Takie słowa pięćdziesiąt lat temu wypowiadały pary z Miasta i Gminy Kańczuga. Jubileusz pół wieku wspólnego życia świętowały uroczyście, 18 września 2018r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze....

Czytaj dalej →

Muzeum w terenie - film "Odpustowe pierniki z Kańczugi"

    27 września 2018 r. zapraszamy do OKMiG w Kańczudze na projekcję filmu "Odpustowe pierniki z Kańczugi"...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

   16 września 2018 r. w Kościele Parafialnym w Siedleczce odbył się Koncert z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości......

Czytaj dalej →

Nabór do Szkółki Muzycznej 2018/2019

  12 września 2018 r. zapraszamy osoby zainteresowane na spotkanie organizacyjne w sprawie nauki gry w Szkółce Muzycznej działającej przy OKMiG w Kańczudze...

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz.         

          Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać kwotę w wysokości 21.266,68 PLN. Ponadto zostały przekazane artykuły cukiernicze przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Jaworniku Polskim, wyroby wędliniarskie przez Pana Stanisława Paklę, oraz pieczywo i artykuły spożywcze przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze które przeznaczono na poczęstunek dla małych i dużych artystów występujących podczas 26 finału WOŚP.

Została również przygotowana obsługa gastronomiczna połączona z degustacją przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Kańczudze.

           Od samego rana wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kańczudze (Justyna Rzepa, Patrycja Krysa, Aleksandra Mazur i Patrycja Chmielecka) zbierały pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi rozpoczął tegoroczny Finał kolejnie zatańczyły dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze, następnie swój program muzyczno-wokalny zaprezentowała młodzież z Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych z Sieteszy, Pantalowic, Łopuszki Wielkiej oraz Szkoły Muzycznej z Kańczugi, odbyło się również rozdanie nagród, dyplomów laureatom IV Gminnego konkursu „Szopka Betlejemska” a w dalszej części zatańczył i zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie”, Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” 26 Finał zakończył koncert Zespołu „Mister-Band” z Przeworska i tradycyjnie na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba – wspaniały pokaz kolorowych sztucznych ogni.

Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszych finałów jest niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze i w tym roku pobiliśmy ubiegłoroczny rekord zbiórki - jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

                                                                 Zapraszamy do Galerii


Dodano 12:50 15-01-2018 przez OKMiG