• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIEŚNI LEGIONOWEJ-ELIMINACJE REGIONALNE

          Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby które ukończyły 16 lat na eliminacje regionalne do II OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIEŚNI LEGIONOWEJ, który odbędzie się 14 kwietnia 2018r. w naszym Ośrodku Kultury....

Czytaj dalej →

XXVIII PODKARPACKI FESTIWAL PIOSENKI "ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI"

   Serdecznie Zapraszamy na XXVIII Podkarpacki Festiwal Piosenki "Śpiewaj Razem z Nami"- eliminacje powiatu przeworskiego który odbędzie się 03 marca(sobota) 2018r. o godz. 10:00 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. ...

Czytaj dalej →

FERIE Z KULTURĄ:-)

      Tegoroczne ferie zimowe to pierwsze dwa tygodnie lutego w programie ferii w naszym Ośrodku Kultury znalazło się wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży . Zajęcia trwały codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00 warsztaty rękodzielniczo-artystyczne, zajęcia plastyczne, warsztaty kulinarne a w godzinach popołudniowych i wieczornych zajęcia szachowe, karate i zumba Kids. Ośrodek Kultury przygotował podczas Ferii Zimowych bogatą ofertę spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży....

Czytaj dalej →

Koncert Noworoczny 28.01.2018 r.

    W niedzielne popołudnie 28 stycznia 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej w Kańczudze odbył się Koncert Noworoczny......

Czytaj dalej →

Ferie z Kulturą:-)

       FERIE Z KULTURĄ :-)      Zapraszamy na przedstawienie PINOKIO Środa  31 Styczeń 2018r....

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz.         

          Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać kwotę w wysokości 21.266,68 PLN. Ponadto zostały przekazane artykuły cukiernicze przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Jaworniku Polskim, wyroby wędliniarskie przez Pana Stanisława Paklę, oraz pieczywo i artykuły spożywcze przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze które przeznaczono na poczęstunek dla małych i dużych artystów występujących podczas 26 finału WOŚP.

Została również przygotowana obsługa gastronomiczna połączona z degustacją przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Kańczudze.

           Od samego rana wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kańczudze (Justyna Rzepa, Patrycja Krysa, Aleksandra Mazur i Patrycja Chmielecka) zbierały pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi rozpoczął tegoroczny Finał kolejnie zatańczyły dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze, następnie swój program muzyczno-wokalny zaprezentowała młodzież z Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych z Sieteszy, Pantalowic, Łopuszki Wielkiej oraz Szkoły Muzycznej z Kańczugi, odbyło się również rozdanie nagród, dyplomów laureatom IV Gminnego konkursu „Szopka Betlejemska” a w dalszej części zatańczył i zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie”, Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” 26 Finał zakończył koncert Zespołu „Mister-Band” z Przeworska i tradycyjnie na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba – wspaniały pokaz kolorowych sztucznych ogni.

Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszych finałów jest niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze i w tym roku pobiliśmy ubiegłoroczny rekord zbiórki - jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

                                                                 Zapraszamy do Galerii


Dodano 12:50 15-01-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl