• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Anita Włodarczyk w Kańczudze

  W dniu 7 maja 2018 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga w Hali Sportowej w Kańczudze lekcje WF prowadziła wielokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk...

Czytaj dalej →

Święto Konstytucji 3-go Maja 2018

   W dniu 3 -go Maja 2018 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Konstytucji......

Czytaj dalej →

Obchody "Dnia Inwalidy"

W czwartek 19 kwietnia 2018 r. w sali OKMiG w Kańczudze odbyły się Obchody Światowego Dnia Inwalidy......

Czytaj dalej →

26 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI...

Jak co roku w Kańczudze odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już XXVI edycja tego wydarzenia. W Kańczudze WOŚP zagrała dziewiętnasty raz.         

          Organizatorem koncertu był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać kwotę w wysokości 21.266,68 PLN. Ponadto zostały przekazane artykuły cukiernicze przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Jaworniku Polskim, wyroby wędliniarskie przez Pana Stanisława Paklę, oraz pieczywo i artykuły spożywcze przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze które przeznaczono na poczęstunek dla małych i dużych artystów występujących podczas 26 finału WOŚP.

Została również przygotowana obsługa gastronomiczna połączona z degustacją przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Kańczudze.

           Od samego rana wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kańczudze (Justyna Rzepa, Patrycja Krysa, Aleksandra Mazur i Patrycja Chmielecka) zbierały pieniądze do puszek a od godz. 15:00 rozpoczęło się wielkie granie w sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi rozpoczął tegoroczny Finał kolejnie zatańczyły dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze, następnie swój program muzyczno-wokalny zaprezentowała młodzież z Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych z Sieteszy, Pantalowic, Łopuszki Wielkiej oraz Szkoły Muzycznej z Kańczugi, odbyło się również rozdanie nagród, dyplomów laureatom IV Gminnego konkursu „Szopka Betlejemska” a w dalszej części zatańczył i zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie”, Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” 26 Finał zakończył koncert Zespołu „Mister-Band” z Przeworska i tradycyjnie na Stadionie MKS rozbłysło Światełko do Nieba – wspaniały pokaz kolorowych sztucznych ogni.

Kańczuga to małe miasto, ale atmosfera naszych finałów jest niezwykła, setki serduszek na ulicach, uśmiechnięte twarze i w tym roku pobiliśmy ubiegłoroczny rekord zbiórki - jak zawsze niesamowita hojność mieszkańców.

                                                                 Zapraszamy do Galerii


Dodano 12:50 15-01-2018 przez OKMiG