• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Miejsko - Gminne Dożynki 2018

   15 sierpnia 2018 r. na Stadionie MKS w Kańczudze odbyły się Miejsko - Gminne Dożynki......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Miejsko - Gminne Dożynki

   15 sierpnia 2017 r. na Stadionie MKS w Kańczudze odbędą się Miejsko - Gminne Dożynki...

Czytaj dalej →

II Miejsce dla "Ala Babki Ala Dziadki "

      W niedzielę, 15 lipca 2018r w Tryńczy po raz kolejny odbyły się Spotkania Biesiadne, czyli XII Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy zorganizowany przez Trynieckie Centrum Kultury oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu, patronat honorowy nad imprezą objął wójt Gminy Tryńcza....

Czytaj dalej →

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych...

Czytaj dalej →

II miejsce Zespołu "Krzeczowiczanki" w Kazimierzu n. Wisłą

   Po tegorocznych eliminacjach w Kańczudze do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n. Wisłą Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" działający pod naszym patronatem otrzymał nominację do Kazimierza , skąd powrócił z II Nagrodą, jest to dowód uznania ich talentu oraz osiągnięć artystycznych jak również podziękowanie za ochronę, zachowanie i kontynuowanie dziedzictwa kulturowego.......

Czytaj dalej →

Obchody "Dnia Inwalidy"

Wzorem ubiegłych lat kańczucki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zorganizował obchody Światowego Dnia Inwalidy.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Teresa Argasińska,Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Teresa Łuczyk, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Pan Jan Krupiński , Dzielnicowy Komisariatu Policji w Kańczudze Mł. asp. Jacek Stopa.

Uroczystości odbyły się 19 kwietnia w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze z udziałem blisko 70 osób.

Rozpoczęły się wprowadzeniem Sztandaru Związku i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Zaproszonych gości przywitała przewodnicząca PZRiI Pani Joanna Najsarek.

Głównym celem ustanowionego 1956 r. "Dnia Inwalidy" jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. To również doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli, jako pełnosprawnych członków społeczeństwa.

Po wystąpieniu Przewodniczącej PZRiI Pani Joanny Najsarek głos zabrała Sekretarz U M i G w Kańczudze Pani Teresa Argasińska, która w swoim wystąpieniu życzyła w imieniu swoim jak też Burmistrza M i G Kańczuga Wszystkim Członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kańczudze samych radosnych, pozbawionych trosk chwil, zdrowia, a uśmiech żeby towarzyszył wszystkim każdego dnia i znaczył chwile dalszego życia.

W dalszej części głos zabrał Mł. asp. Jacek Stopa, który po złożeniu życzeń wygłosił krótką prelekcję na temat zagrożeń dla osób starszych.

Spotkanie z okazji obchodów Światowego Dnia Inwalidy uświetnił swoim występem Zespół "Ala Babki Ala Dziadki.

Dla seniorów spotkanie było znakomitym pretekstem do nawiązania i pogłębienia kontaktów ze swoimi rówieśnikami, którzy przy wspólnym poczęstunku, śpiewie i integracyjnej zabawie mogli wymieniać się wrażeniami i doświadczeniami.

>>>FOTOGALERIA>>>

VIDEO


Dodano 13:41 25-04-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl