• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dni Kańczugi - program

  Program Dni Kańczugi...

Czytaj dalej →

Dzień Dziecka 2018

  W dniu 4 czerwca 2018 r. na placu obok budynku OKMiG w Kańczudze zorganizowaliśmy "Dzień Dziecka"......

Czytaj dalej →

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

    Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Obchody "Dnia Inwalidy"

Wzorem ubiegłych lat kańczucki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zorganizował obchody Światowego Dnia Inwalidy.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział m.in. Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Teresa Argasińska,Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Teresa Łuczyk, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Pan Jan Krupiński , Dzielnicowy Komisariatu Policji w Kańczudze Mł. asp. Jacek Stopa.

Uroczystości odbyły się 19 kwietnia w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze z udziałem blisko 70 osób.

Rozpoczęły się wprowadzeniem Sztandaru Związku i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Zaproszonych gości przywitała przewodnicząca PZRiI Pani Joanna Najsarek.

Głównym celem ustanowionego 1956 r. "Dnia Inwalidy" jest uświadomienie wszystkim, jak cienka jest granica między światem osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, a najważniejszym przesłaniem jest walka z różnymi stereotypami na temat niepełnosprawności. To również doskonała okazja do przypomnienia o obowiązku traktowania niepełnosprawnych obywateli, jako pełnosprawnych członków społeczeństwa.

Po wystąpieniu Przewodniczącej PZRiI Pani Joanny Najsarek głos zabrała Sekretarz U M i G w Kańczudze Pani Teresa Argasińska, która w swoim wystąpieniu życzyła w imieniu swoim jak też Burmistrza M i G Kańczuga Wszystkim Członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kańczudze samych radosnych, pozbawionych trosk chwil, zdrowia, a uśmiech żeby towarzyszył wszystkim każdego dnia i znaczył chwile dalszego życia.

W dalszej części głos zabrał Mł. asp. Jacek Stopa, który po złożeniu życzeń wygłosił krótką prelekcję na temat zagrożeń dla osób starszych.

Spotkanie z okazji obchodów Światowego Dnia Inwalidy uświetnił swoim występem Zespół "Ala Babki Ala Dziadki.

Dla seniorów spotkanie było znakomitym pretekstem do nawiązania i pogłębienia kontaktów ze swoimi rówieśnikami, którzy przy wspólnym poczęstunku, śpiewie i integracyjnej zabawie mogli wymieniać się wrażeniami i doświadczeniami.

>>>FOTOGALERIA>>>

VIDEO


Dodano 13:41 25-04-2018 przez OKMiG