• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dni Kańczugi - program

  Program Dni Kańczugi...

Czytaj dalej →

Dzień Dziecka 2018

  W dniu 4 czerwca 2018 r. na placu obok budynku OKMiG w Kańczudze zorganizowaliśmy "Dzień Dziecka"......

Czytaj dalej →

DZIEŃ DZIECKA - zaproszenie

    Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza przedszkolaków,  młodzież szkolną oraz dzieci z opiekunami w dniu 04.06.2018 r. ( poniedziałek ) na Obchody " Dnia Dziecka"......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbył się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacje do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n/Wisłą, oraz do 52 "Sabałowych Bajań" Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej....

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

   W dniu 20 maja 2018 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej odbędzie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych......

Czytaj dalej →

Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - relacja

Organizatorzy: Ośrodek Kultury Miasta i Gminy Kańczuga, Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga - Jacek Sołek

Impreza plenerowa odbywająca się na przemian w Kańczudze i w Dubiecku.

Przegląd ma charakter konkursu w którym biorą udział kapele ludowe, soliści i instrumentaliści, zespoły śpiewacze i soliści śpiewacy oraz dzieci i młodzież w kategorii „Duży-Mały”, które prezentują tradycje instrumentalne i wokalne przejęte od swoich mistrzów (instrumentalistów, śpiewaków ludowych).

Wyłonione przez jurorów: najlepsza kapela, zespół śpiewaczy i soliści reprezentują region na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, który jest najbardziej prestiżową imprezą folklorystyczną w kraju.oraz  w Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej.

Protokół

z obrad Komisji Regionalnego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych - eliminacji do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu n. Wisłą oraz do 52 "Sabałowych Bajań"  Festiwalu Folkloru Polskiego w Bukowinie Tatrzańskiej.

Komisja w składzie:

Katarzyna Ignas - etnograf

Stanisław Szabat - muzyk

dr Andrzej Karczmarzewski - etnograf

po wysłuchaniu 32 prezentacji postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria Kapele Ludowe

I Nagroda - Kapela Ludowa z Gniewczyny Łańcuckiej - nominacja do Festiwalu w Kazimierzu

II Nagroda - Kapela Ludowa "Grodziszczoki" z Grodziska Dolnego

Kategoria soliści - instrumentaliści

I Nagroda - Stanisław Porębny z Tryńczy - nominacja do Festiwalu w Bukowinie Tatrzańskiej

I Nagroda - Michał Rydzik z Grodziska Dolnego - nominacja do Festiwalu w Kazimierzu

II Nagroda -  Agnieszka Rydzik z Grodziska Dolnego

Wyróżnienie - Mateusz Kochmański z Gaci

Kategoria soliści - śpiewacy

I Nagroda - Zofia Sokół z Gniewczyny Trynieckiej - nominacja do Festiwalu w Bukowinie Tatrzańskiej

I Nagroda - Danuta Nieckarz ze Starego Dzikowa - nominacja do Festiwalu w Kazimierzu

II Nagroda - Kazimierz Rzemyk z Ujeznej

III Nagroda - Aniela Mrówka z Cewkowa

Kategoria - kontynuacja

Wyróżnienie - Młodzieżowa Kapela Ludowa z Albigowej

Kategoria Zespoły Śpiewacze

I Nagroda - Zespół Śpiewaczy "Krzeczowiczanki" z Krzeczowic - nominacja do Festiwalu w Kazimierzu

4 równorzędne II nagrody dla :

1) Zespół Śpiewaczy "Dębowianie" z Dębowa

2) Zespół Śpiewaczy "Gacanki" z Gaci

3) Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa

4) Zespół Śpiewaczy "Dolanie" z Gniewczyny Trynieckiej

3 równorzędne III nagrody dla:

1) Zespół Śpiewaczy z Kisielowa

2) Grupa Śpiewacza "Wyszatyczanie" z Wyszatyc

3) Zespół Śpiewaczy "Pantalowiczanie" z Pantalowic

4 wyróżnienia dla:

1) Zespół Śpiewaczy "Wierzbianie" z Wierzbnej

2) Zespół Śpiewaczy z Maćkówki

3) Zespół Śpiewaczy "Pawłosiowianie" z Pawłosiowa

4) Zespół "Cantus" z Gorliczyny

Kategoria "Duży - Mały"

Trzy równorzędne I Nagrody dla:

1)  Martyna Niemiec i Anna Wnęk z Mistrzynią Zofią Sokół z Gniewczyny Trynieckiej - nominacja do Festiwalu w Bukowinie Tatrzańskiej

2) Anna Rydzik z Mistrzem Michałem Rydzikiem z Grodziska Dolnego - nominacja do Festiwalu w Bukowinie Tatrzańskiej

3) Antonina i Marcelina Osikowskie z Mistrzem Lucyną Skawiną z Gaci - nominacja do Festiwalu w Kazimierzu

II Nagroda  - Aleksandra Rydzik  z Mistrzem Michałem Rydzikiem z Grodziska Dolnego

Wyróżnienie - Zespół Pieśni i Tańca Sieteszanie z Mistrzem Jackiem i Marią Dudek z Sieteszy

 

Komisja z ogromnym zadowoleniem stwierdza bardzo wysoki, wyrównany poziom tegorocznego przeglądu regionalnego - eliminacji, co znalazło wyraz w przyznaniu i rozdzieleniu nagród i wyróżnień. Gratulujemy znakomitego doboru repertuaru. Usłyszeliśmy pieśni i melodie z pogranicza polsko - ruskiego: obrzędowe weselne, pogrzebowe, kolędy, pastorałki, maryjne , sieroce, wielkanocne, sobótkowe, żniwne i ballady.  Cele i zadania dotyczące popularyzacji zanikających gatunków folkloru zostało wypełnione w sposób doskonały.

Relacja TVP 3 Rzeszów

>>>FOTOGALERIA>>>

VIDEO KOROWÓD

VIDEO Kapela z Gniewczyny Łańcuckiej

VIDEO  Pantalowiczanie

VIDEO  Krzeczowiczanki

 


Dodano 11:33 21-05-2018 przez OKMiG