• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaproszenie na "Wieczór Kolęd i Pastorałek"

   27 stycznia 2019 r. w OKMiG w Kańczudze odbędzie się WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK  w wykonaniu Orkiestr Dętych z Łopuszki Wielkiej i Kańczugi , Chóru "Michael" oraz Zespołu "Ala Babki Ala Dziadki"...

Czytaj dalej →

ZAPRASZAMY NA FERIE ZIMOWE

     Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież na bezpłatne ferie zimowe organizowane przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Ilość miejsc ograniczona....

Czytaj dalej →

GRALIŚMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA - 27 FINAŁ WOŚP

            Od 27 lat spotykamy się w drugą niedzielę stycznia po to by zagrać, zaśpiewać, zatańczyć dać cząstkę siebie dla potrzebujących. W Kańczudze WOŚP zagrała dwudziesty raz....

Czytaj dalej →

ZAPROSZENIE DO GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

         Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież  ze Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek 2019...

Czytaj dalej →

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2019

    Zapraszamy ciepło i serdecznie na Wielki Finał w małym mieście!!!...

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

Nie ma większego święta dla każdego narodu, niż wyzwolenie się z pod okupacji i dominacji zaborców, z wynarodowiania z własnej tradycji, kultury, języka i religii.

Po 123 latach niewoli, tragicznych i traumatycznych doświadczeniach, jesienią 1918 roku Polska jako Naród wywalcza Niepodległość . To nasze wielkie historyczne zwycięstwo. To nasze wielkie narodowe zmartwychwstanie.

My Polacy kochamy naszą historię, naszą tradycję z której jesteśmy tak bardzo dumni. My Polacy kochamy piosenki patriotyczne, wojskowe, partyzanckie, żołnierskie.

Organizatorami Koncertu Niepodległości w Siedleczce byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Proboszcz Parafii Siedleczka , Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedleczce oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Po słowie wstępu wygłoszonym przez Proboszcza Parafii p.w. Św. Piotra i Pawła w Siedleczce Ks. Andrzeja Dubiela z programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej z Siedleczki.

Następnie wystąpił oktet wokalny UNANIME z Rzeszowa. Zespół tworzą absolwenci rzeszowskich uczelni a Dyrektorem artystycznym zespołu jest dr Anna Marek-Kamińska. Podczas koncertu partie solowe wykonała Dagmara Moskwa a na fortepianie akompaniowała Maria Marek.

Na zakończenie słowa uznania i podziękowania dla występujących artystów skierował Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek.

Koncert poświęcony 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był prawdziwą artystyczną podróżą po polskich bezdrożach do Niepodległej.

>>>FOTORELACJA>>>

VIDEO 1

VIDEO 2


Dodano 10:36 17-09-2018 przez OKMiG