• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

         ŻYCZENIA  WIELKANOCNE  ...

Czytaj dalej →

I KAŃCZUCKI KIERMASZ WIELKANOCNY 13.04.2019 R.

  13 kwietnia 2019 r. w Rynku Kańczuckim odbył się Kiermasz Wielkanocny......

Czytaj dalej →

I FESTIWAL TAŃCA I PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

                                                     Bardzo serdecznie zapraszamy na artystyczne prezentacje przedszkolaków z terenu Miasta i Gminy Kańczuga....

Czytaj dalej →

INFORMACJA

INFORMACJA ...

Czytaj dalej →

Miejsko -Gminne Eliminacje Turniejów BRD oraz OTWP - 2019

     5 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze odbyły się Miejsko -Gminne Eliminacje Turniejów BRD oraz OTWP......

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

Nie ma większego święta dla każdego narodu, niż wyzwolenie się z pod okupacji i dominacji zaborców, z wynarodowiania z własnej tradycji, kultury, języka i religii.

Po 123 latach niewoli, tragicznych i traumatycznych doświadczeniach, jesienią 1918 roku Polska jako Naród wywalcza Niepodległość . To nasze wielkie historyczne zwycięstwo. To nasze wielkie narodowe zmartwychwstanie.

My Polacy kochamy naszą historię, naszą tradycję z której jesteśmy tak bardzo dumni. My Polacy kochamy piosenki patriotyczne, wojskowe, partyzanckie, żołnierskie.

Organizatorami Koncertu Niepodległości w Siedleczce byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Proboszcz Parafii Siedleczka , Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedleczce oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Po słowie wstępu wygłoszonym przez Proboszcza Parafii p.w. Św. Piotra i Pawła w Siedleczce Ks. Andrzeja Dubiela z programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej z Siedleczki.

Następnie wystąpił oktet wokalny UNANIME z Rzeszowa. Zespół tworzą absolwenci rzeszowskich uczelni a Dyrektorem artystycznym zespołu jest dr Anna Marek-Kamińska. Podczas koncertu partie solowe wykonała Dagmara Moskwa a na fortepianie akompaniowała Maria Marek.

Na zakończenie słowa uznania i podziękowania dla występujących artystów skierował Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek.

Koncert poświęcony 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był prawdziwą artystyczną podróżą po polskich bezdrożach do Niepodległej.

>>>FOTORELACJA>>>

VIDEO 1

VIDEO 2


Dodano 10:36 17-09-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl