• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "POLSKA NIEPODLEGŁA"

        Rozdanie nagród nastapi 10 Listopada 2018r. w o godz 18:00 sali Widowiskowej Osrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.      Komisja konkursowa przy wyborze najlepszych prac brała pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu oraz walory artystyczne, oryginalność i pomysłowość, dobór kolorystyki, inwencję twórczą, technikę wykonania oraz samodzielność – stosownie do wieku....

Czytaj dalej →

Koncert DLA NIEPODLEGŁEJ w Kańczudze

     Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprasza mieszkańców miasta i gminy Kańczuga na KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ ,  który odbędzie się w dniu 10.11.2018 r.  początek o godz. 18.00 w sali widowiskowej OKMiG , ul. Parkowa 1 .......

Czytaj dalej →

KONCERT DZIĘKCZYNNY 25.11.2018 r.

    Proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zapraszają na KONCERT DZIĘKCZYNNY, który odbędzie się w dniu 25 listopada 2018 r. o godz. 15.00  w Kościele Św. Michała Archanioła w Kańczudze...

Czytaj dalej →

Dzień Seniora 2018

                Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy w Kańczudze zorganizował „Dzień seniora”. Uroczystości odbyły się w dniu 18 października 2018 r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze z udziałem blisko 80 osób....

Czytaj dalej →

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "Polska Niepodległa"

  Setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę obchodzić będziemy w listopadzie bieżącego roku. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych....

Czytaj dalej →

Koncert Niepodległościowy w Siedleczce

Nie ma większego święta dla każdego narodu, niż wyzwolenie się z pod okupacji i dominacji zaborców, z wynarodowiania z własnej tradycji, kultury, języka i religii.

Po 123 latach niewoli, tragicznych i traumatycznych doświadczeniach, jesienią 1918 roku Polska jako Naród wywalcza Niepodległość . To nasze wielkie historyczne zwycięstwo. To nasze wielkie narodowe zmartwychwstanie.

My Polacy kochamy naszą historię, naszą tradycję z której jesteśmy tak bardzo dumni. My Polacy kochamy piosenki patriotyczne, wojskowe, partyzanckie, żołnierskie.

Organizatorami Koncertu Niepodległości w Siedleczce byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Proboszcz Parafii Siedleczka , Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedleczce oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Po słowie wstępu wygłoszonym przez Proboszcza Parafii p.w. Św. Piotra i Pawła w Siedleczce Ks. Andrzeja Dubiela z programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej z Siedleczki.

Następnie wystąpił oktet wokalny UNANIME z Rzeszowa. Zespół tworzą absolwenci rzeszowskich uczelni a Dyrektorem artystycznym zespołu jest dr Anna Marek-Kamińska. Podczas koncertu partie solowe wykonała Dagmara Moskwa a na fortepianie akompaniowała Maria Marek.

Na zakończenie słowa uznania i podziękowania dla występujących artystów skierował Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek.

Koncert poświęcony 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był prawdziwą artystyczną podróżą po polskich bezdrożach do Niepodległej.

>>>FOTORELACJA>>>

VIDEO 1

VIDEO 2


Dodano 10:36 17-09-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl