• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

I TURNUS PÓŁKOLONII

PÓŁKOLONIA LETNIA 2022 ‼️ ➡️ W dniach 04-08.07.2022 r. 45 dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Kańczuga uczestniczyło w I turnusie półkolonii letniej...

Czytaj dalej →

DNI KAŃCZUGI

      Za nami kolejne Dni Kańczugi, które w tym roku odbyły się 25-26 czerwca na Stadionie KOSiR w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło a współorganizatorem Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kańczudze....

Czytaj dalej →

WARSZTATY Z OKAZJI DNIA MAMY

Z okazji Dnia Mamy Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci i młodzieży otwarte, bezpłatne warsztaty rękodzielnicze....

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Dzień Dziecka....

Czytaj dalej →

ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W KAŃCZUDZE....

Czytaj dalej →

11 listopad - 100 rocznica Odzyskania Niepodległości

          W 2018 roku cały nasz kraj świętuje 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Ten radosny jubileusz obchodzony jest zarówno na szczeblu państwowym, jak też regionalnym i lokalnym, a dla każdego Polaka osobiście jest powodem do dumy, ale i refleksji nad sprawami wagi najwyższej takimi jak wolność, patriotyzm, obowiązek, Ojczyzna.

Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia dnia, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

          W Kańczudze oficjalne uroczystości rozpoczęły się zbiórką przed Budynkiem Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Kańczugi przemaszerował do Kościoła Parafialnego p.w. Św. Michała Archanioła gdzie odbyła się Msza Św. za Ojczyznę celebrowana przez Księdza prałata dr Wojciecha Pac.

Następnie Poczty sztandarowe, zaproszeni goście, dzieci i młodzież oraz mieszkańcy miasta w asyście Orkiestry Dętej przeszli pod pomnik Grunwaldu w Rynku, gdzie po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Państwowego nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem przez Władze kościelne i samorządowe.

W dalszej kolejności odbyła się część patriotyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej z Krzeczowic, po której głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze Pan Dariusz Dudek oraz Burmistrz – elekt Miasta i Gminy Kańczuga Pan Andrzej Żygadło.

Na zakończenie uroczystości Orkiestra Dęta pod batutą Pana Wiesława Solarz  zagrała krótki koncert.

Organizatorami uroczystych obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości był Samorząd Miasta i Gminy Kańczuga oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Instytucjom, osobom, dzieciom i młodzieży oraz mieszkańcom miasta licznie zgromadzonym za wspólne włączenie się w radosne świętowanie Jubileuszu 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem –

staje się jedynie zbiorem ludzi,

czasowo zajmujących dane terytorium "

J. Piłsudski

<< GALERIA >>

>> VIDEO .>>

>> VIDEO 2 >>


Dodano 10:27 13-11-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl