• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaproszenie na Wigilię Miejską

   Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Kańczuga na Wigilię Miejską....

Czytaj dalej →

WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU NA SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ

     V Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

MIKOŁAJKI 2018

    W dniu 5 grudnia w Hali Sportowej w Kańczudze odbyły się Mikołajki ......

Czytaj dalej →

Zapraszamy dzieci na Mikołajki!

   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z całego terenu Miasta i Gminy Kańczuga w środę 5 grudnia 2018r.  do Hali Sportowej w Kańczudze, gdzie  wspólnie przywitamy Św. Mikołaja....

Czytaj dalej →

Zabawa Andrzejkowa

   29 listopada w OKMiG w Kańczudze odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla seniorów ......

Czytaj dalej →

KONCERT DZIĘKCZYNNY W KAŃCZUDZE

25 listopada w Kościele św. Michała Archanioła w Kańczudze miało miejsce wyjątkowe i historyczne wydarzenie muzyczne. Był to koncert dziękczynny z okazji ukończenie prac remontowych i konserwatorskich w Kościele, połączony z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz jubileuszu 15 – lecia działalności chóru „Michael” z Kańczugi.

Wykonawcami koncertu były połączone chóry: Archidiecezjalny chór „Magnificat” z Przemyśla i chór „Michael” z Kańczugi. Partie solowe wykonała Natalia Darkowska – mezzosopran (absolwentka Szkoły Muzycznej II st. Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu w klasie śpiewu dr hab. Jacka Ścibora).

Dla licznie zgromadzonej publiczności artyści wykonali najpiękniejsze dzieła zarówno polskiej jak i światowej muzyki sakralnej m.in. takich kompozytorów jak: W.A. Mozart, Ch. Gounod, C. Franck, St. Moniuszko czy O.M. Żukowski. W programie koncertu nie zabrakło również utworów o tematyce patriotycznej. Połączonymi chórami dyrygowali na przemian ks. dr Mieczysław Gniady (dyrygent Archidiecezjalnego chóru Magnificat z Przemyśla) i Hubert Hadro (dyrygent chóru Michael z Kańczugi).

Koncert dodatkowo ubogaciły recytacje 12 letniego przemyślanina Aleksandra Zarębińskiego, który zaprezentował m.in. swój wiersz pt. „Ojczyzna”, włączony do współczesnych zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

Całość poprowadził pochodzący z Kańczugi Krzysztof Szczepaniak – Główny Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej.

Organizatorami tego wielkiego kulturalnego dzieła był Proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Kańczudze oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

>>> FOTOGALERIA>>>


Dodano 10:31 27-11-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl