• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ferie zimowe w OKMiG

    Od 11.02.2019 r. do 22.02.2019 r w OKMiG w Kańczudze prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach ferii zimowych......

Czytaj dalej →

KONCERT KARNAWAŁOWY - RELACJA

    W dniu 10.02.2019 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej w Kańczudze odbył się Koncert Karnawałowy...

Czytaj dalej →

Ramowy plan pracy półkoloni

Ramowy plan pracy półkoloni organizowanej przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w okresie od 11.02.2019 r. do 22.02.2019 r....

Czytaj dalej →

Zaproszenie na KONCERT KARNAWAŁOWY

   W niedzielę 10 lutego 2019 r. w Hali Sportowej przy ul. Parkowej w Kańczudze odbędzie się Koncert Karnawałowy - wstęp wolny - serdecznie zapraszamy...

Czytaj dalej →

IV CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLDBOYS

     W dniu 02.02.2019 r. w Hali Sportowej przy ul Parkowej w Kańczudze odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej. Organizatorem Turnieju był Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze oraz byli zawodnicy K.S. Kamax Kańczuga....

Czytaj dalej →

MIKOŁAJKI 2018

Mikołajki – święto, na które czeka chyba każde dziecko.

Mikołajki obchodzone są na całym świecie. Ich patronem jest święty Mikołaj, który żył w III wieku naszej ery. Pochodził on z bogatej rodziny, swój majątek rozdał ubogim i wstąpił do klasztoru, a następnie został biskupem Miry.

Znany był ze swojej pobożności i hojności. Legenda na jego temat mówi, że w miejscowości, w której żył Mikołaj mieszkała pewna biedna rodzina. Ojciec miał trzy córki, które chciał wydać za mąż, ale nie miał dla nich posagu. Biskup Mikołaj, gdy się o tym dowiedział, pewnej nocy zakradł się do domu biedaka i podrzucił pieniądze przez komin, inna wersja mówi, że zostawił je na oknie. Rano gospodarz odkrył podarunek i zastanawiał się skąd się wziął. W ten sposób właśnie powstała legenda o Świętym Mikołaju ubranym w czerwony płaszcz (początkowo płaszcz biskupi i mitrę) roznoszącym w nocy prezenty biednym ludziom.

 

       Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło wraz z Ośrodkiem Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprośili w środę 5 grudnia 2018r. do naszego miasta   Św. Mikołaja. Wizyta dostojnego Gościa przyciągnęła do Hali Sportowej w Kańczudze tłumy dzieci i rodziców.       

Dzieci uczestniczące w naszej imprezie mogły skorzystać z bezpłatnych dmuchańców, rodzice i dzieci uczestniczyli  w zabawach i animacjach przygotowanych przez firmę BartFun.  Podczas imprezy dzieci wykonywały ozdoby świąteczne i ubierały nimi choinkę , przy której siedział Św. Mikołaj.

Okazało się, że wszystkie przybyłe dzieci były bardzo grzeczne i otrzymały słodki prezent. Święty Mikołaj dla każdego znalazł czas i wspólnie ze śnieżynkami z Ośrodka Kultury rozdał ok 450 paczek.

Obraz mnóstwa uśmiechniętych buziek, kolorowych zdjęć z Mikołajem i radosnej rodzinnej zabawy , pozostanie na długo w pamięci Organizatorów.

      Mikołajkowe popołudnie było również okazją do tego, by każdy mógł poczuć się jak Święty Mikołaj, dlatego serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom:

Urząd Miasta i Gminy Kańczuga, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Kańczuga, Centrum AGD Leokadia Krzysztyniak, Firma Marma – Polskie Folie , Delikatesy Centrum ul. Piłsudskiego w Kańczudze.

>>>FOTOGALERIA>>>

>>>VIDEO>>>


Dodano 10:09 06-12-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl