• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaproszenie na Wigilię Miejską

   Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Kańczuga na Wigilię Miejską....

Czytaj dalej →

WYNIKI V GMINNEGO KONKURSU NA SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ

     V Gminny Konkurs „ Szopka Betlejemska” to poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, poprzez zastosowanie różnych technik i form plastycznych rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży. Rozwijanie wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych i doskonalenie możliwości warsztatowych poprzez działania plastyczne w różnych materiałach i technikach....

Czytaj dalej →

MIKOŁAJKI 2018

    W dniu 5 grudnia w Hali Sportowej w Kańczudze odbyły się Mikołajki ......

Czytaj dalej →

Zapraszamy dzieci na Mikołajki!

   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z całego terenu Miasta i Gminy Kańczuga w środę 5 grudnia 2018r.  do Hali Sportowej w Kańczudze, gdzie  wspólnie przywitamy Św. Mikołaja....

Czytaj dalej →

Zabawa Andrzejkowa

   29 listopada w OKMiG w Kańczudze odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla seniorów ......

Czytaj dalej →

MIKOŁAJKI 2018

Mikołajki – święto, na które czeka chyba każde dziecko.

Mikołajki obchodzone są na całym świecie. Ich patronem jest święty Mikołaj, który żył w III wieku naszej ery. Pochodził on z bogatej rodziny, swój majątek rozdał ubogim i wstąpił do klasztoru, a następnie został biskupem Miry.

Znany był ze swojej pobożności i hojności. Legenda na jego temat mówi, że w miejscowości, w której żył Mikołaj mieszkała pewna biedna rodzina. Ojciec miał trzy córki, które chciał wydać za mąż, ale nie miał dla nich posagu. Biskup Mikołaj, gdy się o tym dowiedział, pewnej nocy zakradł się do domu biedaka i podrzucił pieniądze przez komin, inna wersja mówi, że zostawił je na oknie. Rano gospodarz odkrył podarunek i zastanawiał się skąd się wziął. W ten sposób właśnie powstała legenda o Świętym Mikołaju ubranym w czerwony płaszcz (początkowo płaszcz biskupi i mitrę) roznoszącym w nocy prezenty biednym ludziom.

 

       Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło wraz z Ośrodkiem Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zaprośili w środę 5 grudnia 2018r. do naszego miasta   Św. Mikołaja. Wizyta dostojnego Gościa przyciągnęła do Hali Sportowej w Kańczudze tłumy dzieci i rodziców.       

Dzieci uczestniczące w naszej imprezie mogły skorzystać z bezpłatnych dmuchańców, rodzice i dzieci uczestniczyli  w zabawach i animacjach przygotowanych przez firmę BartFun.  Podczas imprezy dzieci wykonywały ozdoby świąteczne i ubierały nimi choinkę , przy której siedział Św. Mikołaj.

Okazało się, że wszystkie przybyłe dzieci były bardzo grzeczne i otrzymały słodki prezent. Święty Mikołaj dla każdego znalazł czas i wspólnie ze śnieżynkami z Ośrodka Kultury rozdał ok 450 paczek.

Obraz mnóstwa uśmiechniętych buziek, kolorowych zdjęć z Mikołajem i radosnej rodzinnej zabawy , pozostanie na długo w pamięci Organizatorów.

      Mikołajkowe popołudnie było również okazją do tego, by każdy mógł poczuć się jak Święty Mikołaj, dlatego serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom:

Urząd Miasta i Gminy Kańczuga, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Kańczuga, Centrum AGD Leokadia Krzysztyniak, Firma Marma – Polskie Folie , Delikatesy Centrum ul. Piłsudskiego w Kańczudze.

>>>FOTOGALERIA>>>

>>>VIDEO>>>


Dodano 10:09 06-12-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl