• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

         ŻYCZENIA  WIELKANOCNE  ...

Czytaj dalej →

I KAŃCZUCKI KIERMASZ WIELKANOCNY 13.04.2019 R.

  13 kwietnia 2019 r. w Rynku Kańczuckim odbył się Kiermasz Wielkanocny......

Czytaj dalej →

I FESTIWAL TAŃCA I PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

                                                     Bardzo serdecznie zapraszamy na artystyczne prezentacje przedszkolaków z terenu Miasta i Gminy Kańczuga....

Czytaj dalej →

INFORMACJA

INFORMACJA ...

Czytaj dalej →

Miejsko -Gminne Eliminacje Turniejów BRD oraz OTWP - 2019

     5 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze odbyły się Miejsko -Gminne Eliminacje Turniejów BRD oraz OTWP......

Czytaj dalej →

Wigilia Miejska na Kańczuckim Rynku

           Wigilia Bożonarodzeniowa to magiczny czas. To moment, który warto spędzić razem w gronie rodzinnym, przyjacielskim, sąsiedzkim i odpocząć od codziennych trudów i problemów.

Pięknych chwil nie zabrakło również w niedzielę 16 grudnia 2018 r na Rynku Miejskim w Kańczudze, gdzie po raz pierwszy spotkali się mieszkańcy na wspólnej Wigilii.          

Całość rozpoczęła się o godz. 13:00, gdzie Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło oraz  Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Kańczudze  ks. Wojciech Pac złożyli mieszkańcom świąteczne życzenia.

O część artystyczną i świąteczną oprawę muzyczną zadbali uczniowie Szkoły Muzycznej w Kańczudze, Przedszkolaki z Miejsko-gminnego Przedszkola w Kańczudze,  „Chór Michael”  i  z Jasełkowym przedstawieniem uczniowie Szkoły Podstawowej z Kańczugi i Dziewczęca Służba Maryjna działająca przy Parafii pw. św. Michała Archanioła w Kańczudze.

W czasie tego spotkania nie zabrakło wigilijnego żuru, barszczu, różnego rodzaju pierogów, gołąbków, kapusty i świątecznych ciast jak również wspólnego śpiewania kolęd. Repertuar był tradycyjnie świąteczny. Dużym powodzeniem cieszył sie Kiermasz Bożonarodzeniowy, gdzie można było zakupić ozdoby świąteczne, dekoracje i stroiki wykonane przez Radę Rodziców, nauczycieli z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze oraz dzieci i rodziców z Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Organizatorem Wigilii był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło a Współorganizatorami: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kańczudze, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, Miejsko-Gminne Przedszkole w Kańczudze, Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Kańczudze, Akcja Katolicka i Legion Maryi , Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kańczudze oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Kańczudze.

Sponsorami Wigilii byli: Bonus Kańczuga, Restauracja 4U, Bar Cukrownia Przeworsk, Zespół Szkół w Kańczudze, Sklep Spożywczy "Bartek" w Kańczudze, Pan Adam Skrabalak.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Kańczuga za udział w Wigilii, współorganizatorom za przygotowanie potraw świątecznych, dzieciom, młodzieży i nauczycielom za przygotowanie części artystycznej, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej  za pomoc,  sponsorom za życzliwość i wsparcie oraz wszystkim ludziom o dobrym sercu, którzy przyczynili się do organizacji Wigilii Miejskiej w Kańczudze.

>>>GALERIA>>>

>>>VIDEO - Przedszkolaki >>>


Dodano 09:08 17-12-2018 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl