• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plenerowy Koncert Moniuszkowski

   Jako współorganizator serdecznie zapraszamy wszystkich na Plenerowy Koncert Moniuszkowski zorganizowany z okazji 200. rocznicy urodzin artysty połączony z Narodowym Czytaniem Nowel....

Czytaj dalej →

Zapraszamy na pozaszkolne zajęcia modelarstwa latającego, symulatorów i doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury na pozaszkolne megaciekawe zajęcia popularnonaukowe: Modelarstwa latającego, doświadczeń fizyvznych i chemicznych, symulatorów lotu. Lubisz taką tematykę ?? To właśnie na Ciebie czekamy! Zadzwoń! Przyjdż! Zobacz! Zaspokój swoją naukową ciekawość :-) ...

Czytaj dalej →

„Opowieści wąskotorowe” do późnej jesieni.

   „Opowieści wąskotorowe” do późnej jesieni. Piątkowa prezentacja wystawy „Opowieści wąskotorowe” w Muzeum w Przeworsku rozpoczęła jesienne działania w ramach projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904 – 2019”. Przeznaczone będą dla dzieci i młodzieży z pięciu gmin podkarpackich, przez które przejeżdża Przeworska Kolejka Wąskotorowa....

Czytaj dalej →

PREZENTACJE TEATRALNE "Stoi na stacji Lokomotywa"

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków z terenu Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w Prezentacjach różnorodnych form teatralnych inspirowanych wierszem J. Tuwima "Stoi na stacji lokomotywa" oraz zapraszamy wszystkich na Finał Prezentacji 19 pażdziernika 2019r....

Czytaj dalej →

Nabór do Szkółki Muzycznej

      Zapraszamy dzieci, młodziez i dorosłych do nauki na gitarze klasycznej i keyboardzie....

Czytaj dalej →

Międzynarodowy Dzień Inwalidy

        Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych jest szczególnym dniem, który ma przypomnieć społeczeństwu, że niepełnosprawni są jego integralną częścią. Święto to zostało utworzone przez Światową Organizację Pracy w 1956 roku po tragedii górniczej w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w miasteczku Marcinelle w Belgii, gdzie zginęło 262 górników pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń zostając inwalidą. W Polsce Obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów. Celem tej inicjatywy jest zarówno kształtowanie świadomości dotyczącej problemów osób niepełnosprawnych, walka z wykluczeniem społecznym oraz dążenie do równouprawnienia.

           W dniu 09 maja 2019r. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział w Kańczudze oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zorganizował „Dzień Inwalidy”. Uroczystości odbyły w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze , rozpoczęły się wprowadzeniem Sztandaru Związku i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście w osobach: Starosta Przeworski Pan Bogusław Urban, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Andrzej Żygadło, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze Pan Łukasz Skóra, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kańczudze Pani Teresa Łuczyk, , Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Anna Bachnacka oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Pan Jan Krupiński.

Zaproszeni goście wszystkim członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Kańczudze złożyli serdeczne życzenia wielu radości w codziennym życiu, wsparcia, życzliwości i wyrozumiałości wszystkich ludzi, szczere wyrazy uznania za promowanie działań, które zachęcą osoby niepełnosprawne do czynnego uczestnictwa w życiu publicznym oraz podziękowali za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz osób zrzeszonych w Związku.

Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Andrzej Żygadło serdecznie podziękował wszystkim członkom za zaangażowanie i pracę na rzecz osób niepełnosprawnych, za lokalną integrację seniorów, za niezastąpioną aktywność społeczną, podkreślił również, że ofiarność zaangażowanych członków PZERiI z Oddziału w Kańczudze jest mocnym fundamentem na którym mogą wspierać się niepełnosprawni mieszkańcy Miasta.

W swoim wystąpieniu Przewodnicząca PZERiI w Kańczudze Pani Joanna Najsarek skierowała serdeczne i ciepłe słowa podziękowania do Pana Burmistrza, Pana Starosty, Dyrektora i pracowników Ośrodka Kultury za stałą współpracę, nieustanną pomoc i wsparcie działań podejmowanych przez członków Związku.

W części artystycznej ze swoim nowym programem wystąpił Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” składający się z członków Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kańczudze.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na uroczysty obiad a następnie rozpoczęła się wspólna biesiada do której przygrywał tradycyjnie Zespół z Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

                                                                                                   „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”

                                                                                                                                               Benjamin Franklin

GALERIA


Dodano 10:05 10-05-2019 przez OKMiG