• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ DO UDZIAŁU W KONKURSIE....

Czytaj dalej →

III TURNIEJ SOŁECTW O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

  Śmiechu, rywalizacji i dobrej zabawy nie brakowało w III Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Andrzeja Żygadło...

Czytaj dalej →

SPIS POWSZECHNY TYLKO DO 30 WRZEŚNIA!

Przypominamy o Narodowym Spisie Powszechnym!...

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Turniej Sołectw

Zapraszamy wszystkich do wspólnej sportowej zabawy a mieszkańców sołectw i osiedli do kibicowania swoim druzynom!...

Czytaj dalej →

ZAJĘCIA GITARY - ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do nauki gry na gitarze akustycznej, klasycznej....

Czytaj dalej →

Międzynarodowy Dzień Inwalidy

        Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych jest szczególnym dniem, który ma przypomnieć społeczeństwu, że niepełnosprawni są jego integralną częścią. Święto to zostało utworzone przez Światową Organizację Pracy w 1956 roku po tragedii górniczej w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w miasteczku Marcinelle w Belgii, gdzie zginęło 262 górników pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń zostając inwalidą. W Polsce Obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów. Celem tej inicjatywy jest zarówno kształtowanie świadomości dotyczącej problemów osób niepełnosprawnych, walka z wykluczeniem społecznym oraz dążenie do równouprawnienia.

           W dniu 09 maja 2019r. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział w Kańczudze oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zorganizował „Dzień Inwalidy”. Uroczystości odbyły w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze , rozpoczęły się wprowadzeniem Sztandaru Związku i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście w osobach: Starosta Przeworski Pan Bogusław Urban, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Andrzej Żygadło, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze Pan Łukasz Skóra, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kańczudze Pani Teresa Łuczyk, , Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Anna Bachnacka oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Pan Jan Krupiński.

Zaproszeni goście wszystkim członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Kańczudze złożyli serdeczne życzenia wielu radości w codziennym życiu, wsparcia, życzliwości i wyrozumiałości wszystkich ludzi, szczere wyrazy uznania za promowanie działań, które zachęcą osoby niepełnosprawne do czynnego uczestnictwa w życiu publicznym oraz podziękowali za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz osób zrzeszonych w Związku.

Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Andrzej Żygadło serdecznie podziękował wszystkim członkom za zaangażowanie i pracę na rzecz osób niepełnosprawnych, za lokalną integrację seniorów, za niezastąpioną aktywność społeczną, podkreślił również, że ofiarność zaangażowanych członków PZERiI z Oddziału w Kańczudze jest mocnym fundamentem na którym mogą wspierać się niepełnosprawni mieszkańcy Miasta.

W swoim wystąpieniu Przewodnicząca PZERiI w Kańczudze Pani Joanna Najsarek skierowała serdeczne i ciepłe słowa podziękowania do Pana Burmistrza, Pana Starosty, Dyrektora i pracowników Ośrodka Kultury za stałą współpracę, nieustanną pomoc i wsparcie działań podejmowanych przez członków Związku.

W części artystycznej ze swoim nowym programem wystąpił Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” składający się z członków Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kańczudze.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na uroczysty obiad a następnie rozpoczęła się wspólna biesiada do której przygrywał tradycyjnie Zespół z Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

                                                                                                   „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”

                                                                                                                                               Benjamin Franklin

GALERIA


Dodano 10:05 10-05-2019 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl