• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KOLEJNY KONKURS !!! "Szopka Betlejemska"

   Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Gminnym Konkursie "Szopka Betlejemska"...

Czytaj dalej →

WYNIKI KONKURSU

      Wyniki Konkursu Plastycznego "Niepodległość w moich oczach"...

Czytaj dalej →

WAZON DECOUPAGE -JESIENNE WARSZTATY DLA DOROSŁYCH I SENIORÓW

                  23 października w naszym Ośrodku Kultury odbyło się pierwsze spotkanie dla dorosłych i seniorów w ramach cyklu Jesiennych Warsztatów Rękodzielniczych, podczas którego uczestniczki ozdabiały szklane wazony techniką decoupage....

Czytaj dalej →

Zaproszenie do konkursu plastycznego "Niepodległość w moich oczach"

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Niepodległość w moich oczach"....

Czytaj dalej →

Narodowe Święto Niepodległości - zaproszenie

   Narodowe Święto Niepodległości - zaproszenie                                                                       I Kanczucki Bieg Niepodległościowy...

Czytaj dalej →

STACJA KOLEJOWA KAŃCZUGA - OPOWIEŚCI WĄSKOTOROWE

         MOK w Dynowie oraz Domy Kultury usytuowane w miejscowościach na trasie kolejki wąskotorowej Przeworsk-Dynów m.in. nasz Osrodek Kultury od 15 czerwca przygotowały atrakcyjny program edukacji kulturalnej z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, który zostanie włączony w harmonogram przejazdu kolejki w weekendy czerwca i lipca.

W każdą sobotę gospodarzem Opowieści jest inna Stacja Kolejowa, natomiast w każda niedzielę organizatorem programu wyjątkowych "Opowieści" będzie MOK w Dynowie. Ponadto uczestnicy tych wydażeń  i turyści jadący kolejką będą mieli możliwość zapoznania sie z mobilną wystawą "Historia Wąskotorówki"  w starych fotografiach, pocztówkach i dokumentach.

Program artystyczny zapewni podróżującym turystom i mieszkańcom spotkanie z lokalną historią zapisaną w piosenkach wykonywanych przez kapele, orkiestry, zespoły. Niedzielne kapele będą podróżować razem z turystami kolejki, następnie gdy tabor stanie na poszczególnych Stacjach kapela wraz z podróżującymi opuści go aby kontynuować działania z mieszkańcami danej miejscowości. W dalszej części programu będą towarzyszyć artyści, którzy za pomocą scenek teatralnych i innych metod artystycznych przybliżą historię wąskotorówki.

 

        Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy  na Opowieści Wąskotorowe na Stację Kolejową do Kańczugi i program artystyczny przygotowany przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

W dniach 6-7 lipca   godz. 16:30 do 17:30

w Sobotę 6 lipca o godz. 16:30 zagra Orkiestra Dęta z Kańczugi, zaśpiewa Zespół "Ala babki, ala dziadki" zaprezentuje się ze stołem regionalnych potraw KGW z Żuklina  a w niedzielę 7 lipca w tych samych godzinach program artystyczny w wykonaniu Kapeli "Beka"  z Przeworska oraz teatru "Sokół" z Dynowa.

Zapraszamy do przejazdu w tych dniach kolejką jak również do przyjścia na Stacje Kolejową w Kańczudze, powitania turytów i uczestnictwa w tak ciekawym wydarzeniu .

Wiecej informacji na : www.waskotorowa.idynow.pl


Dodano 09:55 03-07-2019 przez OKMiG