• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaproszenie na Wernisaż i Wystawę Fotografii

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Wernisaż i Wystawę Fotografii Dr hab. inż. arch. Jana Kurka  Wydział Architektury ,  która odbędzie się 23 lipca 2019r. w Sali Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. ...

Czytaj dalej →

II miejsce dla zespołu "Ala Babki Ala Dziadki w Tryńczy

    14 lipca 2019 r. w Tryńczy odbył się XIII Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy. Miasto i Gminę Kańczuga reprezentowały dwa zespoły : Krzeczowiczanki i Ala Babki Ala Dziadki......

Czytaj dalej →

OPOWIEŚCI WĄSKOTOROWE DLA NIEPODLEGŁEJ

            Opowieści Wąskotorowe to projekt realizowany w ramach konkursu dotacyjnego „Niepodległa”, który ma na celu opowiedzieć „historię na żywo” na 6 stacjach kolejki wąskotorowej „Dynówki”....

Czytaj dalej →

STACJA KOLEJOWA KAŃCZUGA - OPOWIEŚCI WĄSKOTOROWE

W związku z realizacja projektu Opowieści Wąskotorowe serdecznie zapraszamy 6-7 lipca 2019 r. wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy na Stację Kolejową do Kańczugi.  ...

Czytaj dalej →

DNI KAŃCZUGI ZA NAMI

     Za nami kolejne Dni Kańczugi, które w tym roku trwały trzy Dni 28-30 czerwca na Stadionie MKS w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński....

Czytaj dalej →

DNI KAŃCZUGI ZA NAMI

           Za nami kolejne Dni Kańczugi, które w tym roku trwały trzy Dni 28-30 czerwca na Stadionie MKS w Kańczudze. Było bluesowo, weekendowo, disco-polowo, pop- rockowo, elektro, countrowo, orkiestrowo, sportowo i holi kolorowo!

Organizatorem plenerowej imprezy był Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński. Patronat Honorowy sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło.  Patronat medialny TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Gazeta Jarosławska i Super Nowości.

Piątkową imprezę rozpoczął countrowo rock&rollowy Zespół Yellow Horse, ich wspaniałe piosenki łączą w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka, niezwykle klimatyczna muzyka lat 60’ i 70’ z domieszką rodzimych bieszczadzkich brzmień oraz cover’y największych hitów.

Gwiazdą Wieczoru był zespół disco-polo Weekend, który energetycznymi piosenkami „Za miłość mą”, „Karolina”, „Ona tańczy dla mnie” rozruszał zgromadzoną ponad dwutysięczną publiczność, nie zabrakło rzęsistych oklasków, bisów oraz refrenów śpiewanych wspólnie z publicznością. Fani żywiołowo reagowali na kolejne utwory śpiewane przez wokalistę Radosława Liszewskiego. Dobra muzyka, pozytywna energia, radość fanów, autografy, darmowe płyty i selfie z gwiazdą taki właśnie był koncert Zespołu Weekend. Wieczór zakończyła Dyskoteka pod gwiazdami z zespołem DJ Light Event z Jarosławia.

Sobotnie popołudnie i Zespół BLANT, który jako pierwszy wystąpił na scenie, folkowo-rockowa muzyka z nutą nowoczesności i wyjątkowym wokalem Marysi, kolejnie na scenie wystąpił Denis, chłopak młodego pokolenia mieszkający w Kańczudze, tworzący muzykę Elektro-House Piosenki „Rejs”, „Czas”, „Pomieszane” można było usłyszeć w wykonaniu Zespołu Stacja P wokalista Witek Stepaniak swoim pięknym głosem zaczarował publiczność.

Oczekiwana Gwiazda wieczoru legendarny polski zespół punk-rockowy KSU, niezapomniane kawałki „Pod Prąd”, „Umarłe drzewa” starszemu pokoleniu przypomniały lata młodości, „Moje Bieszczady”, „Rozbity Dzban”, „Dwa Narody” nowsze utwory grupy KSU zadowoliły młodszych fanów, większość utworów w ciekawych nowych aranżacjach folk-rockowych przy wsparciu Orkiestry Matragona. Przy mocnych dźwiękach KSU instrumenty Matragony tj. flety, harfa, skrzypce stworzyły wspaniałą muzykę, która bardzo długo bawiła ponad trzytysięczną publiczność i wiernych fanów zgromadzonych na stadionie, nie zabrakło bisów, wzruszeń i emocji. Sobotni wieczór zakończyła Zabawa taneczna pod gwiazdami na stadionie MKS przy muzyce Zespołu MONAMI z Rzeszowa.

Niedzielne obchody Dni Miasta Kańczuga rozpoczął Mecz MKS-RESOVIA po którym nastąpiła uroczysta Akademia z okazji 70-lecia Miejskiego Klubu Sportowego z Kańczugi. Po rywalizacji sportowej odbył się Koncert Orkiestr Dętych z Kańczugi, Łopuszki Wielkiej i Sieteszy oraz występ solistów i grup tanecznych z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze oraz Filii – Laureatów I Festiwalu Tańca i Piosenki Przedszkolnej Kańczuga 2019. Na ludową i biesiadną nutę zaprosił Zespół Pieśni i Tańca „Sieteszanie” oraz Zespół Wokalno-Kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki”. Grupa Rekonstrukcji Parva Armis z Krakowa zorganizowała swoje małe miasteczko pokazowe a Ekplozja Kolorów Holi dostarczyła wiele radości szczególnie dzieciom i młodzieży. Wyrzuty odbywały się co godzinę, były konkursy z nagrodami i kolorowe wrażenia, których nie zabrakło również, gdy na stadion wjechały piękne maszyny, motory Dynowskiego Bractwa Motocyklowego – BYK. Zainteresowaniem cieszyła się wystawa Sprzętu Ogrodniczego przygotowana przez Firmę Leokadii i Zbigniewa Krzysztyniak z Kańczugi oraz stanowisko Firmy Fabrelik.

Podczas imprezy odbyła się degustacja potraw regionalnych, stoły wiejskie przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Małej, Żuklina, Niżatyc, Siedleczki i Chodakówki  oraz swoje stoisko promocyjne miał Zespół Szkół z Kańczugi, nauczyciele i uczniowie zapraszali do poczęstunku i udzielali informacji na temat krztałcenia i kierunków nauczania w Szkole.

Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga to rywalizacja „na wesoło” do której zgłosiło się 10 Sołectw z Terenu Miasta i Gminy Kańczuga. Po ciekawych i zabawnych konkurencjach I Miejsce zdobyło Sołectwo Pantalowice zdobywając 8 punktów II Miejsce Osiedle Wolności 7 punktów i III Miejsce Sołectwo Krzeczowice zdobywając 6 punktów. Wszystkie Sołectwa otrzymały Dyplomy za udział oraz pamiątkowe książki wręczone przez Posła na Sejm RP Pana Mieczysława Kasprzaka a Zwycięzcy Puchary wręczone przez Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Pana Andrzeja Żygadło i cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsora Państwo Leokadię i Zbigniewa Krzysztyniak Centru AGD w Kańczudze.

Po trzydniowych wrażeniach Koncertowych i sportowych niedzielny wieczór zakończył występ Zespołu Schatrica z Ukrainy. Cygańskie rytmy, romski folklor, barwne stroje i taniec zachęcały publiczność do wspólnej zabawy, która żywiołowo tańczyła przed sceną .

            Bardzo dziękujemy Mieszkańcom Miasta i Gminy Kańczuga, którzy uczestniczyli w trzydniowych obchodach Dni Kańczugi, gościom którzy zechcieli przyjechać na nasze święto i organizowane przez nas koncerty, wspaniałej żywiołowej publiczności i wiernym fanom. Z całego serca dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji Dni Kańczugi, Zespołom, Orkiestrom występującym na scenie, Kołom Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Małej, Żuklina, Niżatyc, Siedleczki i Chodakówki za smakowite stoły wiejskie z regionalnym jadłem, Sołectwom biorącym udział w Turnieju za wspaniałą sportową rywalizację, Firmie Pani Leokadii i Zbigniewa Krzysztyniak z Kańczugi za wystawę sprzętu ogrodniczego i ufundowane nagrody w Turnieju Sołectw, Grupie Rekonstrukcyjnej Parva Armis za pokazy rekonstrukcji Historycznej, Dynowskiemu Bractwu Motocyklowemu – BYK, Firmie BartFun za obsługę imprezy plenerowej, za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku dziękujemy Ratownikom Medycznym, Strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych z Pantalowic i Kańczugi, pracownikom Agencji Ochrony Humenny, Miejskiemu Klubowi Sportowemu oraz pracownikom ZGK w Kańczudze.

Zapraszamy do Galerii

Dziękujemy za piekne zdjęcia z Piątkowego Koncertu Fotografia Tomasz Chrobak

www.facebook.com/pg/chrobakfotografia/photos/

VIDEO

VIDEO

VIDEO


Dodano 08:53 01-07-2019 przez OKMiG