• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ DO UDZIAŁU W KONKURSIE....

Czytaj dalej →

III TURNIEJ SOŁECTW O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KAŃCZUGA

  Śmiechu, rywalizacji i dobrej zabawy nie brakowało w III Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Andrzeja Żygadło...

Czytaj dalej →

SPIS POWSZECHNY TYLKO DO 30 WRZEŚNIA!

Przypominamy o Narodowym Spisie Powszechnym!...

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Turniej Sołectw

Zapraszamy wszystkich do wspólnej sportowej zabawy a mieszkańców sołectw i osiedli do kibicowania swoim druzynom!...

Czytaj dalej →

ZAJĘCIA GITARY - ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do nauki gry na gitarze akustycznej, klasycznej....

Czytaj dalej →

I RODZINNY RAJD ROWEROWY

Ponad 90 osób wzięło udział w I Rodzinnym Rowerowym Rajdzie Kańczuckim, który odbył się na zakończenie wakacji 31 sierpnia 2019r.

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga – Andrzej Żygadło, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze - Jan Krupiński, Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji, Wypoczynku i Sportu w Gminie Kańczuga oraz CBC Qlarze.

    Rajd podzielony był na dwie trasy MINI 11km i MIDI 31 km. Trasa 11 km obejmowała swym zasięgiem teren naszej gminy, natomiast przejazd na dystansie 31 kilometrowym odbył się na terenie dwóch gmin: Miasta i Gminy Kańczuga oraz Gminy Zarzecze. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Zarzecze Pana Tomasza Burego, kolarze dłuższej trasy mogli odpocząć w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarzeczu. Obie trasy dostarczyły uczestnikom wiele wrażeń z uwagi na ich malowniczy przebieg.   

    Meta obu dystansów miała miejsce w Łopuszce Małej nad zalewem. Tutaj odbyło się wręczenie symbolicznych medali dla wszystkich oraz losowanie nagród, w którym udział mogli wziąć uczestnicy rajdu. Koło Gospodyń Wiejskich z Łopuszki Małej przygotowało stół z poczęstunkiem, na wszystkich chętnych czekała także kiełbasa z grilla. Nauczyciele wychowania fizycznego z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz trenerzy z KAP „KAMAKSIK” zagospodarowali dzieciom czas na gry i zabawy w formie konkursów i rywalizacji. Na najlepszych czekały również drobne upominki.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Przeworska oraz członkowie OSP z Kańczugi, Żuklina, Krzeczowic, Pantalowic i Łopuszki Małej czuwali nad bezpieczeństwem przejazdu uczestników Rajdu, za co składamy wszystkim służbom porządkowym serdeczne podziękowania w imieniu organizatorów. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do wspólnej organizacji tej imprezy.

     Rodzinna impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym to przede wszystkim popularyzacja sportu i turystyki rowerowej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak również promocja walorów turystycznych regionu, a nade wszystko radość ze wspólnie spędzonego czasu.

Jako organizatorzy dziekujemy wszystkim uczestnikom, mamy nadzieję, że podobała się taka forma aktywnego rodzinnego spędzenia sobotniego popołudnia i że Rajd Rodzinny wpisze się na stałe w kalendarz  imprez sportowo-kulturalnych naszej Gminy a kolejnym razem będzie nas jeszcze więcej.

Nasza Galeria


Dodano 12:41 02-09-2019 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl