• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości

...

Czytaj dalej →

<:::> KIERMASZ WIELKANOCNY - RELACJA

    W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze w niedzielę 10 kwietnia 2011 r. odbył się  I Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w gminie Kańczuga.
    Kiermasz był doskonałą okazją do zaprezentowania bogatej tradycji rękodzieła   i zwyczajów ludowych, związanych z Wielkanocą, oraz sposobu ich kultywowania w naszym regionie. Swój kunszt prezentowały  Koła Gospodyń Wiejskich z Rączyny, Siedleczki, Krzeczowic, Sieteszy, Łopuszki Małej, Lipnika i Niżatyc.
 Na  przygotowanych stoiskach, można było zakupić przepięknie ręcznie wykonane dekoracje wielkanocne; stroiki, bukiety, pisanki, palmy, serwety , baranki jak również  wielkanocne baby, mazurki, serniki i inne tradycyjne wypieki. Zbliżające się Święta Wielkanocne sprawiły, że wiele osób odwiedziło „Kiermasz” część, aby tylko obejrzeć, podpatrzeć, porównać z tym co przygotowują na ten Wielki Świąteczny Poranek a część, aby po prostu kupić pisankę, kosz wielkanocny, względnie skosztować wspaniałych  wielkanocnych  wypieków.

 

 Galeria Foto <----- kliknij


Dodano 13:33 11-04-2011 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl