• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KOLEJNY KONKURS !!! "Szopka Betlejemska"

   Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Gminnym Konkursie "Szopka Betlejemska"...

Czytaj dalej →

WYNIKI KONKURSU

      Wyniki Konkursu Plastycznego "Niepodległość w moich oczach"...

Czytaj dalej →

WAZON DECOUPAGE -JESIENNE WARSZTATY DLA DOROSŁYCH I SENIORÓW

                  23 października w naszym Ośrodku Kultury odbyło się pierwsze spotkanie dla dorosłych i seniorów w ramach cyklu Jesiennych Warsztatów Rękodzielniczych, podczas którego uczestniczki ozdabiały szklane wazony techniką decoupage....

Czytaj dalej →

Zaproszenie do konkursu plastycznego "Niepodległość w moich oczach"

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Niepodległość w moich oczach"....

Czytaj dalej →

Narodowe Święto Niepodległości - zaproszenie

   Narodowe Święto Niepodległości - zaproszenie                                                                       I Kanczucki Bieg Niepodległościowy...

Czytaj dalej →

Gminny Turniej Sołectw

             Śmiechu, rywalizacji i dobrej zabawy nie brakowało w II Turnieju Sołectw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Andrzeja Żygadło, imprezie której celem jest integracja mieszkańców Miasta i Gminy Kańczuga, aktywizacja życia społeczno – kulturalnego, współpraca i zacieśnienie więzi pomiędzy Sołectwami a przede wszystkim wspólnie spędzony czas w dobrej atmosferze. Organizatorem Gminnego II Turnieju Sołectw był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński a współorganizatorem Dyrektor Kańczuckiego Sportu i Rekreacji Tomasz Baran.

Turniej odbył się 04 października 2020r. na Stadionie KKS w Łopuszce Wielkiej. Do Turnieju zgłosiło się 12 Sołectw z Terenu Miasta i Gminy Kańczuga. Sołectwo Bóbrka Kańczucka, Łopuszka Wielka, Łopuszka Mała, Sietesz, Siedleczka, Krzeczowice, Pantalowice Rączyna, Niżatyce i Osiedle „Armii Krajowej”

Tegoroczne konkurencje, w których sołectwa brały udział to: slalom na taczce, ubijanie piany z białek, bieg w nartach na trawie, dwa uda i się uda, bieg w płetwach, bieg farmera i gwóźdź programu polegający na zabijaniu gwoździa w deskę. Rywalizacje były w formie „na wesoło” i dostarczyły wiele radości i śmiechu zarówno uczestnikom, jak i widzom. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła konkurencja „bieg w nartach trzyosobowych”, w której zespoły pokonywały na czas wyznaczony na boisku dystans. Walka do ostatniej konkurencji była bardzo zacięta. Każdej drużynie kibicowali mieszkańcy ich sołectw. I na boisku, i na widowni panowała gorąca atmosfera, a mieszkańcy żywiołowo dopingowali okrzykami swoich przedstawicieli. Niektóre konkurencje wywoływały uśmiech na twarzach publiczności i zawodników, co wszystkich wprawiało w znakomity humor.

        Po podsumowaniu punktowych wyników wszystkich konkurencji sprawnościowych

I Miejsce zdobyło Sołectwo Łopuszka Mała i nagrodę pieniężną w kwocie 500,00 zł

II Miejsce Sołectwo Pantalowice i nagrodę pieniężną w kwocie 400,00 zł 

III Miejsce Sołectwo Siedleczka i   nagrodę pieniężną w kwocie 300,00 zł

Wszystkie Sołectwa otrzymały Dyplomy za udział a Zwycięscy Puchary wręczone przez Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Pana Andrzeja Żygadło.

            Serdecznie dziękujemy Sołtysom Sołectw i Osiedli za rozpropagowanie Turnieju i zebranie drużyn, wszystkim członkom drużyn za chęć udziału i wspaniałą zabawę, całej społeczności za nieustający doping , dziękujemy sędziom z Kańczuckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kańczudze za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i przestrzeganiem zasad Turnieju,  Panu Januszowi Winiarz Prezesowi KKS Alabaster  za udostępnienie obiektu i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju, dzięki którym możliwe było sprawne przeprowadzenie zawodów!       

<<galeria>

VIDEO


Dodano 08:53 05-10-2020 przez OKMiG