• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IV Gminny Konkurs Szopka Betlejemska

  Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Organizator IV Gminego Konkursu "Szopka Betlejemska" zaprasza dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Kańczuga oraz uczniów uczęszczających do Szkół  znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Kańczuga do udziału w w/w konkursie....

Czytaj dalej →

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 12.11.2017 r. w OKMiG w Kańczudze odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych z udziałem publiczności uświetniający obchody Narodowego Święta Niepodległości....

Czytaj dalej →

Święto Niepodległości 2017

    W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się w Kańczudze Obchody Święta Niepodległości......

Czytaj dalej →

Bezpłatny kurs komputerowy

     W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze trwa nabór na bezpłatny kurs komputerowy od podstaw ( 72 godz ) ......

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Narodowe Święto Niepodległości

...

Czytaj dalej →

DOŻYNKI MIEJSKO - GMINNE KRZECZOWICE 2011

 

W dniu 28 sierpnia 2011 r. w Krzeczowicach, odbyły się Miejsko-gminne Dożynki. Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek oraz Rada Sołecka Wsi Krzeczowice na czele z Sołtys Wsi Panią Agatą Kozak. W Eucharystii wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa, powiatu i gminy, zaproszeni goście, wieńczarze oraz licznie przybyli rolnicy z rodzinami.  Po uroczystej Mszy św. poświęcone tradycyjne wieńce dożynkowe z sołectw Rączyny, Pantalowic, Siedleczki, Sieteszy, Łopuszki Wielkiej, Łopuszki Małej, Niżatyc, Lipnika, Bóbrki Kańczuckiej i Kańczugi korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP z Kańczugi przemaszerował na plac obok Remizy OSP w Krzeczowicach. Oficjalnego otwarcia imprezy i powitania licznie przybyłych gości dokonał  gospodarz dożynek  Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek, następnie odbyła się cześć obrzędowa dożynek przygotowana przez wieńczarzy z Krzeczowic.

W trakcie obrzędu dożynkowego starostowie dożynek  Pani  Magdalena Pikuła i  Pan Piotr Fujarowicz, przekazali gospodarzowi dożynek bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż. Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga podziękował rolnikom za ich trud i zaangażowanie w pracę na roli. Obrzęd dożynkowy zakończyło wspólne dzielenie się chlebem.                                                                                                                             

Miejsko - Gminne dożynki uświetniły także występy  muzyczne m.in. Orkiestra Dęta z Kańczugi, Kapela Ludowa Władysława Pogody z Kolbuszowej, rodzimy Zespół Śpiewaczy Krzeczowiczanki a na koniec zagrała Kapela Kańczucka działająca przy OKMiG w Kańczudze. Nie zabrakło również suto zastawionych stołów z tradycyjnymi potrawami przygotowanymi przez KGW z Siedleczki, Rączyny, Pantalowic, Niżatyc, Łopuszki Wielkiej, Łopuszki Małej, Sieteszy i Kańczugi.  Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna pod „grzybkiem”,  którą obsługiwał zespół muzyczny „Irys”.

 

GALERIA FOTOGRAFII <-------- klinkij


Dodano 09:00 30-08-2011 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl